Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Zbyňovský bývalých spoluhráčov neľutoval

V 12. kole II. A triedy sa favoritom nedarilo, keď

Hor. Pršany - Medzibrod 3:0 (1:0)

Na rozmočenom teréne sa hral obojstranne vyrovnaný zápas. Hostia boli v stretnutí rýchlejší, čo domáci na druhej strane nahrádzali technikou. O výsledku rozhodla skúsenosť útočnej dvojice Horných Pršian.

Góly: 21. Kepšta, 62. Fraňo, 90. Balon (z 11 m). Pred 60 divákmi rozhodoval Béreš. H. PRŠANY: Krnáč - Balon, Kapusta, Kíšik, Urgela, Kováč (15. Smutný), Kepšta, Pošta (88. Dobrota), Fraňo, Murín (60. Bajs), Kvasna. MEDZIBROD: Tonhajzer - Huťka, Haviar, Prievalský, Hirka (22. Kňažko), Pipich, Mlynarčík, Štefanovie, Caban, Hraško, Šuták (33. Padúch).

Tajov - Dúbravica 5:1 (1:1)

Aj keď na ťažkom teréne sa hral v Tajove pohľadný futbal. Hostia zaskočili domácich Kohútovým rýchlym a pekným gólom, na ktorý ešte do prestávky stihli odpovedať Magerčiakom. Po polčase to už bola jasná záležitosť domácich, hostia domácu bránu neohrozili.

Góly: 23. a 82. Magerčiak, 67. a 72. Turák, 70. Čermák - 17. Kohút. Pred 60 divákmi rozhodoval Adamec. TAJOV: Eliáš - Murín (66. Murgaš), Solivajs (85. Žubor), Patrnčiak, Mažgut, Magerčiak, Čermák, Komora, Biely, Turák, Targoš. DÚBRAVICA: Krahulec - Kováč, Pinka, Smädo, Kocka, Selecký, Šávolt, Kapustík, Majer (75. Potkan), Kohút, Koreň.

Hiadeľ - Nemecká 5:0 (1:0)

V prvom polčase sa hralo vyrovnané stretnutie, po otočke už Hiadeľ začal produkovať vlastnú kombinačnú hru. Po druhom góle Komana hralo na ihrisku už len mužstvo domácich.

Góly: 43. a 68. Ľ. Brodek (oba z 11 m), 53. a 60. Koman, 73. Lipa. Pred 60 divákmi rozhodoval laik Hutník. HIADEĽ: Peťko - Srniak, Brna, A. Brodek (72. Prekop), M. Fúdor, Sedliak, Vajs, Lipa, Golian, Ľ. Brodek, Koman. NEMECKÁ: Vančo - Ľ. Šrot, Ružinský, M. Soják, Horváth, M. Bartoš, P. Soják (70. V. Soják st.), Jablonský, Ľ. Bartoš (46. V. Soják ml.), P. Šrot (80. Bajnok), Sokáč.

Lučatín - Ľubietová 6:0 (0:0)

Nedeľné derbystretnutie bolo jednoznačnou záležitosťou domácich, ktorí sa však v prvom polčase nevedeli gólovo presadiť, pričom celý prvý polčas sa hralo na polovičke hostí. Obrat nastal v druhom polčase po prestriedaní a bolo to vidno na gólovej efektivite mužstva. Skóre otvoril v 60. minúte Zbyňovský a od tohto momentu začali domáci gólový koncert, ktorý vyústil do troch gólov Prostredného, Hrušku a Zbyňovského. Výborný výkon podal hlavný rozhodca Dráždik, za zmienku stojí aj korektný výkon hostí.

Góly: 63., 87. a 88. Prostredný, 60. a 89. Zbyňovský, 83. I. Hruška. Pred 60 divákmi rozhodoval Dráždik. LUČATÍN: Čief - Hruška, Mokroš, Mačkovič (46. Majer), J. Uhrík ml., Turčan, Hlinka, Zbyňovský, Fraňo (46. I. Hruška), Prostredný, Sedliak. ĽUBIETOVÁ: Teliar - Markus, J. Uhrík st., Giertl, Kolík, Turan, Melíšek, Savka, Ivan, Tachalík, Urva.

Malachov - Hronsek 2:4 (2:2)

Hostia sa do súpera pustili od prvých minút a na blatistom teréne sa lopta častejšie držala na ich kopačkách. V 15. minúte bolo po dorážkach Moravčíka už 2:0. Hostia nemali čo stratiť a ich kombinačnejšia hra slávila úspech, keď ešte do prestávky vyrovnal Roman. Úvod druhého polčasu vyšiel opäť lepšie pre Hronsek, keď v 47. minúte zvýšil Vetrák. Domáci siahali v závere zápasu po bode, no Moravčík tri minúty pred koncom uzavrel na 2:4.

Góly: 34. a 43. Roman - 12., 15. a 87. Moravčík, 47. Vetrák. Pred 20 divákmi rozhodoval Veky. MALACHOV: Mojžiš - Petrovič, Kučerák, Kúdelka, Kapusta (41. Baculík), Šabo (81. Z. Necpal), M. Necpal, Uhrík, Roman, Sanitra, Očenáš. HRONSEK: P. Garaj - R. Garaj, Moravčík, Spodniak, Plško, Potančok, Ujházy, Vetrák, Bursa, Šulek, Ihring (83. Bobor).

St. Hory - Strelníky 3:2 (2:1)

Góly: Kováč 2, Filip (z 11 m). Pred 40 divákmi rozhodoval Krupa.

Vančo (Nemecká) - Komora (Tajov) - Kapusta (Hor. Pršany), Srniak (Hiadeľ), M. Necpal (Malachov) - Golian (Hiadeľ), Zbyňovský (Lučatín), Filip (St. Hory) - Kepšta (Hor. Pršany), Magerčiak (Tajov), Moravčík (Hronsek)

Poradie strelcov po 12. kole: 9 gólov - Kováč (St. Hory), Moravčík (Hronsek), Turák (Tajov), 8 gólov - Ľ. Brodek (Hiadeľ), J. Hraško st. (Medzibrod), Hudáček (Harmanec),...

5. Hygge ako životný štýl
  6. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 956

Registračný formulár je otvorený aj počas celého dnešného dňa.

Skríningové testovanie bude v Banskej Bystrici pokračovať zajtra.

Antigénové testovanie na koronavírus.

Niektoré obce nášho regiónu testujú na nezvyčajných miestach. Napríklad v horehronskej obci Beňuš sa testuje v dome smútku.

Testovanie v základnej škole na Radvanskej.

Mesto zverejnilo prvé priebežné čísla zo skríningového testovania.