Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Malý futbal

V šlágri kola boli úspešnejší Anjeli

Banská Bystrica - Zimná liga v malom futbale pokračovala cez víkend zápasmi 5. kola skupiny ,,B". V jeho veľkom šlágri medzi minuloročnými finalistami, zvíťazili Bexiho Anjeli nad Gardenou 6:4 a sú doposiaľ jediným mužstvom v zimnej lige, ktoré nestratilo ani bod. V ďalších zápasoch zdolal Erland Hronsek Boys vysoko 10:1, Royal si zaknihoval prvé víťazstvo, keď zdolal najtesnejším rozdielom Alien 5:4 a súboj medzi Flamengom a Elitom sa skončil 7:7, keď exceloval Bella, ktorý zaťažil konto súperovho brankára šiestimi gólmi.

Gardena - Anjeli 4:6 (4:4), góly: Uličný 2, Libič, Kubiš - Môcik 2, B. Stacho, Kolenička, Jobko, Dovčiak.

Šláger kola priniesol výborný zápas, ktorému nechýbali pekné kombinačné akcie na oboch stranách. V prvom polčase síce Gardena prehrávala 0:1, potom to však boli Anjeli ktorí doháňali jednogólové manko. Po nerozhodnom polčase mohla ísť Gardena do trháku, ale z troch brejkových situácií nevyužila ani jednu. Trest prišiel v podobe dvoch gólov, ktoré rozhodli o osude stretnutia.

Royal - Alien 5:4 (2:1), góly: Baran 4, Dubovický - Babčan 3, Vaník.

Royal nastúpil s minimálnym počtom hráčov a zdalo sa, že tento fakt rozhodne o víťazovi. Avšak veľká bojovnosť a obetavosť boli najväčšími zbraňami mužstva, a tak v slabom stretnutí s množstvom nepresností si nakoniec tesné víťazstvo doslova vydrel.

Erland - Hronsek Boys 10:1 (3:0), góly: Oravec 3, Rybár 2, Gabaj 2, Šúr, Prašovský, Štulajter - Potančok.

Mužstvo Hronseku nastúpilo iba s torzom hráčov, a tak bola len otázka času, kedy sa favorizovaný Erland presadí aj strelecky. Po polčasových 3:0, to už bol v druhej časti hry strelecký koncert prvoligistu, ktorý nasúkal súperovi desať ,,kúskov".

Elit - Flamengo 7:7 (2:3), góly: Gyüre 3, Ľ. Rusko 2, Bažík, Bosman - Bella 6, Cígler.

V poslednom zápase kola sa odohrala veľká dráma a v stretnutí sa skóre menilo ako na hojdačke, aby sa duel nakoniec skončil deľbou bodov. Lepšie začal Elit, keď viedol 2:0, no ich súper do polčasu otočil na 3:2. Aj druhý polčas sa viac vydaril ,,domácim", keď najskôr otočili na 4:3 a potom zo 4:5 na 6:5. V závere však Flamengo otočilo na 7:6 a keď sa už zdalo, že si do tabuľky pripíše tri body Ľ. Rusko desať sekúnd pred koncom stretnutia vyrovnal na konečných 7:7.

Zostava kola: Sokolík (Erland) - Bella (Flamengo), Baran (Royal), Jobko (Anjeli), Oravec (Erland).

9. Hron. Boys 4 0 1 3 11 : 36 1

Program 6. kola - skupina A (25. januára) - Stavos Badín - Iskra (15.00), Kozje kjahne - Iron (15.45), Tajfún - Draci (16.30), Monaco - Turecká (17.15). Exel má voľno, skupina B (1. februára): Royal - Anjeli (15.00), Erland - Flamengo (15.45), Hronsek Boys - Alien (16.30), Unios - Elit (17.15), Gardena má voľno.