Sobota, 22. január, 2022 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Mužstvá v príprave na jarnú časť futbalovej sezóny 2002/2003

I. trieda ObFZ B. Bystrica

SBM Sásová

Hráči SBM Sásová vstupovali do súťažného ročníka 2002/2003 s jediným cieľom - po roku sa opäť vrátiť do V. ligy. Po ,,polčase" si v I. triede vypracovali pred prenasledovateľmi z Riečky, Podlavíc a Hronca desaťbodový náskok a to ešte majú jeden zápas s Čiernym Balogom k dobru. O zimnej príprave sme sa zhovárali s predsedom FK SBM Sásová Ivanom Kucianom. ,,Zimná príprava bola podľa môjho názoru dobrá. Trénovali sme striedavo v telocvični a aj na škvarovom ihrisku. V príprave sme odohrali osem zápasov, z ktorých prehrala Sásová len s dorastencami Dukly 3:4, remízou sa skončilo stretnutie na Hrochoti, ostatné zápasy sme vyhrali," povedal Ivan Kucian. ,,Oproti jesennému kádru nedošlo k žiadnej zmene, hráči neprišli ani neodišli. Tí, ktorí boli od nás na hosťovaní v jesennej časti, na hosťovaní ostávajú aj na jar." Desaťbodový náskok sa Ivanovi Kucianovi vidí byť dostatočný a ako dodal: ,,Urobíme všetko pre postup, a verím, že náskok na jar hráči ešte zvýšia."

Skryť Vypnúť reklamu

Slovan Beňuš

Nováčik I. triedy si v jesenných zápasoch počínal dobre a po trinástich zápasoch mužstvo z Beňuša zimovalo na siedmom mieste. ,,Príprava v klube neprebiehala podľa predstáv vedenia klubu, vzhľadom k tomu, že pre zlé ekonomické podmienky sa nám nepodarilo naplniť harmonogram predsavzatých tréningových jednotiek," uviedol za FO Slovan Beňuš Ján Kán ,,Z vyššie uvedeného vyplýva, že jar bude pre nás ťažká."

Káder Slovana je momentálne stabilizovaný, oproti jeseni došlo k menšiemu doplneniu. Počas zimnej prestávky odohral Beňuš prípravné zápasy väčšinou s mužstvami z okolia so striedavými úspechmi. Generálkou na prvé jarné kolo bolo priateľské stretnutie s Lehotou pod Vtáčnikom (okr. Prievidza - 4:5). ,,Plány do jarných odviet síce máme, ale stále ostávame pri zemi. Opakujem, že v prvom rade chceme hrať príťažlivý futbal a pokúsiť sa potrápiť každého súpera. Všetci zainteresovaní však veríme, že sa situácia v klube stabilizuje a nášmu obecenstvu predvedieme atraktívnu hru, na ktorú zároveň všetkých pozývame," uzavrel Ján Kán.

Skryť Vypnúť reklamu

Partizán Č. Balog

Futbalisti Partizána stihli na jeseň odohrať z plánovaných trinástich stretnutí iba desať, viac im neregulérny terén nedovolil. Tri neodohrané stretnutia s lídrami tabuľky - Sásovou, Riečkou a Podlavicami jarné vylosovanie Partizánu poriadne ,,zahustia". O príprave hráčov z Čierneho Balogu nás informoval prezident klubu Ľubomír Auxt. ,,Zimná príprava sa začala 10. januára, hráči trénovali trikrát týždenne, dva razy vonku a raz v telocvični. Mužstvo odohralo deväť prípravných zápasov so striedavými úspechmi," hovorí Ľubomír Auxt.

,,Do mužstva sa z hosťovania v Tatrane vrátil stopér Ján Kvietok a mužstvo posilnia aj brankári Jozef Štulajter a Michal Pančík z Tatranu, pravý záložník Daniel Kleskeň z Dubovej a obranca Michal Faško z Brezna. Z Partizána odišli brankári Peter Úradník do susedného Tatrana a Michal Patráš na hosťovanie do Osrblia. Káder by sme radi dopĺňali vlastnými odchovancami z dorastu, ktorí v tomto roku bojujú v V. lige o postupové priečky. Našim hlavným cieľom do jarných odviet je stabilizovať káder, hrať v hornej polovici tabuľky I. triedy a predvádzať hru, ktorá zaujme početných divákov," dodal na záver Ľubomír Auxt.

Skryť Vypnúť reklamu

ŠK Hronec

,,So zimnou prípravou mužstvo začalo 22. januára, tromi tréningmi do týždňa, keď sme kombinovali dva tréningy v teréne a jeden v telocvični. S týmto systémom pokračujeme dodnes," oboznámil nás predseda ŠK Hronec Bohuš Nemky. Zlé podmienky v Hronci i na okolí nedovoľovali mužstvu hrať toľko prípravných zápasov, ako by potrebovalo. ,,Zatiaľ sme odohrali len zápasy s dorastom Podbrezovej (3:5) a zúčastnili sme sa halového turnaja na Štiavničke v Podbrezovej, kde sme zo štyroch družstiev skončili druhí. V sobotu sme hrali prípravný zápas s Partizánom Č. Balog."

,,Mužstvo do jarnej časti posilnia dorastenec Ždánsky z Podbrezovej, Hlavatý a Maják z Oščadnice, ktorí prišli do Brezna na základnú vojenskú službu," povedal predseda FK B. Nemky, ktorý si do jarnej časti sezóny zaželal, aby jeho mužstvo umiestnilo do šiesteho miesta. ,,S tým kádrom, aký máme, budem so šiestym miestom spokojný."

II. A trieda ObFZ B. Bystrica

Sokol Nemecká

O príprave futbalistov Nemeckej nás informoval vedúci mužstva Vladimír Ružinský st. ,,Príprava bola veľmi slabá, mám posit, že chlapcom sa akosi ani nechce trénovať. Zo začiatku ich zopár chodilo do telocvične, teraz sa stane, že nepríde ani jeden. V mužstve sme mali maródku a veľa hráčov chodí do práce na zmeny a na tréningy jednoducho nemajú čas," povedal Vladimír Ružinský. ,,Doteraz sme nahrali ani jeden prípravný zápas, v sobotu sme sa mali stretnúť so Šalkovou, ale stretnutie som musel zrušiť z jednoduchého dôvodu - nemám hráčov," skonštatoval vedúci Sokola Nemecká. Vedenie sa počas zimnej prestávky pozeralo po eventuálnych posilách, ale ich prestupy nestihlo dotiahnuť do úspešného konca. V jarných zápasoch sa teda budú musieť zaobísť s takou zostavou, akú mali na jeseň. ,,Jesenný káder mužstva ostáva nezmenený, akurát Horváth zo zdravotných dôvodov asi ukončí aktívnu činnosť," povedal vedúci Sokola, ktorého postupová myšlienka stále neopustila. ,,Terén ihriska je v poriadku, iba v jednom rohu je ešte kúsok ľadu. Na najbližšieho súpera z Malachova sa tešíme. Chceli by sme sa ešte pobiť o špicu tabuľky, len neviem, ako to zvládnu samotní hráči...,"

TJ Hronsek

V Hronseku počas zimnej prestávky nezostal kameň na kameni. Doterajší kouč Hronseku Ľubo Makóny zastáva po novom funkciu asistenta trénera a hráči do prípravy nastúpili už pod vedením nového trénera Jaroslava Vetráka. Hoci TJ zimuje na lepšom ,,bidielku" ako pred rokom, funkcie predsedu sa pre časovú zaneprázdnenosť vzdal Roman Ruttkay, a tak najvyššie postaveným funkcionárom ostal doterajší podpredseda Ján Jaďuď. ,,Na jeho pleciach teraz ostáva celý chod klubu," hovorí nový asistent trénera Ľubo Makóny. ,,Zimná príprava začala až koncom februára, hráči trénujú v domácom prostredí a to dvakrát týždenne. Medzitým sa naši hráči zúčastnili v rámci prípravy halového turnaja - Zimnej ligy v malom futbale. V prípravnom stretnutí sme si zmerali sily iba s Hiadľom (1:9) , kde hrali väčšinou mladší hráči a v nedeľu sme nastúpili proti Riečke," zhrnul najnovšie dianie v Hronseku Ľubo Makóny. Do Hronseku počas zimnej prípravy nepribudol nik, do Harmanca však odišiel Maroš Porubský. ,,V jarných odvetách by sme chceli hrať dobrý futbal, ktorý by sa páčil divákom, a samozrejme, že by sme chceli ísť v tabuľke čo najvyššie. Na jeseň sme mali ťažké vyžrebovanie, teraz hráme v prvých štyroch kolách tri zápasy doma a raz pauzujeme," informoval nás Ľ. Makóny.

Sokol Hiadeľ

Najväčším prekvapením jesennej časti futbalového ročníka 2002/2003 je výkon hráčov Hiadľa. Práve im patrí v II. A triede tretia priečka, iba tri body za prvým Harmancom a jeden za druhým Tajovom. Sokol Hiadeľ začal prípravu už v januári, ale kvôli snehovej prikrývke mohol začať naplno zaberať až vo februári. ,,Trénovali hlavne tí, ktorí na to mali čas," hovorí funkcionár Sokola Pavel Gazdík a pokračuje ,,Prvý prípravný zápas sme hrali v Ľubietovej (2:1), neskôr s Hronsekom (9:1) a potom aj s Ponikami (2:6). V nedeľu máme naplánované stretnutie s Ľubietovou, Sásová nám prípravný zápas odriekla."

,,Jesenný mančaft zostal pokope, nik neodišiel, zatiaľ ani nik neprišiel. Vo vybavovaní je prestup jedného obrancu z Brusna. Na vojnu do Nitry sa chystá útočník Brna," uviedol Pavel Gazdík. Hra Hiadlovcov je podľa niektorých zasvätených najlahodnejšia spomedzi všetkých mužstiev II. A triedy. ,,Na jar by sme chceli v tomto trende pokračovať. Našim hlavným cieľom nie je postup, ale to, aby sme na naše zápasy prilákali čo najviac divákov. Radi by sme pokračovali v produkovaní technického futbalu. Keď hrá Sokol v kompletnom zložení, tak je na tom dobre," uzavrel P. Gazdík.

Mladosť Lučatín

,,Mužstvo trénuje od 19. januára dvakrát do týždňa v telocvični a od polovice februára začalo aj s kondičnou prípravou vonku v teréne," hovorí vedúci Mladosti Lučatín Igor Šišiak. ,,Ku dnešnému dňu sme odohrali šesť prípravných stretnutí so striedavými výsledkami, dúfam, že smerom k lepšiemu," tvrdí vedúci mužstva. ,,Jesenný káder ostal viac-menej pokope, odišiel len brankár Čief do Slovenskej Ľupče. Do Lučatína prišiel brankár Oboňa zo Sásovej a takisto na post brankára aj Pulkrábek z Podlavíc. Na prestup prišiel Kubuš z Radvane a na hosťovanie aj útočník Michal Hruška zo Slovenskej Ľupče," povedal I. Šišiak. ,,Na jar by sme chceli hrať v prvom rade dobrý futbal, hlavne pre oko diváka. Taktiež by som bol rád, keby naši futbalisti skončili do piateho miesta," uzavrel vedúci mužstva Igor Šišiak.

Družstevník Strelníky

,,Zimná príprava začala už v polovici januára a do dnešného dňa sme odohrali sedem prípravných stretnutí. Trénovali sme prevažne na snehu, lebo v blízkosti Strelník žiadna prístupná telocvičňa nie je," povedal tréner Družstevníka Stanislav Ondrejko. Okrem odohratých stretnutí so Šalkovou, Priechodom, dorastencami Badína a rezervou Seliec mali Strelníčania v pláne odohrať zápas s Tajovom.

,,Z mužstva počas zimnej prestávky neodišiel nik, veľa však očakávame od novej posily - útočníka Dušana Boroša z Ľubietovej. Mal by posilniť hlavne útočnú formáciu," hovorí tréner Ondrejko. Hoci je o Dušanovi Borošovi známe, že si dokáže zastať každý, aj brankársky post, na Strelníkoch od neho očakávajú najmä góly v súperovej sieti. ,,Premieňanie šancí je našou najväčšou slabinou," skonštatoval tréner Šajby S. Ondrejko. ,,Takú rozsiahlu prípravu, ako túto zimu sme na Strelníkoch ešte nemali. Do súťaže chceme prísť rozohraní. Na vedúci Harmanec strácame deväť bodov, a na jar by sme sa chceli posunúť zo súčasného siedmeho miesta smerom nahor. Spokojný by som bol, keby mužstvo po poslednom jarnom zápase skončilo na štvrtom, prípadne aj piatom mieste."

Slovan Malachov

Futbalistom Malachova patrí po poslednom jesennom kole v II. A trieda nelichotivá predposledná priečka. Ako sa na jarné odvety pripravovali v tomto klube nás oboznámil tréner Boris Šabo. ,,Zimnú prípravu sme začali na prelome januára a februára v radvanskej telocvični a niektorí naši hráči si zahrali aj Zimnú ligu v malom futbale," hovorí tréner Slovana Boris Šabo, ,,V kádri máme momentálne šestnásť hráčov. Oproti jesennej časti v ňom bude chýbať Dušan Roman, s aktívnou činnosťou skončili Miroslav Kapusta a Juraj Krnáč, otázny je aj štart brankára Ivana Guzmana. Káder do jarných odviet, naopak, posilnia záložník Ambroš a brankár Uhrík, sľubne vyzerá aj hosťovanie ďalších dvoch obrancov, ktorých zatiaľ nebudem menovať. V najhoršom prípade si kopačky obujem aj ja." Malachovčania si v príprave v sobotu zmerali sily so Sásovou (o zápase píšeme na inom mieste).

A s akými predsavzatiami vstupuje Slovan do jarných odviet? ,,Po odchode Dušana Romana bude našim prvoradým cieľom zaplátať po ňom vzniknutú ,,dieru". V odvetných stretnutiach musíme zlepšiť defenzívnu činnosť a hlavne, musíme začať premieňať vypracované šance," prízvukoval trénar B. Šabo. ,,V tabuľke II. A triedy by sme sa radi posunuli z terajšieho miesta aspoň na deviatu priečku. S takým výsledkom by som bol spokojný."

I. trieda ObFZ Žiar nad Hronom

Inter Horná Ves

Horná Ves si z jesennej časti preniesla do jari jeden rest v podobe neodohraného stretnutia s Banskou Belou, ktorý bude musieť Inter odčiniť v dohrávanom stretnutí vo štvrtok 8. mája. O príprave Interu sme sa porozprávali s vedúcim mužstva Ľubošom Pittnerom. ,,Mužstvo trénovalo počas zimnej prípravy väčšinou v telocvični, ku koncu prípravy sme trénovali už aj vonku," povedal na margo prípravy Ľuboš Pittner a dodal ,,Doteraz sme absolvovali dva prípravné zápasy, s Kremnicou sme prehrali 2:3 a s Hornou Štubňou 1:4." V mužstve z Hornej Vsi nedošlo počas zimnej prestávky ku žiadnym zmenám smerom dnu ani von, ale plán pred jarnými odvetami je všetkým jasný - ,,Zachrániť sa v prvej triede," odpovedal na záver Ľuboš Pittner.

Tatran Bzenica

V Tatrane Bzenica zažili azda najhoršiu jeseň v histórii klubu, keď po trinástich kolách patrí mužstvu s jediným bodom posledná priečka. ,,Jesennú časť súťaže sme nezvládli podľa našich predstáv," priznal Marián Jasenák. Pod nelichotivý stav sa podľa jeho slov podpísala aj hektická situácia v klube - letná výmena funkcionárov a hlavne celková nepripravenosť mužstva pred súťažou. ,,Od 1. februára sme trénovali zatiaľ len na snehu, ale boja o záchranu sme sa nevzdali. Prvé kolá ukážu, ako na tom vlastne sme. Hoci príprava nebola najoptimálnejšia, na jar by sme chceli začať niečo hrať a hlavne zbierať body," povedal M. Jasenák.

Mužstvo počas zimnej prípravy opustili záložník Vladimír Kúš, ktorý pravdepodobne odchádza do Sklených Teplíc, v mužstve podľa všetkého skončil aj brankár Michal Homola. Ten síce má v Tatrane platné hosťovanie, ale M. Jasenák sa ho nikde nemôže dopátrať, ani telefonicky. ,,Preto sme sa museli poobzerať po novom brankárovi, a tak do Tatrana príde na hosťovanie Pavol Dobrík zo Žarnovice. Posilnenie nastalo aj v poli, kde sa nám podarilo do zadných radov získať Petra Jasenáka a z vojny sa do mužstva vrátil Martin Hlinka. Z dorastu by mužstvu mohol pomôcť Martin Barborík, ktorý je síce na hosťovaní, ale napriek svojmu veku sa javí ako vyspelý futbalista," ukončil M. Jasenák.

(hck)

Najčítanejšie na My Bystrica

Inzercia - Tlačové správy

 1. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny
 2. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom
 3. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami?
 4. Mecom ide na zelenú
 5. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 €
 6. Marrákeš je červená perla Maroka
 7. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať
 8. F&F Slovensko je najdôveryhodnejšou odevnou značkou na trhu
 9. Predplatné SME.sk len za 29 eur
 10. Očarujúca Srí Lanka: Malý ostrov plný prekvapení
 1. Plánujete kúpu nehnuteľnosti ? Správajte sa ako investor
 2. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 3. Ak sa chcete zotaviť po Covide, zamerajte sa na podporu zdravia
 4. Union prichádza s novinkami pre diabetológov
 5. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 6. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny
 7. Ekologicky sa zeleniť je časom overený hit
 8. Pripomíname dôležitý dátum –31. januára 2022
 9. Vysoká spotreba vody? Môže to byť nepovšimnutý únik vody
 10. 7 predsavzatí, ktoré pomôžu nielen vám
 1. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty 7 662
 2. Predplatné SME.sk len za 29 eur 6 136
 3. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať 4 972
 4. Marrákeš je červená perla Maroka 4 742
 5. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami? 2 811
 6. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 € 2 640
 7. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom 2 148
 8. Cukrovkári a covid-19 2 138
 9. Vieme, kde získate najlepšie semienka zeleniny 2 080
 10. Mecom ide na zelenú 1 750

Blogy SME

 1. Vladimír Seman: Blavocentrista Sulík
 2. Anton Kovalčík: Krivoľaké cesty k rovnosti.
 3. Linda Ágoštonová: Východniarsky zápisnik - časť 3 : Svadobná hostina
 4. Štefan Vidlár: TURUL
 5. Víťazoslav Würschner: Budeme sa mať lepšie?
 6. Tomáš Harustiak: Je na Slovensku 56% katolíkov ? Ale kdeže !
 7. Ctirad Klimčík: O jednom aspekte vyhostenia Novaka Džokoviča
 8. Elena Antalová: Dajte myšlienkam pokoj
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta? 14 032
 2. Pavel Macko: Vodka a cigary? 7 590
 3. Vanda Tuchyňová: Primátor chce ukázať rešpekt a silu, Žilinu však obracia smerom k Jánovi Slotovi ! 5 907
 4. Michal Porubän: Tak si tu žijeme - poslanec Blaha je zaočkovaný a Žilinka nechce zverejniť zmluvu čo podpísal v Rusku :) 5 671
 5. Tereza Krajčová: Anglický denník: 21. Posledné razy, ktoré mi zlomili srdce 4 372
 6. Miroslav Galovič: Hlbocký (zmrznutý) vodopád. A Jozef Tiso na konci neďalekej kalvárie. 2 411
 7. Daniel Bíro: 10 zaujímavostí, o ktorých ste, možno, nevedeli 2 221
 8. Milan Buno: 7 knižných tipov: odpočítavanie k bombe, slovenské fantasy, aj kulinárske krimi 2 211
 1. Milota Sidorová: Toto mesto v Taliansku založilo Kanceláriu pre čas. Čaká to aj Bratislavu?
 2. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 3. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 4. Matúš Sarvaš: Prokurátor: Pri čítaní listov na rozlúčku je nemožné neprecítiť slová obete
 5. Valentína Sedileková: Podcast, ktorý vám odhalí svet ľudí s poruchami príjmu potravy
 6. Katarína Pázmányová: Je spoločná manželská posteľ pilierom dobrého manželstva?
 7. Milota Sidorová: Muži sa boja napadnutia, ženy znásilnenia. Bezpečnosť v meste sa týka všetkých
 8. Pavol Koprda: Erik Kaliňák používa rovnaké metódy ako Blaha. Verili by ste jemu alebo vedcom? (rozbor videa)
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Banská Bystrica - aktuálne správy

Ilustračné foto.

Bolo len otázkou času, kedy dôjde k tragédii. Roky som upozorňovala na jeho zlý psychický stav, tvrdí starostka Šumiaca.


20. jan
Deviataci v týchto dňoch absolvujú prijímačky na stredné školy.

Národný projekt má zjednotiť študijné odbory s potrebami trhu práce.


Tomáš Krista 20. jan
Ilustračné foto.

V dvoch prípadoch odhalili policajti celkom osem osôb bez dokladov a povolení na pobyt v našej krajine, medzi nimi i ženu vo vysokom štádiu tehotenstva.


TASR 20. jan
Erik Oslanec, zakladateľ Urban Spotu.

Z tohto objektu sa na rozdiel od iných bystrických strašiakov život nikdy úplne nevytratil.


Tomáš Krista 19. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Lekár čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.


16 h

Československý vlčiak zaútočil odzadu, bez akéhokoľvek varovania.


16 h

Vybrali sa do svahu, ktorý tvorí terénnu pascu.


21 h

Obyvatelia Kuchyne majú obavu z dopadov dohody na kvalitu života v obci.


15 h

Blogy SME

 1. Vladimír Seman: Blavocentrista Sulík
 2. Anton Kovalčík: Krivoľaké cesty k rovnosti.
 3. Linda Ágoštonová: Východniarsky zápisnik - časť 3 : Svadobná hostina
 4. Štefan Vidlár: TURUL
 5. Víťazoslav Würschner: Budeme sa mať lepšie?
 6. Tomáš Harustiak: Je na Slovensku 56% katolíkov ? Ale kdeže !
 7. Ctirad Klimčík: O jednom aspekte vyhostenia Novaka Džokoviča
 8. Elena Antalová: Dajte myšlienkam pokoj
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta? 14 032
 2. Pavel Macko: Vodka a cigary? 7 590
 3. Vanda Tuchyňová: Primátor chce ukázať rešpekt a silu, Žilinu však obracia smerom k Jánovi Slotovi ! 5 907
 4. Michal Porubän: Tak si tu žijeme - poslanec Blaha je zaočkovaný a Žilinka nechce zverejniť zmluvu čo podpísal v Rusku :) 5 671
 5. Tereza Krajčová: Anglický denník: 21. Posledné razy, ktoré mi zlomili srdce 4 372
 6. Miroslav Galovič: Hlbocký (zmrznutý) vodopád. A Jozef Tiso na konci neďalekej kalvárie. 2 411
 7. Daniel Bíro: 10 zaujímavostí, o ktorých ste, možno, nevedeli 2 221
 8. Milan Buno: 7 knižných tipov: odpočítavanie k bombe, slovenské fantasy, aj kulinárske krimi 2 211
 1. Milota Sidorová: Toto mesto v Taliansku založilo Kanceláriu pre čas. Čaká to aj Bratislavu?
 2. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 3. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 4. Matúš Sarvaš: Prokurátor: Pri čítaní listov na rozlúčku je nemožné neprecítiť slová obete
 5. Valentína Sedileková: Podcast, ktorý vám odhalí svet ľudí s poruchami príjmu potravy
 6. Katarína Pázmányová: Je spoločná manželská posteľ pilierom dobrého manželstva?
 7. Milota Sidorová: Muži sa boja napadnutia, ženy znásilnenia. Bezpečnosť v meste sa týka všetkých
 8. Pavol Koprda: Erik Kaliňák používa rovnaké metódy ako Blaha. Verili by ste jemu alebo vedcom? (rozbor videa)

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu