Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Päťbodová Šimčíkova paráda

Iskra čaká posledný domáci súboj až vo štvrtok

Šarapatiaca chrípka na Záhorí sa hokejistom B. Bystrice v závere sezóny postarala o neplánovanú prestávku. Stretnutie 42. kola so Senicou odložili na štvrtok, ale hrať sa bude v Banskej Bystrici. Hokejisti Iskry tak posledný domáci súboj prvoligovej sezóne 2002/2003 neodohrajú v utorok proti Dubnici, ale so svojim ľadom sa rozlúčia v dohrávanom zápase so senickými vojakmi.

Banskobystričania tak ostatný duel odohrali pred týždňom, keď v stredoslovenskom derby deklasovali Prievidzu 8:0. Iskre sa tak až v 41. kole prvýkrát podarilo zvíťaziť bez inkasovaného gólu, čisté konto si udržal brankár Ivan Dobrý. Na druhej strane hosťujúcim gólmanom sa pod Urpínom nedarilo, Paták i Štanga inkasovali po štyri góly. Banskobystričania na veľkú radosť trénera Jána Hegyiho hrali s veľkou chuťou. ,,Gólové situácie hráči využívali hravou formou. Isteže sme robili aj chyby v obrannej činnosti, ale na začiatku nás brankár Dobrý podržal. Potom sme jednoznačne ovládli hru. Chuť hráčov hrať a tvoriť - to ma veľmi potešilo."

Pri chuti bol najmä krídelník prvej formácie Ján Šimčík, ktorý bol pri piatich góloch. Strelecky sa presadil síce iba raz, ale zato prihrávkami pripravil hetrik kapitánovi Kamenskému i gól Dobrotovi. ,,Keby to bolo po prvej tretine na vážkach, možno by to z našej strany nebolo také otvorené. Predsa len sme už toľko nebránili a Ivan Dobrý mal dosť roboty. Na to, že bolo 8:0 si dosť zachytal," skonštatoval Ján Šimčík, s piatimi bodmi najproduktívnejší hráč zápasu.

Kapitán Iskry Ján Kamenský sa trikrát zapísal do streleckej listiny po veľmi dlhom čase. ,,Zo trikrát som v tejto sezóne dal dva góly, ale hetrik nie. Ten sa mi naposledy podaril ešte keď som hrával za Skalicu," lovil v pamäti skúsený harcovník Kamenský, ktorý si utorkovú spoluprácu pochvaľoval. ,,Myslím si, Prievidzu sme predčili kombinačne, celkom dobre sme hrali aj v obrane. Brankár nám super zachytal a hostia po prvej tretine hrali už odovzdanejšie a cesta za víťazstvom bola ľahšia," povedal na margo zápasu.

I. hokejová liga - 42. kolo: Senica - B. Bystrica - odložené, Trebišov - Zvolen B 3:0, Prešov - P. Bystrica 5:6, Ružinov - Michalovce 0:3, Dubnica - Nitra 2:2, Prievidza - Topoľčany 3:5.

12. Ružinov 42 7 5 30 82 : 192 19

Ďalší program - 43. kolo, utorok 11. marca o 17. hod.: B. Bystrica - Dubnica, Nitra - Ružinov, Michalovce - Prešov, Pov. Bystrica - Zvolen B, Prievidza - Trebišov, Topoľčany - Senica.