Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

futbal - prípravné zápasy

Ľubietová (II. trieda) - Hiadeľ (II. trieda) 1:2 (0:0), góly: 65. Markuš - 55. Sedliak, 72. Prekop. Pred 20 divákmi rozhodoval Lamper.

Na dobre pripravenom ihrisku nastúpili na prípravný zápas obe mužstvá s mladými odchovancami. Tí sa hlavne na strane Ľubietovej predstavili v dobrom svetle a môžu byť do jarných odviet prínosom. V slušnom zápase sa striedali šance na oboch stranách, v prvom polčase za bezgólového stavu chytil brankár Teliar pokutový kop. Po prestávke najprv rozvlnil sieť v 55. minúte K. Sedliak, o desať minút vyrovnal Markuš. Víťazstvo pre hostí zabezpečil v 72. minúte Prekop.

ĽUBIETOVÁ: Teliar - Urva, Mišiak, Kaščák, Dobrík, Sauka, Markuš, Kliment, Šuster, Giertl, Michálek (striedali Uhrík a Dutka), HIADEĽ: Peťko - Fúdor, K. Sedliak, Kováčik, Milan, Golian, Vajs, Brna, Prekop, A. Brodek, P. Kostúr.

Harmanec (II. trieda) - Jupie Podlavice dor. (III. liga) 4:3 (2:2), góly: Debnár, Kiedžuch, Šimko, Katko za domácich.

Dorastenci Podlavíc zaskočili súpera a ujali sa vedenia 2:0. Harmančanom sa ešte do prestávky podarilo vyrovnať po góloch Debnára a Kiedžucha a po prestávke sa ujali vedenia 3:2. Hostia sa vrátili do hry, keď po skrumáži pred Žabkovou bránou vyrovnali na 3:3. Víťazstvo pre Harmanec zabezpečil 15. minút pred koncom Katko.

HARMANEC: Danko - Matejka, R. Porubský, Kohút, Lovás - Murgaš, Kiedžuch, Katko, Šimko - Hudáček, Debnár (striedali Žabka - J. Grajzer, M. Porubský).

Badín (I. trieda) - Szécsény (V. liga, Maď.) 1:1 (1:0), góly: 11. Bubeník - 84. P. Kuris.

Hralo sa väčšinou medzi šestnástkami a do šancí sa častejšie dostávali Badínčania. Tých poslal do vedenia dorastenec Bubeník, ale ostatné šance Badína už ostali nevyužité. Hosťom sa podarilo vyrovnať šesť minút pred koncom, keď Kuris využi nedorozumenie v domácej obrane.

BADÍN: Haring - Dian, Medveď, Kováčik, Messerschmidt - Blaško, Dian, Tešlár, Výbošťok - Sokáč, Bubeník (striedali Bránsky, Trizna, Bakoš, Sedliak, Maroškin, Koska).

Tajov (II. trieda) - Šalková (II. trieda) 2:7 (1:2), góly: 45. a 54. Murín - 21., 36. a 77. Paršo, 80. Mesík, 81. Gerö, 86. Očenáš, 88. Styk.

Šalkovčania zohrali ďalší zo série prípravných zápasov. Výsledok aj tentoraz hovorí jasne v ich prospech, aj keď začiatok zápasu nehovoril o konečnom výsledku. Tajov bol až do 77. minúty viac ako vyrovnaným súperom. Najkrajším momentom zápasu bola akcia na jeden dotyk, ktorá mala zárodok už v obrane. Po presne načasovanej prihrávke Styka z pravej strany, s prehľadom zakončil Gerö. V zápase upútal hetrikom Paršo.

TAJOV: Kleniar - Solivajs, Komora, Spevák, Čermák, Murín, Mažgút, Vaterka, Knižka, Eliáš, Schwarc. ŠALKOVÁ: Hrnčiar - Obuch, Bella, Pe. Čtvrtníček, Gerö, Bulík, Čierny, Mesík, Pa. Čtvrtníček, Prostredník, Paršo (striedali Očenáš, Styk).

Radvaň (V. liga) - Szécsény (V. liga, Maď.) 2:0 (2:0), góly: 7. Mojžiš (z 11 m), 30. Pláštik. Pred 25 divákmi rozhodoval P. Kosec.

V súboji piatoligistov išli do vedenia domáci, keď gólman Mojžiš premenil pokutový kop. Radvančania mali viac z hry, ale ich akcie končili v spleti maďarských obrancov. Až v 30. minúte sa ujala Pláštikova strela - 2:0. To však bolo na dlhé chvíle zo strany domácich všetko. V druhom polčase sa hralo iba na polovici hostí, ale skóre sa už do konca stretnutia nezmenilo.

RADVAŇ: Mojžiš - Dovčiak, Uličný, Kvasna, Ondrejka - Ševčík, Riapoš, Snopko, Pláštik - Vidiečan, Murgaš (striedali Tomčík, Darida, Kosák, Kohút, Líška)

Ostatné výsledky: Lučatín - Riečka 3:5, góly za Lučatín: Prostredný 2, Čief, Medzibrod - Jasenie 1:0, Rimavská Sobota - Selce 3:1,

(hck, šil)

M. Tomčík z Radvane sa prediera pomedzi szécsényskych obrancov. Zo zápasu Radvaň - Szécsény 2:0.

Foto - Milo Hlaváček

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  5. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
  6. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

Dva archeologické lokality pri Priechode spojí náučný chodník

Lesný terén pri obci Priechod ukrýva stále neprebádané tajomstvá.

Mohutné hradby na vrchu Kopec stále čakajú na archeológov.

Vrcholná bezohľadnosť: Kolesami zničili pasienky pre kone

Majitelia Pony farmy na Suchom vrchu podávajú trestné oznámenie.

Takto vyzerali pasienky po nájazde.
Marek Penksa dal vo vrcholovom futbale vyše 70 gólov. Nadviaže na neho syn Marco?