Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

futbal - prípravné zápasy

Ľubietová (II. trieda) - Hiadeľ (II. trieda) 1:2 (0:0), góly: 65. Markuš - 55. Sedliak, 72. Prekop. Pred 20 divákmi rozhodoval Lamper.

Na dobre pripravenom ihrisku nastúpili na prípravný zápas obe mužstvá s mladými odchovancami. Tí sa hlavne na strane Ľubietovej predstavili v dobrom svetle a môžu byť do jarných odviet prínosom. V slušnom zápase sa striedali šance na oboch stranách, v prvom polčase za bezgólového stavu chytil brankár Teliar pokutový kop. Po prestávke najprv rozvlnil sieť v 55. minúte K. Sedliak, o desať minút vyrovnal Markuš. Víťazstvo pre hostí zabezpečil v 72. minúte Prekop.

ĽUBIETOVÁ: Teliar - Urva, Mišiak, Kaščák, Dobrík, Sauka, Markuš, Kliment, Šuster, Giertl, Michálek (striedali Uhrík a Dutka), HIADEĽ: Peťko - Fúdor, K. Sedliak, Kováčik, Milan, Golian, Vajs, Brna, Prekop, A. Brodek, P. Kostúr.

Harmanec (II. trieda) - Jupie Podlavice dor. (III. liga) 4:3 (2:2), góly: Debnár, Kiedžuch, Šimko, Katko za domácich.

Dorastenci Podlavíc zaskočili súpera a ujali sa vedenia 2:0. Harmančanom sa ešte do prestávky podarilo vyrovnať po góloch Debnára a Kiedžucha a po prestávke sa ujali vedenia 3:2. Hostia sa vrátili do hry, keď po skrumáži pred Žabkovou bránou vyrovnali na 3:3. Víťazstvo pre Harmanec zabezpečil 15. minút pred koncom Katko.

HARMANEC: Danko - Matejka, R. Porubský, Kohút, Lovás - Murgaš, Kiedžuch, Katko, Šimko - Hudáček, Debnár (striedali Žabka - J. Grajzer, M. Porubský).

Badín (I. trieda) - Szécsény (V. liga, Maď.) 1:1 (1:0), góly: 11. Bubeník - 84. P. Kuris.

Hralo sa väčšinou medzi šestnástkami a do šancí sa častejšie dostávali Badínčania. Tých poslal do vedenia dorastenec Bubeník, ale ostatné šance Badína už ostali nevyužité. Hosťom sa podarilo vyrovnať šesť minút pred koncom, keď Kuris využi nedorozumenie v domácej obrane.

BADÍN: Haring - Dian, Medveď, Kováčik, Messerschmidt - Blaško, Dian, Tešlár, Výbošťok - Sokáč, Bubeník (striedali Bránsky, Trizna, Bakoš, Sedliak, Maroškin, Koska).

Tajov (II. trieda) - Šalková (II. trieda) 2:7 (1:2), góly: 45. a 54. Murín - 21., 36. a 77. Paršo, 80. Mesík, 81. Gerö, 86. Očenáš, 88. Styk.

Šalkovčania zohrali ďalší zo série prípravných zápasov. Výsledok aj tentoraz hovorí jasne v ich prospech, aj keď začiatok zápasu nehovoril o konečnom výsledku. Tajov bol až do 77. minúty viac ako vyrovnaným súperom. Najkrajším momentom zápasu bola akcia na jeden dotyk, ktorá mala zárodok už v obrane. Po presne načasovanej prihrávke Styka z pravej strany, s prehľadom zakončil Gerö. V zápase upútal hetrikom Paršo.

TAJOV: Kleniar - Solivajs, Komora, Spevák, Čermák, Murín, Mažgút, Vaterka, Knižka, Eliáš, Schwarc. ŠALKOVÁ: Hrnčiar - Obuch, Bella, Pe. Čtvrtníček, Gerö, Bulík, Čierny, Mesík, Pa. Čtvrtníček, Prostredník, Paršo (striedali Očenáš, Styk).

Radvaň (V. liga) - Szécsény (V. liga, Maď.) 2:0 (2:0), góly: 7. Mojžiš (z 11 m), 30. Pláštik. Pred 25 divákmi rozhodoval P. Kosec.

V súboji piatoligistov išli do vedenia domáci, keď gólman Mojžiš premenil pokutový kop. Radvančania mali viac z hry, ale ich akcie končili v spleti maďarských obrancov. Až v 30. minúte sa ujala Pláštikova strela - 2:0. To však bolo na dlhé chvíle zo strany domácich všetko. V druhom polčase sa hralo iba na polovici hostí, ale skóre sa už do konca stretnutia nezmenilo.

RADVAŇ: Mojžiš - Dovčiak, Uličný, Kvasna, Ondrejka - Ševčík, Riapoš, Snopko, Pláštik - Vidiečan, Murgaš (striedali Tomčík, Darida, Kosák, Kohút, Líška)

Ostatné výsledky: Lučatín - Riečka 3:5, góly za Lučatín: Prostredný 2, Čief, Medzibrod - Jasenie 1:0, Rimavská Sobota - Selce 3:1,

(hck, šil)

M. Tomčík z Radvane sa prediera pomedzi szécsényskych obrancov. Zo zápasu Radvaň - Szécsény 2:0.

Foto - Milo Hlaváček

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Pred dom Zajacovcov chodí líška, je to vždy zážitok

Občas si pobehá aj s mačkami. Je to veľká maškrtnica, neraz si na lúku odnesie celý hrniec.

Tréner Chudý skončil, prichádza Poikonen

Po desiatich rokoch na banskobystrickej lavičke ďalší tréner z Fínska

Tuuka Poikonen

Monument v Majeri môže získať prestížnu európsku cenu

V uplynulom období získal Monument na vojnovom cintoríne niekoľko významných ocenení na domácej scéne, teraz má šancu bodovať na medzinárodnej úrovni.