Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Horehronci najprv vyradili lídra, pod Zoborom inkasovali sedmičku

Banská Bystrica – Futbalisti Dubovej majú za sebou týždeň plný extrémov. V stredu v 1. kole Slovenského pohára vyradili vedúce Ličartovce, v sobotu pod Zoborom v stretnutí 8. kola II. ligy inkasovali sedem gólov.

Po postupe Dubovej do 2. kola Slovenského pohára sa trénerovi Jánovi Oravcovi hovorilo ľahko.,,Všetko sa rodilo už v ligovom zápase v Senici, kde sme predviedli solídny herný prejav. V Ličartovciach sme mohli sme podať aj lepší výkon, ale chlapcov musím pochváliť za vysoké nasadenie až do poslednej sekundy, keď nám neutíchajúca bojovnosť priniesla gól v predĺžení," povedal tréner Dubovej Ján Oravec. Východniari sa síce vyhovárali, že im chýbali niektorí hráči zo základu, ale tréner Vukušič na záver skonštatoval, že za nepremenené šance ich stihol zaslúžený trest. ,,Na začiatku nepostavili dvoch zo základu, ale postupne ich nasadili. Je to ich problém. Na druhej strane som do brány poslal Vyskoča. Nepríjemný bol pre nás vlastný gól v závere polčasu a gól v prvej minúte druhého polčase dokáže otriasť aj väčšími tímami. Chlapci však bojovali a oplatilo sa," dodal J. Oravec, ktorý dúfal, že postup mužstvu pomôže najmä po psychickej stránke a hráči sa odrazia od dna., Hádam sa šťastena konečne rozhodla obrátiť pozornosť aj na naše mužstvo," zaželal si J. Oravec.

V Nitre napokon naftárom ruže nekvitli. Inkasovali sedem gólov, k debaklu prispel piatimi presnými zásahmi kanonier Jelšic.

,,Naše posledné dve vystúpenia vzbudzovali optimizmus pred zápasom v Nitre a ak by Holmík v úvode premenil svoju šancu, mohlo to nakoniec dopadnúť aj inak... Prišla však chyba brankára Vyskoča po rohu, druhý gól Nitry ide tiež na jeho vrub a už sme sa viezli. Ak mužstvo prehrá 1:7, ťažko sa niečo hodnotí. Hráči aj celý realizačný tím sa môžeme len hanbiť za to, čo sme v Nitre predviedli. Náš sponzor nám vytvára vynikajúce podmienky a my podáme výkon, ktorý nemá nič spoločné so srdcom, charakterom a ani morálkou,“ skonštatoval po zápase v Nitre asistent J. Oravca Ivan Galád.

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 605

Skríningové testovanie bude v Banskej Bystrici pokračovať zajtra.

Antigénové testovanie na koronavírus.

Niektoré obce nášho regiónu testujú na nezvyčajných miestach. Napríklad v horehronskej obci Beňuš sa testuje v dome smútku.

Testovanie v základnej škole na Radvanskej.

Mesto zverejnilo prvé priebežné čísla zo skríningového testovania.