Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Zimná liga v malom futbale

Gardena znovu na čele ligy

Banská Bystrica - Zimná liga v malom futbale pokračovala v skupine B zápasmi 4. kola. Počas prvého víkendu v novom roku si papieroví favoriti poradili so svojimi súpermi nečakane hladko a vysoko.

Flamengo - Unios Horná 2:7 (2:1), góly: Bella 2 - Belko 2, Čipčala 2, Zlevský 2, Varga.

V stretnutí dôležitom pre oboch aktérov bolo Flamengo v prvom polčase lepším mužstvom a zaslúžene viedlo 2:1. V druhom polčase však extraligový Unios zlepšil pohyb a dokázal sa dostávať častejšie do šancí po ktorých strelil šesť gólov, čím dokonale otočil výsledok stretnutia.

Alien - Gardena 4:7 (1:3), góly: Pejko 2, Babčan, Vaník - Vodecký 3, Choma 2, Uličný, Jančiar.

Mužstvo Gardeny bolo jasným favoritom stretnutia čo aj dokázalo, keď priemerný výkon jej stačil na zisk povinných bodov.

Erland - Royal 10:1 (4:1), góly: Štulajter 4, Moravec 3, Gabaj 2, Oravec - vlastný 1.

Ak chcel Erland pomýšľať na postup zo skupiny musel bezpodmienečne bodovať naplno. To sa mu aj podarilo, keď svojmu súperovi uštedril dvojcifernú prehru.

Hronsek Boys - Elit 3:13 (0:7), góly: Ujházy 2, Straka - Balon 4, Rusko 4, Mořingl 2, Kulišiak 2, Kmeť.

Elit v tomto ročníku pomýšľa na tie najvyššie umiestnenia a zatiaľ sa prezentuje dobrými výkonmi. Po tom, čo v minulom kole nastrieľal Royalu 19 kúskov, rozstrieľal aj tohto sobotňajšieho súpera, ktorý po stretnutí odchádzal s 13-gólovým výpraskom.

9. Royal 4 0 1 3 13 : 45 1

Zostava kola 4. kola sk. B: Varga (Elit) - Štulajter (Erland), Rusko (Elit), Zlevský (Unios Horná), Vodecký (Gardena).

(db, hck)

Iron si poradil aj s Drakmi

Banská Bystrica - V piatom kole Zimnej ligy v skupine A sa v jeho šlágri stretol Iron s tretím tímom - Drakmi. V zápase mali navrch hráči Ironu a vysokým víťazstvom sa priblížili k štvrťfinálovým bránam. V ďalšom ťaháku kola vyhrala Iskra nad Kozími Kjahňami 6:4. V stretnutí exceloval hráč Iskry Spišák, ktorý strelil päť gólov a na šiesty prihral. V stretnutí Exel - Stavos Badín sa po vyrovnanom priebehu z troch bodov mohol tešiť Exel. V stretnutí mužstiev zo spodku tabuľky zvíťazil Tajfún nad Tureckou vysoko 9:0.

Turecká - Tajfún 0:9 (0:4), góly: Kapusta 5, Šípoš, Chlumecký, Šiniak, Pažout.

V zápase prevládala nepresnosť z oboch strán a pekných kombinačných akcií bolo ako šafranu, a tak zaujal aspoň strelecký koncert Kapustu.

Iron - Draci 11:2 (4:0), góly: T. Pančík 4, M. Pančík 4, Čaučík 2, Kohút - A. Šabo, B. Šabo.

V šlágri kola Draci nezachytili úvod stretnutia a po desiatich minútach prehrávali 0:3. Nádej na zisk bodu sa črtala v úvode druhej časti hry, keď v priebehu jednej minúty strelili dva rýchle góly. Mužstvo Ironu však potvrdilo líderskú pozíciu a zvíťazilo 11:2.

Koz. Kjahne - Iskra 4:6 (2:4), góly: Ondrejka, Šár, Matoušek, Haring - Spišák 5, Šatánek.

Veľmi dôležitý zápas pre oboch začala Iskra famózne a za dvanásť minút viedla 4:0. Potom však ,,Kozičky" dokázali znížiť na rozdiel dvoch gólov a na začiatku druhého polčasu na rozdiel jedného gólu. Záver však patril Iskre, ktorá si pripísala tri dôležité body.

Stavos Badín - Exel 4:5 (2:3), góly: Tešlár 2, P. Blaško 1, J. Blaško - Strelec 2, M. Valentíny, J. Šimčík, M. Lešták.

V stretnutí išlo obom mužstvám o veľa a niektorí aktéri boli až príliš premotivovaní, čo prezentovali tvrdšími zákrokmi. Napriek tomu mal zápas dobrú úroveň a bol mimoriadne dramatický. Stavos vyrovnal z 2:4 na 4:4 a zdalo sa, že sa body budú deliť. Exel však v závere zápasu strelil víťazný piaty gól, čím si pripísal do tabuľky dôležité body.

9. Turecká 4 0 0 4 4 : 30 0

Zostava 5. kola sk. A: Jelenčík (Tajfún) - T. Pančík (Iron), M. Pančík (Iron), Kapusta (Tajfún), Spišák (Iskra)

(db, hck)

V šlágri 5. kola skupiny A nestačili Draci (v svetlom) na lídra skupiny - Iron a prehrali vysoko 2:11. Foto – (hck)

10. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 043

V národnej kultúrnej pamiatke priblížia históriu veže, bude v nej aj podlažie venované generálovi M. R. Štefánikovi.

V novom zariadení vznikne osem pracovných miest.

Ondřej Chvěja (FK Pohronie)

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v ďalšom prípravnom zápase prehrali s FK Pohronie 2:3.