Gólman Borovič uzavrel skóre proti Sihle

V ostatnom kole II. B triedy sa darilo papierovým

Telgárt - Závadka 3:5 (3:1)

V zápase dvoch rozdielnych polčasov domáci do prestávky dobre kombinovali a ich hra bola ocenená tromi gólmi. V druhom polčase sa hostia na ihrisku ,,našli" a v 50. minúte znížil Dudáš. Telgárt v strachu o víťazstvo začal kopiť chyby, ktoré hostia dokonale trestali.

Góly: 15. a 35. J. Demčík, 22. M. Černák - 45. Záhorec (z 11 m), 50. Dudáš, 54. M. Černák (vlastný), 74. Rákocy, 86. Hruška. Pred 10 divákmi rozhodoval Meloš. TELGÁRT: Rejdovian - Citerberg, Birka, M. Černák, Libič, Fujka, Mi. Lunter, Kaločaj, Ma. Lunter, Demčík, P. Černák. ZÁVADKA: Oravec - Nosko, Marek Petrovič, Martin Petrovič, Kvoriak, Michalec, Michálek (46. Dudáš), Rákocy, Záhorec, Kán, M. Pokoš.

Jasenie - Dol. Lehota 2:0 (2:0)

Úroveň zápasu, ktorý bol jednoznačnou záležitosťou domácich, poznačil ťažký a mokrý terén. Domáci v prvom polčase využili dve šance, ale po prestávke a prestriedaní v radoch hostí ostala Filadelfiho brána zakliata. Jasenie dvakrát nastrelilo žrď a aj ostatné šance ostali nevyužité.

Góly: 25. J. Weisenbacher, 44. H. Weisenbacher. Pred 70 divákmi rozhodoval Mil. Mojžiš. JASENIE: Havran - Šaling, Pocklan, Sekáč, Černák, Kochan (65. Petráš), Mistrík, Štulajter, Gondáš (80. Gaboň), J. Weisenbacher, H. Weisenbacher (46. Hájek). D. LEHOTA: Brucháč (46. Filadelfi) - Kazár, Rehula, Parák, Mikulec, Babic (46. Šuchančok), Schrotter, Kán, Štulajter, Hipík, Bella.

Pohorelá - Michalová 2:4 (0:1)

V chladnom a upršanom počasí sa v prvom polčase prejavila herná skúsenosť hostí. Mali loptu častejšie pod kontrolou a nátlakovou hrou prečíslovali domácich, avšak bez efektívneho zakončenia. Domáci zásluhou stredovej rady hru vyrovnali, ale banálnou chybou na polovici ihriska sa hostia po sóle Trnavského ujali vedenia. V druhom polčase je už pravidlom ospalá hra domácich a inkasovanie rozhodujúcich gólov. V rozpätí devätnástich minút inkasovali tri a o zápase bolo rozhodnuté. Zvýšená aktivita Pohorelej už priniesla len úpravu skóre.

Góly: 65. Kyba, 84. Mar. Pompura - 54. a 70. J. Berčík, 38. Trnavský, 51. Gašperan. Pred 40 divákmi rozhodoval Krupa. POHORELÁ: Sliz - Novosad, Mil. Pompura, J. Maťuš, Siman (72. Zibrík), M. Maťuš (82. Školník), Kálman, Garec, Mir. Pompura (46. Malecký), Kyba, Mar. Pompura. MICHALOVÁ: Muránsky - Matejov, Novák, Luštiak, M. Krupa st., J. Berčík, Gašperan, Trnavský, Kupec, M. Krupa ml., M. Berčík (46. Parašín).

Polomka - Heľpa 1:4 (0:1)

Hostia začali stretnutie lepšie, keď v 10. minúte išli do vedenia nožničkami Ďurajdu. Domácim sa v prvom polčase hra nedarila, nevedeli si prihrať, a tak si nevypracovali žiadnu príležitosť. Hneď po prestávke urobila domáca obrana hrubú chybu, po ktorej sa hostia ujali vedenia. Polomčania však zbrane nezložili a zatlačili súpera na jeho polovicu. Po premenenom pokutovom kope znížili a mali na dosah aj vyrovnanie, ale tak isto, ako pred dvoma týždňami hrali vabank, čo skúsení hráči hostí potrestali.

Góly: 80. J. Škvarka (z 11 m) - 46. a 89. Pa. Skladaný, 10. Ďurajda, 85. M. Oravkin. Pred 50 divákmi rozhodoval Pribylina. POLOMKA: Harvanka - Krešak, Omasta (55. Zubaľ), Kochan, Koštiak (85. Bodák) - F. Kohút, P. Škvarka (46. R. Kohút), J. Škvarka, Berky - P. Brozman, Skubák. HEĽPA: Kánoš - Babeľa (70. Mihňák), Fedor, P. Oravkin, Ďurajda, Martinec, Pribylina, Jánošík, M. Oravkin, Pa. Skladaný, Koštiaľ.

Poh. Polhora - Šumiac 3:1 (0:0)

Vo vyrovnanom zápase mali domáci lepšiu koncovku a zaslúžene zvíťazili.

Góly: 90. Čupka za hostí. Pred 70 divákmi rozhodoval Baláž. ŠUMIAC: Margeta - Z. Duraj, Ďurčo, Chamko, M. Duraj - Čupka, P. Gordan, Kaniarik, Ševčák (65. J. Gordan) - Meľo (75. Fujka), Geceľovský.

Hor. Lehota - Sihla 8:0 (2:0)

Do 14. minúty hostia držali so súperom krok, no po nej už hrali domáci svoj futbal a po všetkých stránkach predčili mužstvo hostí. Aj keď prvý polčas na debakel nevyzeral, v druhom polčase hostia rezignovali a domáci využili všetky šance na vsietenie gólov. Pravidlom v Hornej Lehote je, že v posledných minútach zahráva pokutové kopy brankár Borovič, ktorý sa ani v nedeľu nemýlil a stanovil výsledok stretnutia na 8:0.

Góly: 13., 32. a 71. Záhradníček, 55. a 65. Kubeša, 49. Uhrík, 79. Balco, 90. Borovič (z 11 m). Pred 60 divákmi rozhodoval Ján Sitarčík. H. LEHOTA: Borovič - M. Demian, Zifčák, Trangoš, Balco, Uhrík, Hützenpichler (66. Babčan), Baláž, Žitný (46. Pe. Skladaný), Záhradníček (74. Floch), Kubeša. SIHLA: Pančík - Jánošík, M. Úradník, Auxt, Kľuka, Vetrák, P. Nomilner, J. Nomilner, Bitala, Havlíček.

Havran (Jasenie) - Chamko (Šumiac) - Libič (Telgárt), Luštiak (Michalová), Omasta (Polomka) - Mistrík (Jasenie), Garec (Pohorelá), Berčík (Michalová), Hruška (Závadka) - J. Weisenbacher (Jasenie), P. Skladabný (Heľpa)

Poradie strelcov po 8. kole: 15 gólov - J. Weisenbacher (Jasenie), Pa. Skladaný (Heľpa), 10 gólov - H. Weisenbacher (Jasenie), 8 gólov - Goceliak (P. Polhora),...

1. Jasenie 8 8 0 0 39 : 6 24

2. Poh. Polhora 8 7 0 1 24 : 10 21

3. Hor. Lehota 8 6 0 2 26 : 8 18

4. Michalová 8 6 0 2 30 : 12 18

5. Heľpa 8 6 0 2 31 : 13 18

6. Dol. Lehota 8 3 1 4 9 : 12 10

7. Polomka 8 3 0 5 15 : 21 9

8. Závadka 8 3 0 5 14 : 23 9