Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky

Hokejové derby v Polomke a na Šumiaci

V 10. kole II. B triedy si na svoje mohli prísť aj

Telgárt - Dol. Lehota 2:4 (1:4)

Ani posledný domáci zápas sa Telgártu nevydaril i keď v 12. minúte viedol. Po góle sa jeho hráči tešili predčasne, upadli do letargie, čo súper využil a ešte do polčasu otočil skóre. Napriek tvrdým slovám cez prestávku k zlepšeniu nedošlo, Dolná Lehota zvíťazila celkom zaslúžene.

Góly: 12. a 75. P. Černák (druhý z 11 m) - 17. Štulajter, 21. Kazár, 28. Schrötter, 35. Kán. Pred 20 divákmi rozhodoval Ján Sitarčík. TELGÁRT: Rejdovian - Libič, Citerberg, M. Černák, Fujka (75. Pisár), P. Vrbiar, Ma. Lunter, Kaločaj, Vlček (46. Mi. Lunter), J. Vrbiar, P. Černák. D. LEHOTA: Brucháč - Kazár, Štulajter, Parák, Rehula, Babic (78. Špilák), Schrötter, Kán, Bella, Mravík, Chamko (56. Šuchančok).

Jasenie - Michalová 3:1 (0:1)

Domáci v prvom polčase doplatili na množstvo nevyužitých šancí, za čo ich hostia po brejkovom protiútoku potrestali gólom Gašperana. Po prestávke sa preukázala sila domácich, ktorí otočili skóre a dotiahli stretnutie do víťazného konca.

Góly: J. Weisenbacher 2, Hájek - Gašperan. Pred 50 divákmi rozhodoval Zeman. JASENIE: Havran - Košík, šaling, Pocklan, Sekáč, Černák, Kochan (35. Petráš), J. Weisenbacher, Mistrík, Štulajter (46. Hájek), H. Weisenbacher. MICHALOVÁ: Muránsky - M. Kurek, J. Berčík, Novák (70. Parašín), Matejov (41. J. Kurek), M. Krupa st., Kupec, Gašperan, Trnavský, M. Krupa ml., M. Berčík.

Polomka - Sihla 5:3 (2:0)

Prvý polčas sa domácim hra darila a po dvoch strelách Skubáka zaslúžene vyhrávali 2:0. Do druhého polčasu išli domáci opäť ofenzívne naladení, no boli to hostia, ktorým sa podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu. Polomčania sa však po troch ďalších góloch dostali na koňa. Náskok sa im máli, otvorili obranu a pre hostí nebol problém skórovať a znížiť na konečných 5:3.

Góly: Skubák 2, R. Kohút 2, P. Brozman - Bitala, Havlíček, P. Nomilner. Pred 50 divákmi rozhodoval Pribylina. POLOMKA: Nepšinský - Krešak, Omasta, Pohančánik, Buvala - F. Kohút, J. Škvarka, Berky - Skubák (75. Lihan), R. Kohút, Záturecký (60. Bodák). SIHLA: Pančík - Úradník, Bitala, Melicher (50. Jánošík), Auxt, Marek, Havlíček, P. Nomilner, J. Nomilner, Giertl, Kľuka.

Šumiac - Závadka 6:4 (4:3)

Domáci v poslednom domácom jesennom zápase privítali mladých hráčov Závadky. Hostia začali lepšie, prvá desaťminútovka patrila im, mali aj gólovú šancu, no strela z priameho kopu skončila na domácom múre. V 20. minúte sa hostia predsa len ujali vedenia Rákocyho gólom. Domáci sa nenechali zaskočiť a o dve minúty vyrovnali Chamkom a do vedenia išli gólom navrátilca Voletza. Ten korunoval svoj výkon dvoma ďalšími gólmi. V druhom polčase začali opäť lepšie hostia, ale domácich zachránilo najprv brvno a po druhýkrát dobre chytajúci Margeta. V 59. minúte sa dostal Meľo až na hranicu šestnástky a strelil piaty gól domácich a v 70. minúte pridal šiesty gól obranca M. Duraj parádnou strelou z 20 metrov. Hostia až iba korigovali výsledok v poslednej minúte gólom dobre hrajúceho M. Pokoša.

Góly: 32., 38. a 40. Voletz (druhý z 11 m), 22. Chamko, 59. Meľo, 70. M. Duraj - 20., 34. a 44. Rakócy, 90. M. Pokoš. Pred 110 divákmi rozhodoval J. Ridzoň. ŠUMIAC: Margeta - Fujka (46. M. Duraj), Z. Duraj, Ďurčo, Čupka - Gecelovský, Kaniarik, P. Gordan, Chamko - Voletz (70. Ševčák), Meľo. ZÁVADKA: Vraniak - R. Nosko, Martin Petrovič, P. Nosko, Marek Petrovič, Dudáš, Záhorec, Ľ. Michalko, D. Pokoš (60. M. Michalko), M. Pokoš, Rákocy.

Poh. Polhora - Heľpa 0:1 (0:0)

Gól: 80. Koštiaľ. Pred 80 divákmi rozhodoval P. Sitarčík.

Pohorelá - Hor. Lehota 3:2

Muránsky (Michalová) - Z. Duraj (Šumiac) - Citerberg (Telgárt), Schrötter (D. Lehota), Bitala (Sihla) - Gašperan (Michalová), P. Gordan (Šumiac), J. Weisenbacher (Jasenie) - Voletz (Šumiac), M. Pokoš (Závadka), Hájek (Jasenie)

Poradie strelcov po 10. kole: 23 gólov - J. Weisenbacher (Jasenie), 17 gólov - Pa. Skladaný (Heľpa),...

1. Jasenie 10 10 0 0 46 : 7 30

2. Heľpa 10 8 0 2 36 : 14 24

3. P. Polhora 10 7 1 2 26 : 13 22

4. H. Lehota 9 6 0 3 28 : 11 18

5. Michalová 9 6 0 3 31 : 15 18

6. D. Lehota 10 5 1 4 17 : 14 16

7. Šumiac 10 4 1 5 24 : 28 13

8. Polomka 10 4 0 6 20 : 28 12