Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Zimná liga v malom futbale

Draci prekvapujúco zdolali Exel

Banská Bystrica - V 3. kole zimnej ligy v malom futbale sa v skupine A zrodilo prvé veľké prekvapenie, keď najväčší favorit na postup zo skupiny - Exel nečakane podľahol Drakom 3:6. V ďalších zápasoch si favoriti so svojimi súpermi poradili - Iron zdolal Monaco 8:3, Iskra vyhrala nad Tureckou 8:2 a rovnakým skóre zvíťazili aj Kozje Kjahne nad badínskym Stavosom.

Monaco - Iron 3:8 (2:3), góly: Gašparík 2, Uhrík - Kohút 3, Čaučík 2, Kotorík 2, Havran.

Iron začal hrať výborne a už v 4. minúte viedol nad Monacom 2:0. To potom prebralo iniciatívu a v priebehu jednej minúty dokázalo vyrovnať - začínalo sa odznovu. Iron bol v ďalšom priebehu zápasu lepším tímom a šiestimi gólmi rozhodol o zaslúženom víťazstve.

Iskra - Slávia Turecká 8:2 (3:0), góly: Piško 3, Ondrejka 2, Šatánek, Pika, Holinec - Kundrata, Kán.

Druholigová Iskra bola favoritom stretnutia. Už do polčasu si vytvorila trojgólový náskok, ktorý po prestávke ešte zvýšila a zaknihovala si tak dôležité tri body.

Exel - Draci 3:6 (2:1), góly: M. Lešták 2, Krajči - Kalmán 2, Uhrín 2, A. Šabo, B. Šabo.

Stretnutie sa začalo podľa papierových predpokladov a Exel viedol v úvode zápasu 2:1. Potom však Draci vyrovnali hru v poli, no svoje šance ešte nedokázali využiť. Druhý polčas sa už hral v réžii Drakov, ktorí mali lepší pohyb a Exel len vďaka výbornému brankárovi Iliašovi inkasoval len päť gólov.

Kozje Kjahne - Stavos Badín 8:2 (4:0), góly: Jonáček 2, Ščepko 2, Šár 2, Béreš, Matoušek - Štefánik, Blaško.

V šlágri kola začali ,,kozičky" ako z partesu a už v 6. minúte viedli 3:0. Neskôr Stavos svojho súpera pritlačil, no svoje šance a pokutový kop nepremenil. V druhom polčase sa hosťom podarilo znížiť, avšak ich súper odpovedal ďalšími gólmi a zaslúžene zvíťazil.

9. Monaco 3 0 0 3 10 : 21 0

Zostava kola: Haring (K. Kjahne) - Jonáček (K. Kjahne), Kalmán (Draci), Piško (Iskra), Kohút (Iron)

Program nasledujúcich kôl - 3. kolo, skupina B (7. decembra): Alien - B. Anjeli (15.00), Erland - Gardena (15.45), Hronsek Boys - Unios (16.30), Royal - ŠK Elit (17.15), 4. kolo, skupina A (14. decembra): K. Kjahne - Exel (15.00), Iskra - Draci (15.45), Iron - Turecká (16.30), Tajfún - Monaco (17.15).

(db, hck)

Pre priaznivcov malého futbalu sa pripravujú, ako už každoročne, dva turnaje v malom futbale, ktoré sú spestrením záveru roka. V športovej hale ZVT sa v popoludňajších hodinách uskutočnia dva a to Vianočný (sobota 21. decembra) a potom Silvestrovský (sobota 28.decembra). Mužstvá, ktoré majú chuť zahrať si počas sviatkov sa môžu prihlásiť u organizátora Dušana Balona osobne na zápasoch zimnej ligy, alebo telefonicky na čísle 0905 784 393. Uzávierka prihlášok je 15. decembra.