Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

V Ľubietovej vystrelila motyka, Tajov nebodoval

II. A trieda ObFZ BB / V prvom jarnom kole sa o na

Ľubietová - Tajov 1:0 (0:0)

Tajov od úvodu stretnutia potvrdzoval úlohu favorita a Ľubietovčania len so šťastím odvracali útoky hostí. V 11. minúte strela M. Murgaša letela vedľa brány a tutovku Muríňa zo 43. minúty Teliar zneškodnil. Po prestávke sa osmelili aj domáci, ale Machalíkova strela doskákala vedľa Eliášovej brány. Potom prišli veľké chvíle hostí, ale ich pätnásťminútovku domáci prežili bez ujmy na skóre, keď Norockého hlavička iba zazvonila na brvne Teliarovej brány. V 65. minúte nevyužil najväčšiu šancu zápasu Turák - jeho strela z pokutového kopu skončila na pravej žrdi. Potom znovu ožili aj domáci, v 70. minúte strelu Giertliho vykopával z prázdnej brány Komora. O päť minút nato prekonal po nedorozumení hosťujúcej obrany gólmana hostí V. Sauka. Hostia vrhli všetky sily do útoku, ale na skóre už nič nezmenila ani ,,gólová" hlavička brankára Eliáša.

Gól: 74. V. Sauka. Pred 40 divákmi rozhodoval Ostruszka. ĽUBIETOVÁ: Teliar - Dutka, Markus, Giertl, Kliment, V. Sauka, Turan, Konôpka (62. M. Sauka), Ivan, Machalík (73. Šuster), Urva. TAJOV: Eliáš - D. Murgaš, Komora, Patrnčiak, Mažgut, Vaterka, Čermák, Muríň (58. Biely), M. Murgaš, Turák, Norocký (52. Magerčiak).

Hronsek - Strelníky 1:1 (1:0)

Domáci sa ujali vedenia gólom už v prvej minúte stretnutia. Neskoršiu územnú prevahu hostia nedokázali využiť a vyrovnať sa im podarilo až v nadstavenom čase gólom z pokutového kopu.

Góly: 1. M. Bursa - 90. Ma. Moncoľ (z 11 m). Pred 80 divákmi rozhodoval Pastorek. HRONSEK: Klimáček – Spodniak, P. Garaj, R. Garaj, Ľ. Potančok, P. Potančok, Šulek, Vetrák, Bursa, Plško (46. Moravčík), Ujházy. STRELNÍKY: Radoslav Majer - D. Majer, Ma. Moncoľ, P. Majer, Radovan Majer - I. Kapusta (75. P. Kováč), Mi. Moncoľ, M. Majer ml., M. Majer st. - D. Boroš, M. Filadelfi.

Lučatín - Hor. Pršany 4:0 (1:0)

Stretnutie dvoch tabuľkových susedov veštilo dobrý futbal. Začiatok bol z oboch strán opatrný a hralo sa medzi šestnástkami. Boli to hostia, ktorí v rozpätí desiatich minút mohli rozhodnúť zápas dvoma brejkmi, ale gólman Oboňa bol na svojom mieste. Dom získali miernu prevahu, ktorú v 35. minúte korunoval gólom Fraňo. V druhom polčase domáci pridali, v 72. minúte našiel dlhý pas Zbyňovského, ktorý si obhodil obrancu hostí a brankárovi nedal šancu. Tlak domácich narastal a gólmi Zbyňovského a Turčana upravili na konečných 4:0.

Góly: 72. a 80. Zbyňovský, 35. Fraňo, 87. Turčan. Pred 50 divákmi rozhodoval Suchý. LUČATÍN: Oboňa - Ľ. Hruška, Mokroš, I. Hruška, Uhrík, Turčan, T. Hlinka, Zbyňovský, Fraňo (75. Majer), J. Hlinka (36. M. Hruška), Sedliak. H. PRŠANY: Patráš - Kováč, Tomka, Orovčík, Urgela (80. Dobrota) - Kapusta, Kepšta, Smutný, Fraňo - Bajs, Murín.

Medzibrod - Hiadeľ 1:1 (0:0)

V derbyzápase sa zrodila spravodlivá remíza. Väčšinou sa hralo medzi šestnástkami s množstvom nepresností. Hostia sa mohli ujať vedenia v 35. minúte, Brna však prestrelil domácu bránu. V druhom polčase sa priebeh hry nezmenil a v poslednej desaťminútovke, keď sa hra zrýchlila, začali padať góly. V 83. minúte sa domáci ujali vedenia Hirkom, ale hostia vyrovnali A. Brodekom. Nakoniec boli s nerozhodným výsledkom spokojnejší hostia,

Góly: 83. Hirka - 85. A. Brodek. Pred 100 divákmi rozhodoval Piar. MEDZIBROD: Tonhajzer - Haviar (62. Prievalský), Mlynarčík (46. Sedliak), P. Huťka, Hirka, Padúch, Štefanovie (88. Zeman), M. Huťka, Caban, J. Hraško st., J. Hraško ml. HIADEĽ: Peťko - Srniak, J. Brna, Golian (70. Milan), Ma. Fúdor, Sedliak, Vajs, Lipa, Kováčik (60. R. Fúdor), J. Brodek, Koman (80. A. Brodek).

Dúbravica - Harmanec 0:3 (0:0)

Typický zápas prvého jarného kola - mužstvá sa prvých tridsať minút navzájom iba oťukávali a hralo sa väčšinou na stredovej čiare. Od tridsiatej minúty začali hostia preberať oprátky do svojich rúk a gól visel vo vzduchu. Hostia sa strelecky presadili až v druhom polčase.

Góly: 53. Kiedžuch, 59. Hudáček, 70. Debnár. Pred 80 divákmi rozhodoval Kadlec. DÚBRAVICA: Zátroch - Bubelíny, Pinka, Holík (25. Krnáč), Kohút, Blaško, Šávolt, Kapustík, Gotka, Pinka, Ďurič. HARMANEC: Danko - Matejka, R. Porubský, Kohút, Lovás (M. Porubský), Debnár, Berko (55. Murgaš), Šimko (74. Slančík), Katko, Kiedžuch, Hudáček.

Nemecká - Malachov 0:1 (0:0)

Na hre domácich sa prejavila slabá príprava na jarnú časť sezóny a ich typické zbrane - behavosť a zdravá agresivita sa stratili po prvom polčase, keď hru začalo ovládať hosťujúce mužstvo. zaslúžené víťazstvo hostí korunoval Mi. Uhrík v 74. minúte.

Gól: 74. Mi. Uhrík. ČK: 76. Ľ. Kučerák (Malachov). Pred 140 divákmi rozhodoval Hikker. NEMECKÁ: Kuprianov - Ľ. Šrot, M. Motška (75. J. Motoška), M. Soják, Sokáč (70. V. Soták st.), M. Bartoš, Ľ, Bartoš, O. Bartoš, Jablonský, Kobzoš, P. Šrot. MALACHOV: Ma. Uhrík - Ľ. Kučerák, Z. Necpal (88. Sečkár), Klimo, Furmann (76. Kúdelka), Mi. Uhrík, Necpal, A. Šabo, Sanitra (46. J. Kučerák), Ambroš, Očenáš.

Staré Hory mali voľno.

Teliar (Ľubietová) - Ma. Moncoľ (Strelníky) - Kliment (Ľubietová), Brodek (Hiadeľ), Matejka (Harmanec), Vaterka (Tajov), Hirka (Medzibrod), Kiedžuch (Harmanec), Šimko (Harmanec) - Ujházy (Hronsek), Zbyňovský (Lučatín).

10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 296

Výsledok skríningového testovania. Okres Banská Bystrica 0,59 percenta, Brezno 1,88 percent. Testovanie sa tam zopakuje.

4m

Primátor presadzuje zámer vytvorenia dvoch samostatných území mestského rozvoja.

37m
Alexis D´aouts

Hokejisti HC05 ´Banská Bystrica zvíťazili v dohrávke 8. kola Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1.

Bude mať ešte kto do straníckej centrály v Banskej Bystrici - Novom svete chodiť?

Viacerí členovia Kotlebovcov po spore s predsedom zvažujú odchod zo strany.