Po šiestich týždňoch z čela priebežného poradia tipovacej ligy Smer Magazínu vypadlo meno Pavla Ondíka zo Šalkovej, ktorý najvyššie figuroval od 3. kola. Ľubietovčan Zdeno Urva totiž pokračuje vo vyrovnaných výkonoch a po šesťbodovom zásahu sa usadil najvyššie on. Súťaž sa teda správne dramatizuje.
Kráľom 9. kola, v ktorom nebola núdza o prekvapenia, sa stal Stanislav Bulla z Polomky. Uhádol osem zápasov, medzi nimi aj máločakané víťazstvo Dubovej. Ďalšie prekvapenia - víťazstvo Seliec nad T. Teplicami či remízu Podlavíc s Beňušom však nečakal, ale aj tak sa môže tešiť na hodnotnú knihu. Víťazovi kola blahoželáme a žiadame ho, nech sa skontaktuje s redakciou.
Správne výsledky 9. kola: Podbrezová - Dubová 0:1 (2), Devín - B. Bystrica 0:1 (2), Selce - T. Teplice 3:0 (1), Brezno - Žiar n. Hr. 1:0 (1), Zvolen - Hrochoť 1:0 (1), Radvaň - Sl. Ľupča 3:1 (1), Poniky - Králiky 2:3 (2), Podlavice - Beňuš 2:2 (0), Nemecká - Ľubietová 4:0 (1), Heľpa - Jasenie 2:4 (2).
LIGA MAJSTROV
1. Zdeno Urva Ľubietová 56
2. Pavol Ondík Šalková 55
3. Peter Piar B. Bystrica 53
4. Ľudovít Sedílek Tajov 53
5. Darina Dzúriková Králiky 52
6. Ján Lukačovič B. Bystrica 52
7. Michal Lepieš B. Bystrica 52
8. Dušan Magura Šumiac 51
9. Ivan Majer Strelníky 51
10. Ján Kozička Brezno 51
EXTRALIGA
11. Jaroslav Ivančák Malachov 51
12. Jozef Čermák Tajov 51
13. Jozef Valent Rakytovce 51
14. Martin Kučera B. Bystrica 51
15. Michal Trnavský P. Polhora 51
16. Peter Pinka Oravce 51
17. Vladimír Makovník Hronec 51
18. Henrich Gašperan Braväcovo 50
19. Igor Gregor Harmanec 50
20. Ivan Gálus Malachov 50
I. LIGA
21. Jaroslav Vacula B. Bystrica 50
22. Ľudovít Schreiber B. Bystrica 50
23. Marek Jobko B. Bystrica 50
24. Ondrej Cheban Selce 50
25. Patrik Müller Brezno 50
26. Peter Šišiak Lučatín 50
27. Alexandra Sendecká Sl. Ľupča 49
28. Beáta Kováčiková B. Bystrica 49
29. Daniel Čunderlík B. Bystrica 49
30. Dezider Bulla Donovaly 49
II. LIGA
31. Ján Harvanka Polomka 49
32. Ján Lakanda Pohorelá 49
33. Juraj Matejka B. Bystrica 49
34. Juraj Paulovič Hronec 49
35. Kamil Očenáš Brezno 49
36. Ladislav Lenčo Valaská 49
37. Ľubomír Lehocký Brezno 49
38. Marek Makóny Hronsek 49
39. Mário Gašperan Braväcovo 49
40. Milan Meinhart B. Bystrica 49
III. LIGA
41. Miška Brzulová B. Bystrica 49
42. Pavol Svetlík Medzibrod 49
43. Tomáš Kolofík B. Bystrica 49
44. Vlado Túry Selce 49
45. Zuzana Chabanová B. Bystrica 49
46. Benjamín Strmeň St. Hory 48
47. František Pôbiš Braväcovo 48
48. Ivana Slašťanová B. Bystrica 48
49. Ján Dvorský B. Bystrica 48
50. Ján Mojžita B. Bystrica 48
IV. LIGA
51. Ján Molent Bacúch 48
52. Ján Murgaš Tajov 48
53. Ján Obrtanec Šumiac 48
54. Ján Piar B. Bystrica 48
55. Ján Solivajs B. Bystrica 48
56. Jaroslav Kupec Predajná 48
57. Jozef Baláž B. Bystrica 48
58. Jozef Caban Selce 48
59. Jozef Piliar B. Bystrica 48
60. Juraj Žigo ml. B. Bystrica 48
V. LIGA
61. Lukáš Gregor Harmanec 48
62. Matúš Holécy Sl. Ľupča 48
63. Michal Miklovič Brezno 48
64. Milan Karcely Dubová 48
65. Milan Krupa ml. Michalová 48
66. Milan Plavucha B. Bystrica 48
67. Miroslav Giertl Č. Balog 48
68. Miroslav Riečan B. Bystrica 48
69. Pavel Caban Č. Balog 48
70. Stanislav Bulla Polomka 48
VI. LIGA
71. Tibor Švagerko Šumiac 48
72. Vladimír Chaban B. Bystrica 48
73. Vladimír Paučík Šumiac 48
74. Vojtech Makovník B. Bystrica 48
75. Danuta Barnáková Brezno 47
76. Dušan Mesiar Strelníky 47
77. Ivan Bulla B. Bystrica 47
78. Ivan Vigaš Harmanec 47
79. Ján Ľupták Braväcovo 47
80. Ján Parašín Brezno 47
VII. LIGA
81. Ján Pinka Oravce 47
82. Ján Smatana Selce 47
83. Juraj Žigo st. Tajov 47
84. Lukáš Rakyta Priechod 47
85. Marián Kuchár B. Bystrica 47
86. Marián Mojžiš Brezno 47
87. Milan Krajic Sl. Ľupča 47
88. Milan Patráš B. Bystrica 47
89. Milan Vraniak Beňuš 47
90. Miroslav Majer ml. Sl. Ľupča 47
91. Pavel Homola B. Bystrica 47
92. Peter Haviar B. Bystrica 47
93. Tomáš Dzúrik B. Bystrica 47
94. Viliam Jazbec B. Bystrica 47
Čakatelia na postup
46 bodov - _Anton Tŕnik_, Osrblie, _Eva Murgašová_, Tajov, _František Jantoš_, B. Bystrica, _Ján Bukvaj_, Šalková, _Ján Huňa_, Brezno, _Ján Kapustík_, B. Bystrica, _Ján Krajník_, B. Bystrica, _Jaroslav Klinec_, Nemecká, _Jozef Cvajniga_, B. Bystrica, _Jozef Záhurák_, Hronec, _Juraj Majer_, Sl. Ľupča, _Marek Meľo_, Brezno, _Milan Gregor_, Medzibrod, _Milan Koštial_, H. Lehota, _Milan Potkány_, Č. Balog, _Miloslav Nemčok_, D. Harmanec, _Miroslav Majer st._, Sl. Ľupča, _Pavel Gašpar_, B. Bystrica, _Peter Ďuriš_, D. Lehota, _Risto Christov_, B. Bystrica, _Vladimír Kovalík_, B. Bystrica
45 - _Ján Bomba_, Šumiac, _Ján Čunderlík_, B. Bystrica, _Jaroslav Teliar_, B. Bystrica, _Jozef Pastorek_, Šalková, _Ľubomír Miartuš_, Donovaly, _Ľubomír Šinger_, P. Polhora, _Matej Dlhoš_, Králiky, _Matúš Vajda_, Priechod, _Milan Babjak_, B. Bystrica, _Milan Fronek_, B. Bystrica, _Milan Hrbáň_, Beňuš, _Miroslav Hrudál_, Valaská, _Miroslav Cheban_, Selce, _Miroslav Rozim_, B. Bystrica, _Pavol Popper_, Brezno, _Slavomír Baláž_, B. Bystrica, _Tomáš Túry_, Selce, _Vladimír Necpal_, Malachov
44 - _Andrea Hrnčiarová_, B. Bystrica, _Daniel Pavlík_, Sl. Ľupča, _Helena Murgašová_, Harmanec, _Igor Melcer_, B. Bystrica, _Ivan Danek_, Nemecká, _Ján Caban_, Č. Balog, _Ján Chrastina_, Nemce, _Július Obrcian_, B. Bystrica, _Ľudovít Kubiš_, Lom n. Rimavicou, _Pavel Blaško_, Badín, _Pavel Dropčo_, B. Bystrica, _Pavel Lepieš_, B. Bystrica, _Peter Štulrajter_, B. Bystrica, _Roman Komora_, B. Bystrica, _Štefan Tešlár_, Poniky, _Tibor Stančík_, Brezno, _Vladimír Čupka_, Šumiac
43 - _Baltazár Laca_, Žiar n. Hr., _Dominik Škubák_, B. Bystrica, _Ján Mišány_, Strelníky, _Jaroslav Faško_, Brezno, _Jaroslav Pohorelec_, Závadka n. Hr., _Jozef Petro_, Podbrezová, _Július Paulovič_, Hronec, _Katarína Mikulová_, B. Bystrica, _Lenka Hrbáňová_, Beňuš, _Ľubomír Gregor_, Priechod, _Ľuboš Mistrík_, B. Bystrica, _Marek Ďuriš_, P. Polhora, _Michal Čunderlík_, Baláže, _Miroslava Slašťanová_, Harmanec, _Peter Chriašteľ_, Sl. Ľupča, _Roman Kohút_, Polomka, _Vladimír Giertl_, Dubová
42 - _Dušan Balon_, B. Bystrica, _Dušan Holko_, Brezno, _Igor Roštár_, Beňuš, _Ivan Citterberg_, Beňuš, _Ján Libič_, B. Bystrica, _Ján Molota ml._, Sl. Ľupča, _Ján Slabey_, Brezno, _Juraj Mekel_, Telgárt, _Ľubomír Bulla_, Sl. Ľupča, _Marián Bystriansky_, Brezno, _Milan Krajči_, B. Bystrica, _Miroslav Bulla_, Sl. Ľupča, _Miroslav Očenáš_, Brezno, _Peter Jančiar_, B. Bystrica, _Peter Pelc_, Poniky, _Stanislav Debnár_, B. Bystrica, _Tomáš Bačík_, Šalková, _Tomáš Murgaš_, Harmanec, _Viktor Urgela_, Králiky
41 - _Amália Potkányová_, Č. Balog, _Ivan Purgat_, B. Bystrica, _Jana Kosková_, Badín, _Jozef Vrba_, B. Bystrica, _Július Prukner_, Brezno, _Martina Krnáčová_, B. Bystrica, _Miroslav Ondriška_, B. Bystrica, _Oľga Murgašová_, B. Bystrica, _Pavol Žabka_, Tajov, _Peter Koska_, Badín, _Rastislav Bakoš_, Šalková, _Robo Piatrik_, B. Bystrica, _Vladimír Ridzoň_, Hronec
40 - _Anna Luptáková_, Selce, _Daniel Schön_, Č. Balog, _Ivan Ábelovský_, Šalková, _Ján Hraško_, Medzibrod, _Ján Meľo_, Šumiac, _Ján Mláka_, B. Bystrica, _Jozef Masaryk_, Badín, _Juraj Stoklasa_, Brezno, _Martin Bobok_, Lučatín, _Milan Štubňa_, B. Bystrica, _Peter Fellner_, Ľubietová, _Richard Biely_, Tajov, _Stanislav Riša ml._, B. Bystrica
39 - _Andrej Palágyi_, B. Bystrica, _Ján Šperka_, Šumiac, _Jaroslav Dolinaj_, B. Bystrica, _Jaroslav Spišiak_, B. Bystrica, _Jozef Huťka_, Medzibrod, _Pavol Vrábeľ_, Lučatín, _Stanislav Murgaš ml._, B. Bystrica, _Veronika Dropčová_, B. Bystrica
38 - _Marek Čanecký_, B. Bystrica, _Marek Ševčák_, Šumiac, _Peter Kosec_, B. Bystrica
37 - _Ján Antošík_, Vlkanová, _Ján Libjak_, B. Bystrica, _Ján Trajteľ_, Brezno, _Ladislav Hölc_, B. Bystrica, _Matej Bystriansky_, Brezno, _Matúš Turňa_, Č. Balog, _Michal Valko_, B. Bystrica, _Vladimír Záň_, Zvolen
36 - _Jana Beňová_, B. Bystrica, _Jaroslav Danielič_, Podbrezová, _Marián Zlatohlavý_, Brezno, _Martin Chamko_, B. Bystrica, _Peter Vágner_, B. Bystrica, _Peter Vozár_, H. Pršany, _Roman Veszelei_, Jakub, _Tomáš Senček_, Dubová
35 - _Ján Mak_, Heľpa, _Jozef Giertli_, Č. Balog, _Maco Oravec_, H. Pršany, _Pavol Sobota_, B. Bystrica, _Štefan Villant_, Badín
34 - _Elena Glöcknerová_, B. Bystrica, _Ján Michálek_, B. Bystrica, _Mikuláš Čupka st._, Šumiac, _Stanislav Pindiak_, Tisovec
33 - _Anna Figlušová_, Č. Balog, _Jana Bakošová_, Šalková, _Jozef Ridzoň_, Brezno, _Jozef Strečok_, Selce, _Ľuba Molotová_, Sl. Ľupča
32 - _Jozef Kočan_, B. Bystrica
31 - _Ján Očenáš_, Selce, _Milan Ďuriš_, Brezno, _Milan Petráň_, Riečka
30 - _Terézia Patrášová_, B. Bystrica
29 - _Alica Bušovská_, B. Bystrica, _Anton Mydlo_, Harmanec, _Ľubomír Pinter_, B. Bystrica, _Miroslav Malega_, Valaská, _Rudolf Riečan_, Ľubietová, _Vladimír Lovás_, B. Bystrica
28 - _Dušan Mazúch_, B. Bystrica, _Magda Dropčová_, B. Bystrica, _Miroslav Pecník ml._, B. Bystrica
27 - _Janka Benčíková_, Brezno, _Martin Ronec_, B. Bystrica
26 - _Igor Hraško_, Poniky, _Marián Majer_, Ľubietová, _Miroslav Medveď_, Brezno
25 - _Ivan Golembiovský_, B. Bystrica, _Miroslav Makovník_, Valaská, _Paľo Kochan_, Braväcovo, _Vladimír Dropčo_, B. Bystrica
24 - _Jaroslav Vajda_, B. Bystrica, _Vojtech Slašťan_, Sl. Ľupča
23 - _Pavol Turňa_, Brezno
22 - _Jozef Pupiš_, Heľpa, _Zuzana Pařenicová_, B. Bystrica
21 - _David Bajs_, B. Bystrica, _Ivan Kováč_, Povrazník, _Ján Kubiš_, Malachov
20 - _Igor Vodecký_, B. Bystrica, _Mikuláš Čupka ml._, Šumiac, _Milan Boháčik_, Tisovec
19 - _Milan Strečok_, Selce, _Roman Balco_, Brusno, _Tibor Kubiš_, Malachov, _Vladimír Sedliak_, Badín
18 - _Mário Lipták_, B. Bystrica, _Martin Jonáček_, B. Bystrica, _Michal Paško_, B. Bystrica, _Pavel Fraňo_, Selce, _Vladimír Veljačik_, B. Bystrica
17 - _Ľubomír Kvačkaj_, Brezno
16 - _Ján Sitarčík_, Č. Balog, _Pavol Švantner_, Brezno
15 - _Ján Pelc_, Poniky
14 - _Martina Krahulcová_, Dúbravica
13 - _Lukáš Tŕnik_, Osrblie
12 - _Marek Pôbiš_, Braväcovo, _Milan Belko_, Brezno
11 - _Juraj Daniš_, Osrblie, _Pavel Kobzoš_, Nemecká, _Peter Riečan_, H. Pršany, _Petr Čtvrtníček_, B. Bystrica
10 - _Ján Bidlo_, B. Bystrica
9 - _Anton Hanes_, B. Bystrica, _Jozef Szabó_, Hiadeľ, _Jozefa Bystrianska_, Brezno, _Robert Boďo_, B. Bystrica
8 - _Jozef Srnka_, Braväcovo, _Pavol Boďo_, Brusno, _Vladimír Škuta ml._, Príbovce
7 - _Ján Daubner_, Harmanec, _Ľubomír Kartík_, B. Bystrica
6 - _Betka Berzéová_, B. Bystrica, _Ján Čupka_, Šumiac, _Július Dobrý_, B. Bystrica, _Juraj Fiľo_, Šumiac, _Peter Sitarčík_, Č. Balog
5 - _Ivan Pendzviater_, Č. Balog, _Jozef Kúdelka_, Brezno, _Matej Parobek_, Brusno, _Michal Béreš_, B. Bystrica, _Michal Mišurda_, Brusno
4 - _Marek Hraško_, Brusno, _Milan Mesík_, Selce, _Tomáš Rapčan_, Predajná, _Vladimír Žabka_, St. Hory
3 - _Anton Peťko_, Brusno, _Martin Kordík_, Brusno, _Zuzana Jančiarová_, B. Bystrica.
(šil)