Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

V Jakube padlo päť gólov

I. trieda BB/ Prvé jarné kolo s neúplným programom

Riečka - Osrblie 1:1 (0:1)

Hostia odohrali dosť smoliarsky zápas. Domáci vyrovnali sedem minút pred koncom na 1:1, ktorý predtým predchádzal faul na hosťujúceho hráča.

Góly: 20. Pacera (za hostí), rozhodoval Adamec.

Šalková - Badín 3:0 (1:0)

V 21. minúte po pravom centre Tučeka sa zblízka nemýlil Paršo. V 45. min. prišla obrovská šanca Prostredníka, ostala však nevyužitá. V 79. min. na 2:0 po chybe brankára hostí upravil Tuček a v poslednej minúte uzavrel skóre druhým gólom Paršo.

Góly: 21. a 90. Paršo, 79. Tuček, ŽK: Paršo, rozhodoval Peter Kosec. ŠALKOVÁ: Hrnčiar - Tuček, Fraňo, Lichý, Obuch, Čtvrtníček Peter, Prostredník (60. Strelec), Bulík (46. Šimčík), Paršo, Bella, Pavol Čtvrtníček (35. Gör).

Jakub - Mýto 5:0 (3:0)

Domáci sa chceli na kvalitného súpera vytiahnuť a tomu podriadili aj taktiku s jediným cieľom - zvíťaziť. Súpera nepustili k ničomu a od začiatku sa hra odvíjala na polovici Mýta. V 18. min. po spolupráci Lačného s Náčinom voľný a neudržateľný Donoval strelil prvý zo svojich troch gólov. Domáceho kanoniera neskôr súper zastavil len za cenu faulu a Dikacz z pokutového kopu upravil na 2:0. V závere prvého polčasu po peknej akcii a góle Dikacza išli domáci do šatne s trojgólovým náskokom. Začiatok druhého polčasu zachytil Jakun v útlme a iniciatívy sa chopili hostia, ktorí chceli skorigovať nepriaznivý stav. Z krátkodobého tlaku však nič nevyťažiliu a neskôr udreli domáci. Po pravom krídle Lačný pekne vysunul Náčina, ktorý posunul loptu Donovalovi na štvrtý gól a dobrý a kolektívny výkon Jakuba korunoval Donoval posledným gólom.

Góly: 18., 60. a 75. Donoval, 25. a 40. Dikacz (1 z 11 m), ŽK: Náčin - Ľupták. Pred 150 divákmi rozhodoval Dian. JAKUB: Šimon - Viglašský, Veszeley, Briak, Zúbek, Andrejko (71. Škamla), Náčin, Donoval, Dikacz, Maďar (68. Vrbiar), Lačný (68. Lukačovič). MÝTO: Laššák - Húsenica, Kerestény, Kňazík (46. Sarvaš), Ľupták, Kurek, Petrík, Budovec (46. Kochan), Daniš, Vais, Smola.

Podkonice - Podlavice 0:2 (0:0)

Góly: ŽK: Bodzik, rozhodoval Dírer. PODKONICE: Kolenička - Turčan, Patráš, Šúr, Kvačkaj, Kukučka, Pavlák, Baran, Kmeť, Bodik, Marek Polóny (Peter Polóny). PODLAVICE: Vidiečan - Rumanovský, Môcik, Mihalíček, Krčmár, Valajtan, Navrátil, Varecha (Pikula), Briš, Hrnčíř (Bobor), Kopic.

Ostatné výsledky: Braväcovo - Beňuš 1:1, Selce B - Sásová - odložené, Hronec - P. Č. Balog, nehralo sa pre nespôsobilý terén.

(bib)

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  3. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  6. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  7. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  8. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  9. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 842

Zvážnica z Králik na Skalku je rozbitá, pri zjazdoch hrozia nepríjemné úrazy.

Nahnevaní bežkári sa už obrátili listom aj na vedenie obce Králiky, aby začalo konať.

1 h
Preteky zrušili pre silný vietor a sneženie.

Výstrahu pre okresy Banská Bystrica a Brezno zvýšil Slovenský hydrometeorologický ústav na druhý stupeň.

3 h

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Brezne.

Správa Národného parku Nízke Tatry sa obrátila na návštevníkov prírody s výzvou.