Rakytovce sa konečne dopracovali k druhému víťazstvu

Kremnička neprehrala ani v Lučenci, naopak Selčani

Lučenec - Kremnička 2:2 (0:1)

V prvom polčase boli hostia pod neustálym tlakom. Už v 4. min. mohli ísť domáci do vedenia nebyť zbrklého zakončovania Pócha, ktorý z 5 m nedokázal skórovať. V 25. min. nádherne prenikol po pravej strane Iskra a jeho centrovanú loptu Püspöky prudko hlavičkoval na bránu Juračku, ktorý loptu vytlačil na roh. V rozpätí medzi 26. a 33. min. sa znovu vyznamenal brankár hostí, ktorý chytil dve veľké šance Iskrovi. V 36. min. zahrával trestný kop Nemčík, jeho strelu Juračka vytlačil od ľavej tyče. Počas prvého polčasu sa hostia dostali na dostrel len v 40. min. a hneď úspešne z Országhovej kopačky sa ujali vedenia. Aj po zmene strán to bol naďalej pohľadný futbal. Hostia sa viacej osmelili, no inkasovať mohli už v 48. min., keď Csányi v páde prestrelil bránu. V 50. min. Csányi delovkou trafil Juračku, ktorý loptu zázračne vyrazil. V 52. min. Faktorovu technickú strelu smerujúcu do brány Michalík zlikvidoval. Konečné vyrovnanie prišlo v 57. min., keď za faul vo veľkom štvorci na Pócha nasledoval pokutový kop, ktorý sám postihnutý premenil. Radosť z vyrovnania trvala len dve minúty, keď lopta po trestnom kope Sokola skončila za chrbtom Michalíka. Záver bol veľmi dramatický, šance mali obe mužstvá, no skórovať dokázali domáci v 88. min. z Póchovej kopačky.

Góly: 57. a 88. Póch (jeden z 11 m) - 40. Országh, 59. Sokol. ŽK: Drugda, Csányi, Béreš - Faktor, Karásek, Hirka, Nemec. Rozhodoval Krahulec, 550 divákov. KREMNIČKA: Juračka - Pilnik (62. Nemec), Gyüre (56. Pagáč), Chomístek, Karásek, Priadka, Choma, Faktor, Országh, Sokol, Hirka (90. Jančiar).

Podbrezová B - Tomášovce 1:2 (0:0)

Hostia mali v prvom polčase viac z hry. Útočné akcie zakončovali nebezpečnými strelami spoza šestnástky, ktoré domáci brankár Belica kryl. Najväčšie príležitosti mali hostia v 21. min. po kope z rohu Matuškova prízemná strela minula pravú tyč domácej brány. V 37. min. Rapi z 10 m domácu bránu prestrelil. Domáci nevyužili veľkú príležitosť v 41. min., keď po trestnom kope Pišoju Špulicovu hlavičku zblízka reflexívne vyrazil Vrábeľ na roh. V druhom polčase sa domáci častejšie dostávali do blízkosti brány hostí, ale gólové príležitosti Pišoju a Janka zostali nevyužité. V 75. min. sa Kudlík predral pomedzi domácich obrancov a lobom ponad domáceho brankára strelil prvý gól hostí. Oslabení hostia v 83. min. prudkou strelou Oštroma zo šestnástky strelili druhý gól. Domáci v 85. min. po centri Mořingla a hlavičkou Pančíka znížili na 1:2. V 90. min. hlavičku domáceho Mořingla vyhlavičkoval z bránkovej čiary Bagi.

Góly: 85. Pančík - 75. Kudlík, 83. Oštrom. ŽK: Pišoja - Doležal. ČK: 77. Budzák. Rozhodoval Ambróz, 400 divákov. PODBREZOVÁ B: Belica - Gazda, Meškan, Koňušík, Ružbacký, Mořingl, Michalík (56. Janko), Špulica (76. Kučerák), Pančík, Pišoja, Patráš.

Selce - Liptovský Mikuláš 0:2 (0:2)

Domáci ako je to už pravidlom začali doma vlažne a zo začiatku mali viac z hry hostia. V 10. min. im ale nevyšiel ofsajd systém, ale Lešták sám pred Hablákom prestrelil. Hostia ohrozili bránu domácich prvýkrát v 15. min., ale strela Beňa minula domácu bránu. V 17. min. sa v domácej šestnástke uvoľnil Juriga a slabou strelou dostal hostí do vedenia. V 40. min. domáci Strečok urobil chybu pred šestnástkou hostí, tí rýchlo rozohrali a Kello zvýšil na 2:0 pre hostí. Do druhého polčasu nastúpili domáci s úmyslom zvrátiť výsledok. V 52. min. unikol po ľavej strane Faško, z čiary odcentroval, ale Mesík z dvoch metrov nastrelil spojnicu brvna a žrde. O dve minúty po peknej kombinácii Faško strelil z 10 m vedľa hosťujúcej brány. Domáci celý druhý polčas mali prevahu, ale z množstva šancí nevyužili ani jednu. Hostia sa celý druhý polčas zamerali na pozorné bránenie, s cieľom neinkasovať gól, čo sa im nakoniec aj podarilo.

Góly: 17. Juriga, 40. Kello. Bez kariet. Rozhodoval Doboš, 200 divákov. SELCE: Pažout - Caban (74. D. Rusko), Čipčala, Uhliar, Kollár, Kmeť, Faško, Piar, Strečok st., Vajda, Lešták (46. Mesík).

Rakytovce - Kysucké Nové Mesto 2:0 (1:0)

Domáci futbalisti po sérii tesných prehier nastupovali do zápasu odhodlaní vylepšiť si nelichotivé postavenie v tabuľke, čomu prispôsobili aj taktiku. Hneď od úvodných minút búšili do kvalitného súpera. Šance Tereka i Karasyho po centroch Hrica a najmä Pikulova v 30. min. volali po góle. Prišla však 31. min. domáci Urgela zakrútil hlavy hosťujúcim zadákom na pravej strane, loptu odcentroval a Karasy za pomoci jedného z obrancov hostí zaslúžene otvoril skóre. V druhom polčase pokračovali domáci v tlaku na súperovu bránu a výsledkom bol druhý gól, keď po centri Turčana skóroval najlepší hráč domácich Hric. V 85. min. Moresov priamy kop len tesne minul ľavý vinkel Pikovej brány. Hostia aj keď nemali za celý zápas čistú gólovú šancu zanechali v Rakytovciach sympatický dojem.

Góly: 31. Karasy, 64. Hric. ŽK: Patráš - Zátek, Chovaňák. ČK: 76. Zátek. Rozhodoval Podhradský, 150 divákov. RAKYTOVCE: Šarlina - Pikula, Karasy, Patráš, Mores, Urgela (70. Vigaš), Fojtík, Turčan, Kaštier, Hric (78. Košút), Terek.

Ostatné výsledky: Žiar n/Hronom - Turč. Teplice 1:1 (0:0). Góly. 51. Bončo - 70. Kravárik z 11 m, ŽK: Flašík - Šavol, Kubovich. Rozhodoval Ronec, 1 200 divákov. Kysucký Lieskovec - Čadca 5:3 (2:2). Góly: 3. a 85. Kekely, 28. Kubala, 77. a 90. Nemčík - 6. Baláž, 10. Mudrík, 51. Macášek. ŽK: Slíž, Drábek. Rozhodoval Tokár, 400 divákov. Ružomberok B-Ľubochňa - Žilina B-Strážov 1:0 (1:0). Gól: 22. Števko. ŽK: Labaška - Grülling, Matúš. ČK: 75. Grülling. Rozhodoval Vojtek, 250 divákov. Dolný Hričov - Bytča 1:1 (0:1). Góly: 55. Sluka - 31. Šelmek. ŽK: Gottwald, Ryboň - Zátek, Hornák, Beneš. Rozhodoval Horváth, 400 divákov.

16. Bytča 8 1 2 5 6 : 18 5

Program nasledujúceho kola v sobotu 21. septembra o 15.00: Turčianske Teplice - Kysucký Lieskovec, Liptovský Mikuláš - Dolný Hričov, Čadca - Selce, Rakytovce - Podbrezová B-Valaská, v nedeľu 15. septembra o 10.30: Žilina B-Strážov - Lučenec, o 15.30: Kysucké N. Mesto - Kremnička, Bytča - Ružomberok B-Ľubochňa, Tomášovce - Žiar nad Hronom.