Tabuľkoví lídri v domácich zápasoch nezaváhali

I. trieda ObFZ ZH / V prvom jarnom kole sa diváci

Kosorín - Št. Bane 0:1 (0:1)

Domáci celozápasovú, i keď len miernu prevahu nedokázali využiť, naopak, hosťom na tri body postačil gólový zápis L. Osvalda z tretej minúty.

Gól: 3. L. Osvald. Pred 100 divákmi rozhodoval Mihálik. KOSORÍN: Ertl - Poríšek, Petro (76. Frický), Vincent, Legíň, Pulen, Hríň (46. Kováčik), Pavlík, Štefanovič, Hrčka, Štefko. ŠT. BANE: Blaško - Babiak, Poprac, Balák, Barák, Hrubča, Venglár, Beňo, Osvald, Totkovič, Ferenčík

Voznica - St. Kremnička 3:1 (0:0)

V bojovnom zápase sa zo začiatku obe mužstvá viac-menej bránili a gól diváci do prestávky nevideli. Po prestávke domáci umocnili svoju prevahu aj gólovo a pripísali si prvé tri jarné body.

Góly: 54. Nemec, 64. K. Blaho, 90. Pukan (z 11 m) - 86. Osvald. Pred 80 divákmi rozhodoval Oslanec. VOZNICA: Pukan - Brestovský, Slosiar, Greguš, Oslanec (75. Benča), Kršiak (60. Arvay), Maslen, Kmeť (46. Mocpajchel), M. Blaho, K. Blaho, Nemec. ST. KREMNIČKA: B. Gašpar - J. Osvald, J. Nárožný, Závadský, Marek Neuschl, Čižniar, Maroš Neuschl, Beňo, Petruš, Paučo (83. Dovčík), M. Gašpar (85. V. Nárožný).

Tek. Breznica - Slaská 3:0 (2:0)

V slušnom stretnutí sa hralo vyrovnane, ale po polhodine hry sa hostia dostali do vedenia. Zápas po červenej karte v 90. minúte nedohral brankár hostí Kováč.

Góly: 26., 31. a 58. J. Pastier (dva z 11 m). ČK: 90. M. Kováč. Pred 60 divákmi rozhodoval Truben. TEK. BREZNICA: Molnári - Gaži, Jány, Grulák, M. Potocký - Šebo, Ľ. Potocký, Búry, J. Pastier - Peťko, M. Pastier. SLASKÁ: M. Kováč - Hric, Ma. Šuster, Ferko, Bujňák, Spodniak, Repiský, Topolan, Gordulič, Mi. Šuster, Mikula.

Lutila - Vyhne 3:2 (2:1)

Hostia sa ujali vedenia už v 4. minúte po góle najlepšieho hráča Kašiara, ale o päť minút už bolo vyrovnané. Rozhodujúci gól stretnutia strelil v 68. minúte z priameho voľného kopu M. Čiliak.

Góly: 9. P. Hromádka, 42. Kanina, 68. M. Čiliak - 4. Kašiar, 54. P. Šrot. Pred 200 divákmi rozhodoval Priebera. LUTILA: M. Hromádka - Glézl, Kúštik, Búgel, P. Hromádka (66. Bugár), Golha, Kanina, Čiliak, Srna, Roman Majar (73. Gordík), Urblík (90. Kooš). VYHNE: Bosák - Jakab (46. Pavla), Majerský (46. Steklý), Horniak, Libo, Čunderlík, Záhumenský, Hrnčiar, Šrot, Kašiar (73. Knopp), Družbacký.

Lov.-Trubín - Žarnovica 0:0

V slušnom zápase boli v prvom polčase lepším mužstvom domáci. Po prestávke boli aktívnejší hostia, no ani jedno mužstvo nedokázalo vsietiť rozhodujúci gól.

Pred 200 divákmi rozhodoval Reptiš. LOV.-TRUBÍN: Bahno - Sýkoriak, M. Roško (50. Tatár), M. Martinka, P. Roško, Skučka, Tršo, Gustiniak, Král, Kapusta (47. Vrtík), Krajči.

Lovča - Banská Belá 2:2 (2:1)

Hostia sa ujali vedenia po faule na prenikajúceho hráča po strele z pokutového kopu. Domáci vyrovnali o tri minúty, po rohu ,,gólovo" hlavičkoval Kováč. O päť minút neskôr sa misky priklonili na stranu domácich - 2:1: Súperi sa nakoniec rozišli zmierlivo, keď po hrubej chybe v strede obrany Lovče hostia vyrovnali Šoučíkom na konečných 2:2.

Góly: 25. Kováč, 30. Šuník (z 11 m) - 22. Bosnák (z 11 m), 84. Šoučík. Pred 95 divákmi rozhodoval Baran. LOVČA: Ma. Hrmo - Pa. Hrmo, T. Boška, Kabina, Valent, Katina, Šuník, Hudec (85. Fabián), Kováč, Kováčik, M. Boška, BAN. BELÁ: Bosnák - Hanzlík, J. Javorský (78. Cibuľa), F. Cibuľa, M. Javorský, Ivanič, Palášthy, Durbák, Šoučík, Dulaj, Hankovič.

Bzenica - Horná Ves 2:1 (0:1)

Prvý polčas vyznel lepšie pre hostí, ktorí odchádzali do šatní s jednogólovým náskokom. Snaha hostí o skorigovanie výsledku priniesla svoje ovocie v poslednej pätnásťminútovke, keď Kmeť dvoma gólmi otočil nepriaznivý výsledok v prospech Bzenice.

Góly: J. Kmeť 2 - M. Mecele. Pred 100 divákmi rozhodoval Lešniak. BZENICA: Dobrík - P. Budinský, Jasenák, Úkrop (65. Erhard), Dekýš (58. J. Kmeť), Brašeň, M. Kmeť (81. Graus), Olajec, Hlinka, Kaločaj, Barborík. H. VES: Hlaváč - Širáň, Krajčík (65. Weiss), Urgela, mecele, Tichý, R. Kasza, Belička, J. Kasza, Mališ, Knapp.

Blaško (Štiav. Bane) - Slosiar (Voznica), P. Roško (Lov.-Trubín), F. Cibuľa (B. Belá), Čiliak (Lutila), Šuník (Lovča), Hankovič (B. Belá), Král (Lov.-Trubín), Osvald (Št. Bane), Kašiar (Vyhne), Kováč (Lovča).

1. Lutila 14 12 2 0 45 : 10 38

2. Tek. Breznica 14 8 4 2 32 : 12 28

3. Voznica 14 8 2 4 32 : 19 26

4. Žarnovica 14 8 2 4 31 : 20 26

5. Slaská 14 6 5 3 24 : 20 23

6. Št. Bane 14 6 4 4 25 : 23 22

7. Lovča 14 6 3 5 28 : 27 21

8. St. Kremnička 14 6 1 7 30 : 29 19