Štvrtok, 9. február, 2023 | Meniny má Zdenko

Nováčik z Beňuša ozbíjal ďalšieho favorita

V 9. kole I. triedy sa celky z chvosta tabuľky u s

Sásová - Riečka 3:1 (0:0)

V dramatickom stretnutí získali napokon všetky tri body domáci, ktorí v zápase kvôli zraneniu museli striedať až dvoch hráčov základnej zostavy. Domáci otočili vývoj stretnutia až v druhom polčase v priebehu 15 minút. Z domáceho mužstva podali veľmi dobrý výkon Lipták, Kubina a striedajúci Haring, ktorý oživil výkon Sásovej.

Góly: 60. Matuška, 65. Lipták, 75. Kubina - 50. Šimčík, ŽK: Kubina - Spišiak, Hromada, ČK: Spišiak. Pred 250 divákmi rozhodoval Tršo.

SÁSOVÁ: Dubovský - Striežovský, Spišiak, Dočkal (27. Kapusta), Machala (76. Babiar), Turčan, Ďuriš, Lipták, Vajda (46. Haring), Matuška, Kubina. RIEČKA: Babušák - M. Petráň, Eštok, I. Petráň, Necpál, Pataj, Plavucha, Šustek (82. Sanitrár), Spišiak, Hromada (82. Karlík), Šimčík.

SkryťVypnúť reklamu

Podlavice - Beňuš 2:2 (1:1)

Do 20. min. hry sa hra odohrala medzi šestnástkami. V 21. min. Donovalovu strelu brankár hostí Kochan chytil na bránkovej čiare. V 24. min. tutovku hostí spálil Kováčik. V 30. min. bol faulovaný v šestnástke hostí Hrnčíř, no Kopic nepremenil pokutový kop. V 32. min. Klimentovu hlavičku do šibenice zlikvidoval Vidiečan, Šajgalíkov pokus z bránkovej čiary v 41. min. vykopol Donoval. Prišlo známe nedáš-dostaneš. Skóre otvoril hlavou domáci Rumanovský v 43. min. Vyrovnanie prišlo v 45. min., keď k žrdi trafil Stančík. Druhý polčas začali aktívnejšie domáci, v 50. min. obrana hostí neprekryla Rumanovského a ten hlavou zvýšil na 2:1. V 60. min. bolo vyrovnané, keď z 25 metrov vystrelil Švantner a lopta skončila v sieti. Zápas sa skončil zaslúženou remízou.

Góly: 43. a 50. Rumanovský - 45. Stančík, 67. Švantner, ŽK: Krčmár, Marko, Hrušecký - Demeter, Kán. Pred 250 divákmi rozhodoval Pastorek. PODLAVICE: Vidiečan - Rumanovský, Krčmár, Mihaliček, Rusko, Marko, Kosec, Donoval, Briš (84. Hrušecký), Hrnčíř, Kopic (74. Navrátil). BEŇUŠ: Kochan - Kliment (80. Lunter), Štubner, Kafrík, Demeter, Švantner, Kováčik, Scherer (76. Berčík), Šajgalík, Kán, Stančík (90. Michalko).

P. Č. Balog - Mýto 1:2 (0:2)

Vo výbornom zápase hostia premenili v prvom polčase dve gólové šance a to bolo z ich strany aj všetko. V druhom polčase domáci zlepšili hru, znížili na rozdiel gólu, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

Góly: 62. P. Turňa - 5. Kerestény, 17. Smola, ŽK: P. Turňa, J. Faško - J. Sarvaš, Kerestény, ČK: J. Sarvaš. Pred 250 divákmi rozhodoval J. Ridzoň. P. Č. BALOG: Patráš - Plieštik, Kupec, Melicher, P. Turňa, Hálka, Juraj Sarvaš, Necpal, Belko, Sitarčík, Faško. MÝTO: Laššák - Húsenica, Kerestény, Ján Sarvaš, Botoš, Medveď, Makuša, Budovec, Kňazík, Smola, Vajs.

Hronec - Badín 2:1 (1:1)

Lepšie začali hostia a už v 7. min. sa po rohovom kope ujali vedenia. Domáci sa snažili o vyrovnanie, avšak ich strelecká produktivita končila pred šestnástkou. Vyrovnať sa im podarilo až dve minúty pred koncom polčasu. Po zmene strán boli domáci lepším mužstvom a gólom Frimma si zabezpečili tri body. K nervóznemu priebehu zápasu veľkou mierou prispel aj hlavný rozhodca.

Góly: 43. Štrba, 56. Frim - 7. Masaryk, ŽK: Cibuľa, Handlovič, Kocúr - Masaryk, Kováčik, Výbošťok, Hudec, ČK: Repka - Konkoľ, Medveď. Pred 150 divákmi rozhodoval Daxner. HRONEC: Kürty - Frimm, Kučerák, Makovník, Štrba, Cibuľa, Ťažký, Lesák, Repka, Hanzlovič, Semančík. BADÍN: Iliaš - Kováčik, Medveď, Trízna, Messerschmidt, Výbošťok, Konkoľ, Tešnor, Masaryk, Kováčik, Bránsky.

Podkonice - Osrblie 4:1 (0:1)

V prvom polčase hosťujúce mužstvo malo viac hry a vyhrávalo gólom 25. minúty. V druhom polčase sa prejavila herná vyspelosť domáceho mužstva, ktoré enormnou bojovnosťou zvrátilo stav zápasu a strelilo štyri utešené góly.

Góly: Baran, Pavlák, Kmeť, Barla - Gajdošík, ŽK: Baran, M. Turčan, Kmeť, Pavlák - Pacera. Pred 100 divákmi rozhodoval Hikker. PODKONICE: Mikuláš - M. Turčan (J. Turčan), Faško (Barla), Šúr, Kvačkaj, Kukučka, Pavlák, Baran, Kmeť, Bodzik, Polóny. OSRBLIE: Tomka - Štulajter, Húsenica, Slúštik (Daniš), Tŕnik, Puška, Grexa, Danove, Pacera, Harvan, Gajdošík (Vetrák).

Braväcovo - Jakub 1:5 (1:1)

Čierna séria domácich pokračuje, s Jakubom prehrali šiesty zápas po sebe. Hostia boli lepší po všetkých stránkach a keď sa pridali k tomu ešte žiacke chyby domácej obrany, výsledok nemohol byť iný. Tak ako nevyšla nedeľa hráčom, nevyšla ani inak talentovanému rozhodcovi.

Góly: 35. M. Vrbovský (z 11 m) - 75. Račák a 89. Račák (1 z 11 m), 30. Zúbek, 60. Donoval, 85. vlastný. ŽK: Koľaj. Pred 150 divákmi rozhodoval Sitarčík. BRAVÄCOVO: Martinec - Srnka, J. Vrbovský, Koľaj, Juraj Gašperan, Knižka (45. Krajan), M. Vrbovský, Jaroslav Gašperan, S. Gašperan, Struhár, Radóc.

Selce B - Šalková 1:2 (0:2)

Góly: Paršo 2 (za hostí). ŠALKOVÁ: Hrnčiar - Obuch, Fraňo, Lichý, Gero, Mesík, Styk, Bella, Binder, Tuček, Paršo.