Nedeľa, 28. február, 2021 | Meniny má ZlaticaKrížovkyKrížovky

Králiky rozhodli už v predstihu - stali sa jesennými majstrami

V 12. kole V. futbalovej ligy jesenná rozlúčka Č.

Č. Balog - Priechod 2:0 (1:0)

V Č. Balogu sa za chladného, jesenného počasia hral futbal na veľmi dobrej úrovni. Domáci predčili technickejších a skúsenejších hostí bojovnosťou a nasadením. Nenechávali nič na náhodu ako v predchádzajúcich domácich zápasoch, kedy nepremenili aj tie najvyloženejšie šance. V druhom polčase okrem druhého gólu domáci dvakrát nastrelili konštrukciu brány. Za dobrý výkon si pochvalu zaslúži celý kolektív domácich, do dobrého rámca zápasu zapadol aj výkon rozhodcov.

Góly: 21. a 70. P. Melicher, ŽK: Štulrajter - Huntoš. Pred 250 divákmi rozhodoval Malček. Č. BALOG: Pančík - Jozef Kvietok, Štulrajter, Švantner, Ján Kvietok, Medveď (65. Budovec), Pe. Melicher (80. Kováčik), M. Melicher, Zelený (87. Auxt), Kliment, Giertl. PRIECHOD: Mir. Barla - M. Homola, Zachar, P. Homola., mir. Barla, Chaban, Huntoš (46. Marek Barla), Slobodník, Kolár, Mesík (68. Adam), Ivanič.

Králiky - D. Niva 2:0 (1:0)

Prvých dvadsať minút prekvapilo hráčov husté sneženie, ale vzhľadom na počasie sa hralo na dobrom teréne. Domáci sa rýchlym gólom Klinca po prihrávke Krnáča ujali vedenia. Po jeho vylúčení takmer hodinu dohrávali desiati, ale aj napriek tomu svoj náskok zvýšili. Z nepriameho kopu Oboril upravil na 3:0 a v 70. min. z trestného kopu trafili žrď. Hostia mali pred koncom dve šance, ktoré zneškodnil spoľahlivý brankár Dominik. Domáci v 88. min. skórovali tretíkrát, ale rozhodca gól neuznal.

Góly: 5. Klinec, 58. Oboril, ŽK: Petro, Plavec - Slosiarik, Jombík, Mokoš, ČK: 32. Klinec. Pred 150 divákmi rozhodoval Juhász. KRÁLIKY: Dominik - Rubint, Oboril, Dzúrik (75. Poliak), Plavec, Petro (83. Hamšík), Kaščák, Šimko (46. Čičmanec), Krnáč, Bednár. Klinec.

Sl. Ľupča - Dubová B 0:0

Na rozmoknutom ihrisku obe mužstvá hrali s veľkým nasadením. V prvom polčase hostia tlačili, ale aj napriek tomu si vypracovali iba jednu čistú šancu.. Domáci prekonali nápor hostí a mali tri gólové šance. V druhom polčase po vylúčení Sochora dohrávali domáci s desiatimi hráčmi, ale hostia si nevypracovali žiadnu príležitosť a čelili brejkom domáceho mužstva. Po deväťdesiatich minútach sa mužstvá rozišli zaslúženou remízou.

ŽK: Sochor - Kaščák, ČK: Sochor (po 2 ŽK). Pred 250 divákmi rozhodoval Roštár. SL. ĽUPČA: Debnárik - Šimčík (40. Oravec), J. Beňák, R. Beňák, Mačkovič, Piar, Sochor, Kalman, Kovalčík (80. Hlaváč), Lipa, Gajdoš. DUBOVÁ B: Hauer - Koštial, Kaščák, Turňa, Živor, Kubinec, Végh (83. Giert), Gašpar, Ján Romančík, Kleskeň, Haviar.

Detva - Poniky 1:1 (1:1)

Lepšie začali hostia a už v 9. min. Klementis trafil do brvna. V 13. min. išli Poniky do vedenia, keď kombinačnú akciu zakončil Valigura. Potom domáci zvýšili obrátky a ešte do polčasu vyrovnali po skrumáži pred hosťujúcou bránkou. Druhý polčas bol viac menej vyrovnaný, aj keď bližšie ku gólu mali hostia.

Góly: 35. J. Melich - 13. Valigura, ŽK: M. Melich, Sarvaš - Poliak, Klementis, Patráš, Piar. Pred 150 divákmi rozhodoval Gregor. PONIKY: Polievka - Hríbik, Valigura, Potkan, Poliak, Piar (84. Diško), Patráš, Mišány, Klementis, J. Maľa, V. Maľa.

Kremnica - Radvaň 0:1 (0:0)

Domáci sa predviedli bojovným výkonom, ale napokon si tri body odviezli hostia. ich víťazstvo osem minút pred koncom zariadil Ševčík.

Gól: 82. Ševčík, ŽK: Ondrejka,. Pred 150 divákmi rozhodoval Škvarek. RADVAŇ: Mojžiš - Uličný, Kaščák, Kvasna, Debnár, Pláštik, Gibala, Riapoš, Ondrejka, Ševčík, striedal Tomčík.

Ostatné výsledky: Dolná Ždaňa - Dudince 5:0 (1:0), góly: 50. a 73. Nemec (1 z 11 m), 22. Kozár, 66. Sviržovský, 79. Janek, ŽK: Sviržovský, Šimko - Oravec, ČK: M. Kralina. Pred 200 divákmi rozhodoval J. Krahulec.

Brehy - D. Hámre 4:1 (1:0), góly: Maruška 2, Vozár, Mezö - Rybár.

1. Králiky 12 10 1 1 36 : 12 31

2. Dubová B 12 6 4 2 33 : 9 22

3. D.Ždaňa 11 7 1 3 29 : 12 22

4. Detva 11 6 2 3 25 : 14 20

5. Poniky 12 6 2 4 28 : 18 20

6. Priechod 12 5 4 3 21 : 13 19

7. Radvaň 11 5 3 3 19 : 16 18