Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Tréner Molnár o Stachovi: Aj keď dal gól, trest ho nemienie

Dubová - Tri penalty kopali futbalisti Dubovej v dvoch stretnutiach uplynulého týždňa. V súboji Slovenského pohára si loptu na biely bod dvakrát s polovičnou úspešnosťou postavil Kamenský. V sobotu proti Humennému z pokutového kopu tri minúty rozhodol Penov. Humenský brankár Gyimesi smer jeho strely k pravej žrdi síce vystihol, ale napokon sa aj tak dostala do siete. ,,Bolo to so šťastím, ale podarilo sa," tešil sa po zápase úspešný exekútor. Kamenský to pred ním proti Púchovu dvakrát skúsil naľavo, ale Penov dopredu vedel, že loptu pošle k pravému ,,železu". ,,Jaro je ľavák, ja som pravák, skúsil som bližšiu žrď," vysvetľoval krídelník, ktorého domáci priaznivci prezývajú Pena. Súboj s Humenným bol podľa jeho slov z drvivej väčšiny trápením. ,,Vlastne do poslednej minúty sme sa trápili a vyhrali sme so šťastím. Nevyvíjalo sa to pre nás dobre, ale ukázalo sa, že po góle v našej sieti sme sa zomkli a výsledok sme otočili."

Domáci hráči sa strelecky prebrali až po 80-tich minútach a z 0:1 otočili na 2:1. Tréner Ladislav Molnár po stretnutí mienil, že to vôbec nemusel byť taký nervák, keby vraj jeho zverenci pochopili, že Humenné bude iným súperom ako pohárový Púchov. ,,Naši chlapci si mysleli, že budú hrať futbal. Ale na to treba sebavedomie, ktoré neviem, kde dnes bolo. Druhá vec - bez agresivity a víťazných osobných súbojov sa nedá hrať. Humenné to veľmi dobre robilo šesťdesiat minút , napádali nás, išli do súbojov. Až po veľmi vážnom dohovore cez prestávku hráči pochopili, čo som od nich chcel a dokázali otočiť nepriaznivý stav. Tento zápas si musíme v pokoji rozobrať, v utorok nás čaká líder tabuľky, to bude veľmi náročné," povedal Molnár.

Humenský kormidelník Vladimír Sivý prišiel po zápase medzi novinárov predovšetkým s kritikou na rozhodcu. Ako príklad objektivity uviedol zápas s Banskou Bystricou, kde ,,rozhodca nedal nikomu ani pol centimetra. Keby tak pískali aj dnes, tak by som bol nanajvýš spokojný," tvrdil Sivý roztrpčený odlišným posudzovaním zákrokov. Podľa jeho domáceho kolegu Molnára však rozhodca pustil tvrdú hru na obidve strany. ,,Ale nemyslím si, že to bol brutálny zápas. To je druhá liga, boj o záchranu so všetkým, čo k tomu patrí," pokračoval domáci tréner, ktorý sa chystal s hráčmi na vážnu debatu za nepremieňanie šancí. V tejto súvislosti temperamentného kormidelníka Dubovej najviac rozčertil v samom závere Stacho, ktorý išiel sám na brankára, ale príliš špekuľoval. Molnár to považoval za veľkú nezodpovednosť a videl v tom zosmiešňovanie súpera. ,,To je neodpustiteľné. On môže ísť na bránu a dať gól, ale namiesto toho si v šestnástke počká, spraví zasekávačku... Aj keď dal gól, trest ho neminie, pretože to sa vracia ako bumerang. Aký trest to bude, to je naša interná záležitosť," povedal Molnár s tým, že trest môže byť už aj to, že mu pred celým mužstvom takpovediac vyčistí žalúdok.

Michal Vall

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?