Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky

Vedúce Králiky odštartovali jar prehrou, v Priechode strelecké hody

V 14. kole V. futbalovej ligy takme jasná nadvláda

Č. Balog - Králiky 3:1 (2:1)

Na prvý jarný zápas príjemné jarné slniečko a líder súťaže - Králiky prilákalo na pomocné, ale dobre upravené ihrisko veľmi peknú divácku návštevu. Domáci sa v prvom polčase pustili do súpera bez rešpektu, predčili ho bojovnosťou a peknými akciami, čo vyústilo do dvojgólového vedenia. Hostia skorigovali z ojedinelého útoku tesne pred odchodom do šatní. Druhý polčas vsadili Králiky na útok, získali miernu prevahu, avšak domáci rozumnou hrou vzdorovali a napokon v 90. min. spečatili zaslúžené víťazstvo.Tretí gól domácich strelil najlepší hráč na ihrisku Peter Melicher.

Góly: 18. a 90. P. Melicher, 26. Giertl - 45. Kaščák, ŽK: Štulrajter, M. Melicher - Čičmanec, Hubert, Petro. Pred 350 divákmi rozhodoval Cudziš. TATRAN: Úradník - J. Kvietok ml., Štulrajter, Švantner, Strelec (72. Kováčik), Budovec, P. Melicher, M. Melicher, Zelený, Kliment, Giertl. KRÁLIKY: Dominik - Plavec, Oboril, Petro, Hubert, Čičmanec (72. Holek), Mi. Kaščák, Janík, Krnáč, Hamšík (85. Mar. Kaščák), Cimerman.

Priechod - Brehy 6:1 (4:1)

Na začiatku domáci nepremenili niekoľko príležitostí a po polhodine prišiel trest - skóre otvoril hosťujúci Regina. Priechod však krátko na to vyrovnal zásluhou Škařupu a v rýchlom slede sa zásluhou R. Slobodníka ujal vedenia najprv 2:1 a potom 3:1. Domáci do prestávky pridali aj štvrtý gól, ale potom sa dlhé minúty skóre nemenilo. Priechod udrel až v závere, keď desať minút pred koncom zvýšil na 5:1 a minútu pred koncom svoj strelecký koncert uzavrel Škařupa.

Góly: Škařupa 4, R. Slobodník (11 m), Chaban - Regina, ŽK: Chaban - Adámek. Pred 200 divákmi rozhodovala Hroncová. DRUŽSTEVNÍK: Mir. Barla - M. Homola, Škařupa, P. Homola, Mir. Barla, Mir. Bažík (76. Chaban), Huntoš, R. Slobodník, Zachar, Mesík, Ivanič. OŠK: Tužinský - Gašek (46. Maruška), Halabuk (75. Jazvinský), Fajčík, Adámek, Brestenský, Havran, Vanko, Vozár, Regina (85. Holub), Janíček.

D. Niva - Sl. Ľupča 1:0 (0:0)

V priemernom zápase boli domáci stále pod tlakom, aj napriek jedinému gólu nemali strelecké šťastie. Hralo sa na kvalitnom teréne a domáci o svojom víťazstve rozhodli hlavičkou Martina Babiaka po rohovom kope.

Gól: 82. Martin Babiak, ŽK: Šimko . Kádaši. Pred 150 divákmi rozhodoval Kúchen. SL. ĽUPČA: Debnárik - Šimčík, J. Beňák, R. Beňák, Mačkovič, Piar, Majer, Kalman, Kádaši, Lipa, Lešták, striedali Majer, Kovalčík.

Predajná - D. Ždaňa 3:1 (2:0)

Domáci mali najmä v prvom polčase prevahu a pôsobili futbalovejším dojmom. Strelili dva góly, ale okrem toho dve gólové príležitosti nevyužili. Na pomerne uspokojivom teréne v Predajnej strelili v druhom polčase tretí gól, hostia zásluhou Sviržovského len skorigovali nepriaznivý stav.

Góly: 23. Kubinec, 40. Kaščák, 65. Poruba (11 m) - 68. Sviržovský, ŽK: Golian - Štanga, Rozenberg. Pred 200 divákmi rozhodoval Kuska. PREDAJNÁ: Hauer - Ernek, Koštial, Gašpar, Mojík, Kubinec (90. Pikula), Végh, Golian, Mar. Kaščák (65. Haviar), M. Romančík (75. J. Romančík), Poruba. D. ŽDAŇA: P. Nemec - Rozemberg, Štanga (46. Magula), Kukučka, Kysel (76. Forgač), Meliš, Sviržovský, Mališ, Kaštier, Varecha, Kozar (81. Boško).

Poniky - Kremnica 2:0 (0:0)

V prvom polčase sa domáci predstavili s nátlakovou hrou a takmer celé mužstvo hostí bránilo. Poniky nevyužili päť čistých príležitostí, keď dvakrát mal na kopačke gól Klementis a po ňom V. Maľa a Patráš. V druhom polčase domáci upustili od náporu, hra sa viac vyrovnala a paradoxne vtedy sa domáci presadili aj strelecky.

Góly: 54. A. Poliak, 79. Valigura. Pred 150 divákmi rozhodoval Szabó. PONIKY: Polievka - Hríbik, J. Maľa, Hraško, Potkan, Macko (46. Valigura), Hrušovský, A. Poliak, Patráš, V. Maľa, Klementis (90. Diško).

Dudince - Radvaň 1:4 (1:3)

Domáci sa ujali vedenia v 24. min. z ich prvej vážnejšej akcie. Hostia však už o minútu vyrovnali zásluhou Kohúta a do polčasu po pekných akciách pridali ďalšie dva góly Vidiečan a Darida. Po zmene strán sa domáci snažili skorigovať nepriaznivý stav, avšak pri dobrej a taktickej hre hostí sa im to nedarilo. Radvančania v závere víťazstvo prikrášlili štvrtým, ukážkovým gólom Vidiečana.

Góly: 24. R. Dodok - 32. a 82. Vidiečan, 25. Kohút, 37. Darida. ŽK: Kralina, Greguška (za domácich). RADVAŇ: Mojžiš - Uličný, Kohút (80. Kaščák), Kvasna, Ševčík, Dovčiak, Kovalčík, Riapoš, Vidiečan, Ondrejka, Murgaš (18. Darida, 62. Snopko).

Zápas D. Hámre - Detva sa hrá 1. mája o 16.30 hod.

1. Králiky 14 10 1 3 38 : 19 31

2. Dubová B 14 8 4 2 37 : 10 28

3. Poniky 14 8 2 4 32 : 18 26

4. Priechod 14 7 4 3 31 : 15 25

5. D.Ždaňa 13 7 1 5 30 : 17 22

6. Radvaň 12 6 3 3 23 : 17 21

7. D.Niva 14 6 3 5 22 : 17 21

8. Detva 12 6 2 4 25 : 15 20