Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Nováčik z Beňuša prekvapil lídra zo Sásovej

I. futbalová trieda: Po 8. kole vymizli z tabuľky

Riečka - Braväcovo 2:1 (0:1)

Na ťažkom teréne domáci prakticky celý zápas hrali o jedného hráča naviac a svoju prevahu zúročili do víťazného konca.

Góly: 10. M. Petráň, P. Majling - 33. Struhár, ČK: J. Vrbovský, ŽK: M. Knižka, M. Bubelíny. Pred 80 divákmi rozhodoval Teliar. RIEČKA: Ľ. Babušák - M. Petráň, M. Spišiak, I. Petráň, M. Necpal, M. Pataj, V. Plavucha, J. Šustek, P. Majling, M. Snopko, J. Šimčík. BRAVÄCOVO: J. Martinec - Š. Ľupták, R. Srnka, J. Radóc, J. Vrbovský, M. Vrbovský, M. Knižka, F. Zrenkus, M. Bubelíny, R. Zrenkus, P. Struhár.

Jakub - Selce B 2:3 (1:3)

Domáci s túžbou po víťazstve začali s nátlakovou hrou a svoju snahu už v 7. min. korunovali vedúcim gólom. Následne domáci získali loptu a prekrásnou akciou sa dostali do šestnástky. Donoval bol vo vyloženej šanci faulovaný obrancom hostí, ale rozhodca Koštiaľ faul nevidel. Tento moment ovplyvnil vývoj celého zápasu. Hostia vyrovnali a o tri minúty išli do vedenia. Domáci, ktorí mali stále hru v rukách nevyužili desať gólových šancí, naopak hostia využili zaváhanie a zvýšili na 3:1. Druhý polčas sa niesol v réžii domácich a dobíjanie súperovej brány prinieslo domácim iba jeden gól.

Góly: 7. Náčin, 75. Maďar - 10. Chaban, 13. Hrdina, 44. Hrdina, ŽK: Zubek, Veszeley - Pažout, Chaban. Pred 80 divákmi rozhodoval Koštiaľ. JAKUB: Štrba - Bohinský, Veszeley, Selecký, Lukačovič, Zubek (68. Vrbiak), Náčin, Donoval, Briak, Maďar (60. Čaba), Longauer. SELCE B: Pažout - Strečok, Hrdina (80. Čermák), Blaško, Slobodník (70. Tišliar), Heric (85. Vavrek), Latinák, Rusko, Chaban, Túry.

Badín - P. Č. Balog 2:1 (1:1)

Na ťažkom teréne odohrali domáci futbalisti kvalitný zápas.

Góly: J. Meserschmidt, J. Borovjak - J. Šturlajter, ŽK: M. Belko. Pred 150 divákmi rozhodoval M. Kaštiel. BADÍN: Iliaš - J. Meserschmidt, R. Medveď, M. Trízna, J. Boroviak, Ľ. Kováčik, J. Kvasna, P. Výbošťok, P. Tešlár, M. Hudec, J. Masaryk. P. Č. BALOG: M. Medveď - M. Pliešlik, R. Kupec, J. Šturlajter, J. Melicher, J. Kadlec, J. Hroš, Necpal, M. Belko, P. Turňa, M. Sitarčík.

Mýto - Podlavice 1:3 (0:2)

V daždivom počasí sa hral zápas priemernej úrovne. Domáci nenašli do konca zápasu sily zvrátiť stav zápasu a tak si tri body odviezli hostia.

Góly: M. Budovec - Hrnčíř, M. Rusko, M. Kurek (vlastný), ŽK: S. Vajs, M. Kurek - Rumanovský. Pred 50 divákmi rozhodoval Mecele. MÝTO: Lašák - P. Húsenica (35. Sarvaš), P. Kerestény, P. Kňazík, M. Budovec, M. Kurek, M. Makuša, Medveď, Kochan (70. Roháč), Smola, Vajs. PODLAVICE: Vidiečan - Rumanovský, Môcik, Mihalíček (56. Krčmár), Rusko (85. Hrušecký), Marko, Kosec, Donoval, Briš (62. Navrátil), Hôrčik, Kanis.

Beňuš - Sásová 1:0 (1:0)

Hostia nastúpili sebavedome, boli na prvom mieste tabuľky bez straty bodu. V 5. minúte mali obrovskú šancu na strelenie gólu, zakročil však domáci brankár, ktorý sa rozchytal k vynikajúcemu výkonu. Mužstvo hostí bolo technickejšie, domáce bojovnejšie. U domácich prevládala bojovnosť a vôľa po víťazstve. Súper zahodil obrovskú šancu a domáci v 30. min. prvého polčasu po hlavičke P. Kováčika dali prvý a víťazný gól. V druhom polčase hostia chceli vyrovnať, ale domáci umnou a bojovnou hrou udržali víťazstvo.

Gól: P. Kováčik, ŽK: Šajgalík, Kafrík, Kán, Kochan - Kubina, Dočkal, Matuška, Machala. Pred 200 divákmi rozhodoval Hikker. BEŇUŠ: P. Kochan - J. Faško (46. Kliment), Kafrík, Štugner, Demeter, Švantner, Kováčik, Verčík (75. Lunter), Šajgalík, Kán, Stančík (89. Sihelský). SÁSOVÁ: Dubovický - Striežovský, Spišiak, Dočkal, Haring, Turčan, Machala, Lipták, Vajda, Matuška, Kubina.

Osrblie - Hronec 1:1 (1:1)

Góly: 40. Gajdošík - 2. Repka. Pred 150 divákmi rozhodoval Fáber.

Šalková - Podkonice 2:1 (0:0)

V tvrdom zápase zvíťazili bojovnejší domáci.

Góly: Styk, Mesík (za Šalkovú). Pred 70 divákmi rozhodoval Suchý.

1. Sásová 8 7 0 1 22 : 5 21

2. Podlavice 7 6 0 1 20 : 9 18

3. Riečka 8 5 1 2 14 : 10 16

4. Č. Balog 8 4 2 2 12 : 9 14