Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Podľa trénera Doušeka môže byť aj horšie

V AGM vybavujú formality pre legionárku z Ukrajiny

Banská Bystrica - Banskobystrické basketbalové derby žien možno úrovňou zaradiť medzi menej vydarené. Domáce hráčky UMB hlavne do polčasu matematickým radom zvyšovali náskok, ale po veľkej prestávke sa im počítadlo trochu zaseklo a v tretej štvrtine uhrali s AGM remízu. Mali aj trochu šťastie v podobe Kameníkovej, ktorá v tejto časti sama zaznamenala deväť z jedenástich bodov.

,,Napriek tridsaťbodovému víťazstvu nemôžem byť spokojný. Prvý polčas bol ešte celkom dobrý, ale dostali sme veľa bodov. Do druhého polčasu som dievčatám povedal, aby hrali tak, akoby bolo 0:0, ale striedajúce hráčky nezachytili tempo. Naopak, prišiel útlm a hrali sme pochodový basketbal, ktorý sa mi nepáči. Z ležérnosti vyplývali nepresnosti, najmä v zakončovaní. V závere sme zvýšili tlak, ale celkove bol druhý polčas z našej strany slabší," povedal tréner UMB Boris Žbirka.

Na americkom zájazde sa vysokoškoláčkam podarilo vyhrať iba jedno stretnutie z deviatich a po návrate prehrali aj v lige v Košiciach s Deltou. ,,Víťazstvo v lige sa cení, aj s takýmto súperom, od ktorého som očakával tvrdší boj." Tréner Žbirka už v USA dal príležitosť mladým dievčatám a hlavne 15-ročná Čarnoká je veľkým prísľubom. ,,Dávať príležitosť mladým je moja hlavná úloha v tomto družstve, ale dostanú ju, keď si ju budú vážiť. Ani Čarnoká a ani Lapinová nezahrali to, čo som očakával. Teraz si musia počkať, kým dostanú ďalšiu možnosť. Neboli prínosom ani pohybom," dodal B. Žbirka.

,,K pomeru síl je tridsaťbodový rozdiel realita. UMB má neporovnateľné kvalitnejší tím, náš zahral v rámci možností. Svetlým bodom bola tretia štvrtina, ale súper jednoznačne dominoval na všetkých postoch, hlavne pod košom. V prvej polovici sme v obrane doskočili len šesť lôpt. Magerčiaková je hendikepovaná po zranení a Kmeťová zranená," povedal tréner AGM Ľubomír Doušek.

Jeho zverenkyne minimálne štyrikrát nevyužili 24-sekundový limit na streľbu a tak sme sa Doušeka opýtali, či nebude iniciovať zmenu. ,,To nie je také strašné, môže byť aj horšie." AGM sa dostáva do zložitej situácie, keď je na poslednom mieste s nulou v kolónke výhier. ,,Na viac momentálne toto družstvo nemá. S touto realitou sme vysporiadaný. Vybavujeme formality pre hráčku Voronovovú z Ukrajiny, ale nemyslím si, že jedna basketbalistka je spôsobilá urobiť zvrat," dodal Ľ. Doušek.