Utorok, 18. máj, 2021 | Meniny má ViolaKrížovkyKrížovky

Zimná liga v malom futbale

Boj o zvyšné postupové miesta vrcholí

Banská Bystrica - Zimná liga v malom futbale pokračovala počas víkendu v skupine A 7. kolom. V jeho veľkom šlágri zdolal Exel lídra skupiny Iron a pripravil mu tak prvú prehru v súťaži. Iron napriek prehre ostal na čele tabuľky, avšak v zostávajúcich dvoch kolách bude mať jeden zápas stop, takže si vedúcu pozíciu udrží už len čisto teoreticky. V ďalších stretnutiach zvíťazili papieroví favoriti. Tajfún zmietol badínsky Stavos, K. Kjahne rozdrvili monacké ,,kniežatá" a Draci podobne deklasovali Tureckú. O zvyšné dva postupové miesta (istým postupujúcim je Iron) sa môžu uchádzať Exel, Iskra, Draci, Tajfún i Kozje Kjahne, takže o dramatické chvíle nebude núdza. Veľa napovie už najbližšie kolo, v ktorom sa stretne Iron s Iskrou a Exel s Tajfúnom.

Exel - Iron 6:3 (3:2), góly: M. Valentíny, M. Iliaš, J. Šimčík, M. Šimčík, Štelcl, Strelec - T. Pančík 2, M. Pančík.

Stretnutie začal lepšie Exel, ktorý sa ujal až nečakane hladko vedenia 3:0, no Iron do polčasu stihol znížiť na rozdiel jedného gólu. V druhom polčase Iron svojho súpera tlačil a dobíjal jeho bránu, no v svätyni Exelu čaroval Martin Iliaš. Ten nielenže vychytal čo sa dalo, ale za stavu 3:2 strelou cez celé ihrisko dal štvrtý a veľmi dôležitý gól, ktorým definitívne zlomil odpor súpera.

Stavos Badín - Tajfún 3:6 (1:4), góly: Štefánik, Slávik, Blaško - Kapusta 4, Maďar, Pažout.

Treťoligový Tajfún, ak chcel pomýšľať na postup zo skupiny, musel bezpodmienečne vyhrať. Disciplinovaným a bojovným výkonom sa mu to aj podarilo a súpera zdolal 6:3. V stretnutí sa opäť strelecky darilo Kapustovi, ktorý strelil štyri zo šiestich gólov svojho mužstva.

Kozje Kjahne - Monaco 13:1 (6.0), góly: Jonáček 6, Ondrejka 3, Matoušek 2, Šár, Matuška - Gašparík.

Od úvodu zápasu nebolo o víťazovi najmenších pochýb a nezodpovedaná ostala len otázka skóre. Po polčasových 6:0 dali ,,Kozičky" v druhej časti hry ešte o gól viac a vďaka vysokému víťazstvu majú stále teoretickú šancu zabojovať o posledné postupové miesto.

Turecká - Draci 4:11 (0:5), góly: Ďurkovič, Zmajkovič, Ivan, Mihaliček - Roman 6, Uhrík 2, B. Šabo, Kalman, Očenáč.

Mužstvu z Tureckej sa nepodarilo zopakovať výkon z minulého kola, čo poslúžilo Drakom na bezproblémové víťazstvo. Rozhodnuté bolo už do prestávky (5:0) a po otočke Draci už len kontrolovali stav stretnutia.

9. Monaco 6 0 0 6 14 : 43 0

Zostava kola: M. Iliaš (Exel) - T. Pančík (Iron), M. Jonáček (K. Kjahne), M. Kapusta (Tajfún), D. Roman (Draci)

Program nasledujúceho - 7. kola: skupina B (15. februára): Royal - Gardena (15.00), Alien - Flamengo (15.45), Anjeli - Hronsek Boys (16.30), Erland - Unios Horná (17.15). Elit má voľno. Skupina A - 8. kolo (22. februára): K. Kjahne - Slávia Turecká (15.00), Stavos Badín - Monaco (15.45), Exel - Tajfún (16.30), Iskra - Exel (17.15). Draci majú voľno.

(db, hck)

1. Ako správne nalepiť obklady v kúpeľni?
  2. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  3. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!
  4. SYNLAB je v Európe jednotkou v laboratórnej diagnostike
  5. 5 spôsobov, ako Wi-Fi 6 pomáha biznisu
  6. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
  6. Prekvapia hokejový svet? Slovensko ide na šampionát s mladíkmi
  7. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!