Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Hejková sa nemusela postaviť z lavičky

Ružomberská basketbalistka Pavličková trojkou už v úvodných sekundách naznačila, aký priebeh bude mať prvoligové stretnutie žien na banskobystrických Štiavničkách. Valec majstra pracoval na plné obrátky a kým sa dievčatá BK UMB spamätali, pribúdali lopty v ich koši. Po 100 sekundách bolo 2:9 a v 3. min. 2:13. Keď bolo o ďalšie dve minúty 8:21, bolo fanúšikom v hale jasné, že žiadne prekvapenie sa nebude konať.

,,Z našej strany bol veľmi dobrý prvý polčas, druhý odvar. Pod dojmom tridsaťbodového náskoku sa naše hráčky prestali pohybovať v útoku aj obrane a dali sme súperovi šancu prikrášliť výsledok. Svoje urobilo aj prestriedanie, nakoľko mladé dievčatá ešte nemajú na to, aby hrali ako prvá päťka," skonštatovala trénerka Ružomberka Natália Hejková. Počas skoro celého zápasu ani raz "nevystrelila" nahnevaná z lavičky, viac-menej so stoickým pokojom sledovala dianie na palubovke, ale v závere si predsa pretiahla kostru a vyštelovala hlasivky. ,,Sú to opakujúce sa chyby, ktoré doslova nenávidím a keď jednej hráčke niečo prizvukujem už druhý rok, tak by som si želala, aby sa tomu vyhla," dodala N. Hejková.

Druhý polčas začali lepšie domáce hráčky, znížili na 22-bodový rozdiel (v 23. min.), ale v 27. min. už bolo 44:79. Záverečná štvrtina však hlavne zvýšenou agresivitou vyznela pre banskobystrické basketbalistky. ,,Krajšie by bolo, keby sme vyhrali. Po obrátke dievčatá zo seba striasli, neviem čo, lebo keby hrali tak aktívne od začiatku, mohol byť výsledok iný. Úvodných desať minút neplnili taktické pokyny hlavne v obrane, ale v druhom polčase sa viac osmelili a viac strieľali," povedal tréner UMB Boris Žbirka.

Zaujímavý údaj dosiahli hráčky B. Bystrice v trestných hodoch, keď mali 88-percentnú úspešnosť a v prvom polčase dokonca 100-percentnú. Na druhej strane spod koša sa nevedeli poriadne trafiť. ,,Všetko je v psychike. Streľbu mám otestovanú a v tréningu im to ide. Síce hovorím, že každý trestný hod vyhráva zápas, ale to platí, iba keď je vyrovnaný zápas. Trestné hody má každá premieňať poslepiačky, ale dôležité je, že nedávame spod koša. Vypracujeme si pozíciu, dostaneme tam loptu, ale trestuhodne zahadzujeme, čo nás ničí psychicky," dodal B. Žbirka.

V stredu čaká banskobystrické basketbalistky odveta finále Slovenského pohára v Košiciach, keď s Deltou V.O.D.S. doma prehrali o štyri body. ,,Nikde nie je napísané, že tam nemôžeme vyhrať o päť. Všetko je otvorené, každý zápas je iný. Ak budeme hrať tak, ako v druhom polčase s Ružomberkom, môžeme niečo urobiť. Budeme bojovať," povedal B. Žbirka.

UMB Banská Bystrica - SCP Ružomberok 86:104 (18:33, 13:27, 22:22, 33:22) Najviac bodov: Kameníková 19, Zimová a Uhríková po 14 - Číkošová 23, Veselová a Kováčová po 17, TH: 42/37 - 30/24, fauly: 21 - 30, trojky: 3 - 4, rozhodovali: Kuzmiak a Luxová, 600 divákov.

Miro Greško

1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Počet nakazených prekročil hranicu 3 tisíc za jeden deň

ide o slovenský absolútny rekord s mimoriadnou dynamikou rastu 94 percent voči minulej sobote. V Banskobystrickom kraji to bolo 315 prípadov.

Dneškom sa zatvárajú aj zariadenia na južnej strane Chopku

Ide o reakciu na preventívne opatrenia v súvislosti s COVID - 19.

Chopok, v pozadí Ďumbier

Stredoslovenské múzeum mapuje súčasné obdobie pandémie

Stredoslovenské múzeum (SSM) v Banskej Bystrici spúšťa výzvu pre Banskobystričanov, ktorej cieľom je zachytiť aktuálnu situáciu v meste prostredníctvom spomienok či fotografií.