Utorok, 2. marec, 2021 | Meniny má AnežkaKrížovkyKrížovky

HOKEJ

Na Považí dominoval favorit

Hokejisti Banskej Bystrice sa počas uplynulého týždňa stretli s mužstvami z opačného pólu tabuľky. V utorok v na góly bohatom súboji remizovali so Senicou 6:6. Diváci už v prvej tretine videli osem gólov. Seničania začali veľmi zle a Iskra v 17. minúte po góle Šimčíka a hetriku Čtvrtíčka vyhrávala už 4:1. Hostia neskôr znížili, ale Krupa po troch asistenciach na Čtvrtníčkove góly rozvlnil aj sieť. V druhej tretine vyšiel hosťom obrat, keď v rozpätí šiestich minút strelili tri góly a domáci gólman Dobrý sa nechal vystriedať. V tretej tretine videli diváci už iba jeden gól, keď obranca Iskry P. Socha desať minút pred koncom uzavrel gólostroj na konečných 6:6. ,,Súper prišiel k nám určite bodovať, čo sa mu aj podarilo. Naša hra zniesla určité kritéria, ale dopustili sme sa aj chýb, najmä v obrannej činnosti, čo vyústilo do gólov v našej sieti. To musíme zmeniť, káder musíme posilniť o nejakých obrancov, na čom sa aj pracuje. Myslím si, že remíza je zaslúžená. V závere sme robili chyby, mali sme vylúčenia, ale stav sme so šťastím udržali," skonštatoval tréner B. Bystrice Ján Hegyi.

Na Považí sa o výsledku piatkového súboja rozhodlo už v prvej tretine. Banskobystričania viedli v 3. min. po góle Kamenského, ale dlho sa netešili. Domáci o minútu vyrovnali a do prestávky strelili ešte dva góly. ,,O zápase rozhodla prvá tretina. V našej tretine sme spravili tri chyby, tretí gól padol po tečovanej strele, brankár za to nemohol. Potom sa hra vyrovnala, skórovať mohli obe mužstvá. Snažili sme sa streliť kontaktný gól, mali sme šance, ale nedali sme. Hokej to nebol veľmi kvalitný, ale pri pohľade na tabuľku treba brať do úvahy aj realitu," povedal po prehre s druhým celkom tabuľky tréner B. Bystrice Ján Hegyi. Ten mal v Dubnici k dispozícii aj dve nové posily a na ľad poslal mužstvo v tejto zostave: Dobrý - Petruk, Mrena, Plandor, Socha, Bracho, Rendek - Šimčík, Kamenský, Dobrota - Krupa, Kentoš, Čtvrtníček - Pažitka, Bačkor, Pohorelský - Jacko, Turňa, Jedlovský.

I. hokejová liga, 31. kolo: ŠaHK Iskra B. Bystrica - Senica 6:6 (5:3, 0:3, 1:0), góly B. Bystrice: 10., 14. a 17. Čtvrtníček, 20. Krupa, , 50. Socha, 32. kolo: Spartak Dubnica - ŠaHK Iskra B. Bystrica 3:1 (3:1, 0:0, 0:0), gól B. Bystrice: 3. Kamenský, ostatné výsledky 32. kola: Zvolen B - P. Bystrica 4:3, Trebišov - Prievidza 5:2, Senica - Topoľčany 4:7, Ružinov - Nitra 2:3, Prešov - Michalovce 10:1.

12. Ružinov 32 4 4 24 65 : 158 12

Ďalší program - 33. kolo, utorok 28. januára: B. Bystrica - Ružinov, P. Bystrica - Trebišov, Michalovce - Zvolen B, Nitra - Prešov, Topoľčany - Dubnica, Prievidza - Senica, 34. kolo, piatok 31. januára: B. Bystrica - Prešov, Trebišov - Senica, Prievidza - Dubnica, Topoľčany - Ružinov, Nitra - Zvolen B.

II. hokejová liga sk. Východ, 14. kolo: Humenné - Bardejov 3:5, Gelnica - L. Mikuláš B 9:7, Brezno malo voľno.

1. Brezno 12 10 0 2 70 : 39 20

2. Bardejov 12 9 1 3 64 : 31 19

3. Humenné 12 5 1 6 45 : 52 11

4. L. Mikuláš B 12 4 0 8 52 : 63 8

5. Gelnica 12 1 0 11 34 : 89 2

Program 15. kola, sobota 1. februára: Brezno - Humenné (17.00), Bardejov - L. Mikuláš B (17.30), Gelnica má voľno.

(šil)

1. Štúdium ekológie, dizajnu či tech. inovácií je životný štýl?
  2. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  3. WESTech je distribútorom Dell Technologies na Slovensku
  4. Štúdium práva moderne, prakticky aj po anglicky!
  5. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť
  6. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
  7. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
  8. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
  9. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
  10. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
  1. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
  2. WESTech je distribútorom Dell Technologies na Slovensku
  3. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
  4. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
  5. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
  10. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť 5 437

Mesto Brezno pripravuje prestavbu ubytovacej časti hotela Ďumbier. Cieľom je zvýšenie komfortu a hlavne vytvorenie chýbajúcich ubytovacích kapacít.

V nemocnici je k dnešnému dňu hospitalizovaných 127 pacientov s ochorením COVID - 19, čo je doterajšie maximum.

Pri udalosti neprišlo k žiadnym zraneniam.

MY Horehronie prináša exkluzívny pohľad na najúspešnejšie obdobie novodobej éry breznianskeho seniorského hokeja medzi rokmi 2008 a 2011, kedy „Rytieri“ najskôr dominantne vyhrali 2. ligu a následne dva roky, viac či menej úspešne, pôsobili v 1. lige, kde sa dostali aj do play-off.