Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Futbal - prípravné zápasy

Hiadeľ - Hronsek 9:1 (3:1), góly: 15., 62. a 90. Brna, 20. a 75. Prekop, 30. a 70. Golian, 55. Ľ. Brodek, 65. Koman - 40. Moravčík. Pred 20 divákmi rozhodoval K. Sedliak.

Hostia v prvom prípravnom zápase veľa vody nenamútili a Hiadľu boli vyrovnaným súperom iba v prvom polčase. Po prestávke sa už hralo viac-menej iba na Klimáčkovu bránu.

HIADEĽ: Peťko - Ma. Fúdor, Vajs, Ľ. Brodek, Kováčik, Brna, Golian, Milan, Gazdík, Prekop, Koman (striedal A. Brodek, R. Fúdor), HRONSEK: Klimáček - Ihring, Plško, Garaj, Herkel, Bursa, Šulak, Jaďuď, Potančok, Moravčík, Nemčok (striedal Bobor).

Tatran Č. Balog Šalková 3:5 (3:1), góly: 35. a 40. Melicher, 6. Giertli - 65. a 75. Prostredník, 66. a 72. Paršo, 33. Bella.

Tento víkend futbalistov Šalkovej preveril Tatran Čierny Balog. Hostia v prvom polčase nestačili na pohyblivejších Čiernobaločanov, o čom svedčí aj výsledok prvého polčasu. Avšak v druhom polčase nastúpila na ihrisko aktívnejšia Šalková, ktorá svojimi rýchlymi gólmi presvedčila o svojej neporaziteľnosti v zimnej príprave.

Č. BALOG: Pôbiš - R. Štulajter, Kliment, Zelený, Melicher, Švantner, J. Štulajter, Auxt, Medveď, Budovec, Giertli (striedal Strelec), ŠALKOVÁ: Hrnčiar - Obuch, Fraňo, Bella, Pe. Čtvrtníček, Gerö, Bulík, Lichý, Prostredník, Ursíny, Paršo (striedal Pa. Čtvrtníček).

Jakub - Harmanec 11:1 (4:1), gól: Kiedžuch za Harmanec. Pred 25 divákmi rozhodoval Čaba.

Vedenia sa ujali Harmančania už v druhej minúte, no zohratejší Jakub dokázal do konca prvého polčasu otočiť skóre vo svoj prospech. Po prestávke Jakub tempo ešte vystupňoval, a tak si hostia kalich horkosti v podobe jedenásťgólového debaklu museli vypiť až do dna.

HARMANEC: Danko - Matejka, R. Porubský, Kohút, Lovás, Berko, Kiedžuch, Debnár, Katko, Šimko, Hudáček (striedali Žabka - Murgaš, Grajzer, M. Porubský)

Lučatín - Osrblie 4:1 (1:1), góly: Prostredný 2, Zbyňovský, Homola za Lučatín.

Vo vyrovnanom stretnutí išlo do vedenia Osrblie, no Lučatín do prestávky stihol vyrovnať. V druhom polčase sa strelecky presadil iba Lučatín a po pekných gólových akciách si zaknihoval víťazstvo v pomere 4:1.

LUČATÍN: Oboňa - Ľ. Hruška - Uhrík, M. Hruška, I. Hruška - Mokroš, Turčan, Sedliak, Hlinka - Prostredný, Zbyňovský (striedali Majer, Homola).

Medzibrod - Horná Štubňa 1:2 (0:0), góly: Caban za Medzibrod. Pred 40 divákmi rozhodoval Zeman.

Futbalistov Medzibrodu v nedeľnom prípravnom stretnutí preverila Horná Štubňa. V zápase, napriek vypracovaným početným gólovým šanciam, padlo málo gólov. Po stretnutí mohli byť šťastnejší hostia, ktorí vyhrali o gól.

MEDZIBROD: Sokol - J. Hraško ml., Mlynarčík, Meško, Mi. Huťka - J. Hraško st., Zeman, Ma. Huťka, Hirka - Caban, Štefanovie (striedali Kňažko, Padúch).

Slovenská Ľupča – Badín 6:1 (4:0)

Za dobrého počasia sa hral zápas v réžii domáceho mužstva. Hostia, ktorí hrali v pozliepanej zostave, držali so Slovenskou Ľupčou krok iba v úvode stretnutia, potom prevzali iniciatívu domáci.

BADÍN: Iliaš – Messerschmidt, Boroviak, Trizna, Konkol, Hrivnák, Bakoš, Sedliak, Dian, Bránsky, Masarik (striedal Koska)

Ostatné výsledky: Medzibrod dor. - Strelníky dor. 1:0,

(hck)

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Vitajte v postapokalyptickom svete
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  8. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
  9. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

Dva archeologické lokality pri Priechode spojí náučný chodník

Lesný terén pri obci Priechod ukrýva stále neprebádané tajomstvá.

Mohutné hradby na vrchu Kopec stále čakajú na archeológov.

Vrcholná bezohľadnosť: Kolesami zničili pasienky pre kone

Majitelia Pony farmy na Suchom vrchu podávajú trestné oznámenie.

Takto vyzerali pasienky po nájazde.
Marek Penksa dal vo vrcholovom futbale vyše 70 gólov. Nadviaže na neho syn Marco?

Pomník československým vojakom dokončili, slávnosť odsunula korona

Na zhotovení kópie pamätníka, ktorý nechali komunisti po Víťaznom februári rozobrať, sa podieľala slovenská aj česká strana.