Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Trojicu postupujúcich do ďalších bojov doplnila Iskra

Zimná liga v malom futbale

Banská Bystrica - Cez víkend pokračovala posledným deviatym kolom v skupine A. V ňom sa rozhodlo, že do štvrťfinále ligy po Exeli a Irone postúpila aj Iskra. Rozhodli o tom dva zápasy - keď najskôr Iskra deklasovala Tajfún a v záverečnom zápase nestačilo mužstvo Drakov na Kozje Kjahne. V ďalších zápasoch zvíťazil Exel nad Monacom a posunul sa tak na prvé miesto v skupine a Stavos Badín zdolal Tureckú. Už teraz sú známe dve štvrťfinálové dvojice - Iskra si zmeria sily s Anjelmi a Iron nastúpi proti Gardene.

Tajfún - Iskra 3:13 (2:2), góly: Mikuláš 2, Sláva - Piško 4, Ondrejka 3, Darida 2, Holinec 2, Greško, Šatánek.

Pre Iskru mimoriadne dôležitý zápas začal lepšie Tajfún, ktorý sa ujal hneď v úvode vedenia. Iskra síce otočila na 2:1, do ,,šatní" však odchádzali mužstvá za nerozhodného stavu 2:2. V druhom polčase prišiel uragán Iskry, keď po hrubých individuálnych chybách zadákov Tajfúnu strelila jedenásť gólov, čím si uchovala postupovú nádej.

Monaco - Exel 3:6 (2:2), góly: Uhrík, Gašparík, Bëke - J. Šimčík 3, Štelcl 2, M. Iliaš.

Favorizovaný Exel potreboval na celkové víťazstvo v skupine získať aspoň bod, čo sa mu aj podarilo. Po víťazstve nad Monacom, ktoré v zimnej lige nezískalo ani bod, tak Exel v štvrťfinále nastúpi proti tretiemu mužstvu skupiny B.

Stavos Badín - Slávia Turecká 5:2 (2:2), góly: J. Blaško 3, Maruškin, Karvaš - Greguš, Kundrata.

Stretnutie mužstiev zo spodku tabuľky prinieslo priemerný futbal z oboch strán. Oslabená Turecká v prvom polčase ešte dokázala vzdorovať svojmu súperovi, no po obrátke Stavos zrýchlil hru a tromi gólmi strhol víťazstvo na svoju stranu.

K. Kjahne - Draci 8:4 (4:2), góly: Béreš 2, Jonáček 2, Šár 2, M. Matuška, Matoušek - A. Šabo 2, Roman 2.

Keďže Iskra v prvom zápase kola zdolala Tajfún, vylúčila z hry o postup zo skupiny K. Kjahne a v stretnutí išlo o to, či Draci potvrdia víťazstvom postup zo skupiny. Každý iný výsledok nahrával do karát ,,prihliadajúcej" Iskre. Úvod stretnutia patril Drakom, ktorí od prvej minúty viedli 1:0 a nastrelili žrď brány hostí. Za nepremenené šance ich začal súper trestať a od stavu 2:2 prevzal gólovú iniciatívu na svoju stranu. Po polčasových 4:2 pre Kjahne zvládli aj úvod druhého polčasu lepšie Draci, keď znížili na 3:4 a vypracoval si znovu niekoľko ,,tutoviek", ktoré však nepremenili. V závere zápasu, keď sa hral ,,vabank“ K. Kjahne z rýchlych brejkových situácií upravili na konečných 8:4 a z postupu do štvrťfinále sa tak mohli tešiť hráči Iskry.

9. Monaco 8 0 0 8 22 : 56 0

O umiestnení na 3. a 4. mieste a na 6. a 7. mieste rozhodli vzájomné zápasy.

Zostava kola - Žlkovjan (K. Kjahne) - J. Blaško (Stavos Badín), Piško (Iskra), Jonáček (K. Kjahne), Ondrejka (Iskra).

Program 9. kola - skupina B (15. marec): Hronsek Boys – Flamengo (15.00), Royal – Unios Horná (15.45), Anjeli – Erland (16.30), Gardena – Elit (17.15). Alien má voľno.

(db, hck)

1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 141

K nešťastnej udalosti prišlo v januári 2004.

Výsledok skríningového testovania. Okres Banská Bystrica 0,59 percenta, Brezno 1,88 percent. Testovanie sa tam zopakuje.

Primátor presadzuje zámer vytvorenia dvoch samostatných území mestského rozvoja.

Alexis D´aouts

Hokejisti HC05 ´Banská Bystrica zvíťazili v dohrávke 8. kola Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1.