Riečka sa po siedmom víťazstve zaradila za vedúcu Sásovú

V 12. kole I. futbalovej triedy patrilo domácim ce

Riečka - Šalková 3:1 (2:1)

Domáci na ťažkom teréne potvrdili rolu favorita a poradili si so súperom zo šalkovej. Skóre zápasu otvoril excelentnou hlavičkou Eštok. Vyrovnanie prišlo o 15. min. neskôr, po presnej strele Bellu. Na konci prvého polčasu sa zrodila najkrajšia akcia zápasu, keď si M. Snopko dvakrát vymenil loptu s P. Majlingom a prv menovaný krásnou strelou prekonal brankára hostí. Druhý polčas Riečka poistila výsledok tretím gólom P. Majlinga. Pochvalu si zaslúžia všetci hráči domácich.

Góly: Eštok, M. Snopko, P. Majling - Bella. ŽK: M. Petráň, ČK: Binder. Pred 100 divákmi rozhodoval Koštiaľ. RIEČKA: I. Petráň - R. Eštok, M. Necpal, M. Spišiak, M. Pataj, J. Šustek, P. Majling, M. Petráň, M. Snopko, J. Šimčík, M. Hromada.

Osrblie - Jakub 1:3

Domáci po sérii nešťastných zápasov chceli proti poslednému celku bodovať a tomu podriadili aj taktiku. Prvých dvadsať minút vyznelo v ich prospech a v 18. min. sa takmer tešili z gólu. Centrovanú loptu totiž Dikacz tečoval smerom do brány, ale hosťujúci stopér všas zakročil. Hostia začali kopírovať hru domácich v jednoduchosti i rýchlosti a výsledok sa dostavil - ujali sa vedenia po góle Donovala. Domáci tlačili ďalej, ale nevymysleli nič nové. Navyše si nedokázali poradiť s rýchlymi kontrami útočného dvojzáprahu Donoval - Račák, ktorý pridal ďalšie góly. Začiatok druhého polčasu bol v réžii domácich, ktorí sa snažili aspoň o remízu a ich snaha bola korunovaná gólom v 60. minúte. No ten pri dobrej hre hostí v obrannej fáze prišiel pre domácich už neskoro.

Góly: 20. a 38. Donoval, 26. Račák (za hostí). ŽK: Húsenica - Longauer. Pred 100 divákmi rozhodoval Vrbovský. JAKUB: Štrba - Veszeley, Lukačovič, Lačný, Dikacz, Briak, Zúbek (80. Bohinský), Matyo, Longauer, Račák, Donoval.

Mýto - Selce B 2:0 (1:0)

Na ťažkom teréne predviedli obe mužstvá futbal dobrej úrovne. Príležitostí bolo na obidvoch stranách, no góly strieľali len domáci, ktorí po dobrom výkone zvíťazili.

Góly: 36. Botoš, 54. Vais, ŽK: Budovec, ČK: P. Slobodník. Pred 70 divákmi rozhodoval J. Piar. MÝTO: Kupec - Húsenica, Kerestény, Kňazík, Botoš, Sarvaš (68. F. Roháč), Makuša, Budovec, Kochan, Smola (85. I. Roháč), Vais. SELCE B: Kostiviar - Blaško, Hrdina, Strečok, Rusko, Latinák, Slobodník, Vavrek, Tišliar, Chaban, Túry.

Beňuš - Podkonice 2:0 (0:0)

Domáci po ostatnom prehratom zápase začali zápas aktívne, mali tri vyložené šance, hostí pritlačili do vlastnej šestnástky, ale do polčasu nedali gól. V druhom polčase mužstvo domácich vystupňovalo tlak a dvoma zlepenými gólmi v 77. a 79. minúte rozhodli o zaslúženom víťazstve domácich. Výbor, tréner, diváci sa po záverečnom odpískaní spontánnym potleskom poďakovali pri poslednom domácom zápase hráčom za predvedené výkony v jesennej časti.

Góly: 77. Stančík, 79. P. Kán, ŽK: J. Baliak - Pavliak, Faško, Turčan. Pred 100 divákmi rozhodoval Kosec. BEŇUŠ: Kochan - Scherer (80. Michalko), Kafrík, Sihelský, Demeter, Švantner, Kováčik (55. Baliak), Berčík, Šajgalík, P. Kán, P. Stančík (85. R. Janko). PODKONICE: M. Turčan - J. Turčan, J. Faško, Šúr, Kvačkaj, Kukučka, Pavlák, Baran, Kmeť, Božík, Polóny.

Sásová - Hronec 3:1 (1:1)

V dramatickom stretnutí po výbornom výkone zvíťazili domáci. Po vyrovnanom prvom polčase domáci neustálym tlakom pokúšali obranu hostí, čo sa im nakoniec aj podarilo. Pred skvelou návštevou odohrali domáci výborný zápas.

Góly: 41. Vajda (z 11 m), 68. Machala, 73. Lipták - 43. Cibuľa, ŽK: Kapusta - Náther, Ťažký. Pred 220 divákmi rozhodoval Vaník. SÁSOVÁ: Dubovický - Striežovský, Spišiak, Puliš, Machala (87. Babiar), Turčan, Kapusta (83. Ďuriš), Lipták, Vajda, Matuška, Kubina (71. Haring). HRONEC: Kürty - Frimm, Kučerák, Lesák, Štrba, Cibuľa, Ťažký, Náther, Figmik, Kocúr, Hanzlovič.

Badín - Braväcovo 2:0, stretnutie Podlavice - P. Č. Balog bolo preložili na 6. novembra 2002.

Kupec (Mýto) - Húsenica (Mýto) - Eštok (Riečka), Demeter (Beňuš), Machala (Sásová) - Botoš (Mýto), Karfík (Beňuš), Kvačkaj (Podkonice), Račák (Jakub) - J. Rusko (Selce B), Donoval (Jakub)

1. Sásová 11 10 0 1 34 : 8 30

2. Riečka 12 7 2 3 27 : 18 23

3. Podlavice 11 7 2 2 28 : 19 23

4. Mýto 12 6 2 4 21 : 18 20

5. Hronec 12 6 2 4 15 : 14 20

6. Badín 12 5 4 3 19 : 15 19

7. Podkonice 12 5 2 5 15 : 13 17

8. Č. Balog 10 4 2 4 14 : 14 14