Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Selce si doviezli bod z Bytče

III. liga: Kremnička vyhrala doma, ale Rakytovce a

Bytča - Selce 2:2 (0:1)

Diváci videli v Bytči dramatické stretnutie plné zvratov. Od úvodného hvizdu sa hral svižný futbal v znamení náporu domácich, ktorí si vytvárali i množstvo šancí. V 4. a 10. min. síce hlavičky Minárika a Konečného len tesne minuli bránu Pažouta, zahrmelo však na opačnej strane. V 11. min. po chybe domácej obrany hneď prvá strela na domácu bránu znamenala gól. Domáci i naďalej hrali útočne, mali šance, no trestuhodne ich zahadzovali. V 13. min. sa uvoľnil Konečný, no sám pred brankárom trafil len bočnú sieť. V 25. min. dvojica Konečný - Hornák rozhodila obranu hostí, no posledne menovaný sám pred brankárom nedal. V závere polčasu domáci ešte tlak vystupňovali, no šance striedajúceho Bujného, Konečného a Hornáka zostali bez gólového efektu. Obraz hry sa ani v druhom polčase nezmenil a domáci sa napriek množstvu šancí dočkali až v 73. min., keď Zátek presne odcentroval na Hornáka a ten skóroval. O päť minút do bol opäť Hornák, ktorý hlavičkou otočil skóre zápasu. Keď sa zdalo, že domáci získajú zaslúžené tri body, hostia rýchlo rozohrali nepriamy kop, domáci zaspali, Kollár si posunul loptu pred šestnástku a peknou strelou stanovil konečný výsledok.

Góly: 73. a 79. Hornák - 11. Faško, 89. Kollár. ŽK: Čipčala, Kmeť, Vajda. Rozhodoval Špila, 300 divákov. SELCE: Pažout - Caban, Čipčala, Uhliar, Kollár, Kmeť, Faško, Piar (82. Lešták), Strečok, Vajda, Mesík (45. Rusko).

Kremnička - Ružomberok B 2:1 (1:1)

Úvod zápasu vyšiel domácim. Peknú akciu po ľavej strane založil Chomístek, ktorý vysunul Kulišiaka a jeho center pohotovo premenil Hirka. V 14. a 17. min. kopali hostia z dobrých pozícií dva trestné kopy, ale nepresne. V 24. min. založili rýchly útok po ľavej strane Choma a Kulišiak a center Hirka z dobrej pozície strelil nad Kubáňovu bránu. Hostia postupne hru vyrovnali. V 33. min. center Kročka prešiel k Jurášovi, ale Juračka bravúrne vyrazil. V 36. min. na dlhý aut Kulišiaka nabehol Pilnik, ale zblízka prekopol bránu. Nepremenené šance domácich potrestali hostia v 39. min., keď po rýchlom protiútoku Števko obohral obidvoch domácich stopérov a pohotovo vedľa Juračku vyrovnal. V druhom polčase získali domáci územnú prevahu. V 56. min. center Kulišiaka Kubáň zobral z hlavy Hirku. V 59. min. nahral loptu dozadu Chomístek, ale Országh preloboval okrem brankára aj bránu hostí. V 69. min. zahrávali domáci roh a po trme-vrme vyhlavičkoval Žihlavník loptu z prázdnej brány. Prevahu domáci korunovali v 71. min., keď presný center Sokola umiestnil Jančiar hlavou do siete Kubáňovej brány. Počas druhého polčasu napriek tomu hostia stále podnikali nebezpečné protiútoky. Hostia v závere vrhli všetky sily do útoku, ale domáci sa s prehľadom ubránili. Diváci videli kvalitný, útočný futbal, ktorý predvádzali obidve mužstvá.

Góly: 6. Hirka, 71. Jančiar - 39. Števko. ŽK: Kulišiak, Priadka, Hirka - Vrtich. Rozhodoval Fazekaš, 300 divákov. KREMNIČKA: Juračka - Pilnik, Kulišiak, Chomístek, Karásek, Priadka, Choma, Kulfas (46. Jančiar), Országh (75. Pagáč), Sokol, Hirka (89. Murgaš).

Tomášovce - Rakytovce 2:0 (1:0)

Zápas mal veľmi dobrú úroveň. Obidve mužstvá nastúpili na zápas dobre pripravené po stránke fyzickej, ale hlavne taktickej. Hostia do konca zápasu hrali, ukazovali sa presnými pasmi a prihrávkami, zatláčali domácich hráčov, ale len po šestnástku. Domáci sa ujali vedenia veľmi rýchlo, keď v 5. min. Berky vybojoval v strede poľa loptu, nahral Budzákovi a ten z pravej strany obišiel obrancu Pauka a prudko po zemi k žrdi dostal domácich do vedenia. V 28. min. mohlo byť vyrovnané, keď Fojtíkovu hlavičku z bránkovej čiary vyhlavičkoval Bagi. V 40. min. Rapi bombou spoza šestnástky tesne nad minul Šarlinovu bránu. V druhom polčase to boli hostia, ktorí začali udávať tempo hry a domáci sa prvých pätnásť minút nedostali do súvislej akcie. V 62. min. mohlo byť vyrovnané, keď veľmi dobre hrajúci Turčan sa objavil pred Vráblom a zbrklo strelil len do jeho rúk. V 75. min. naopak domáci mohli zvýšiť, keď Paľagov trestný kop trafil len spodnú ľavú tyč Šarlinovej brány. Ten spravil v 80. min. hrubú chybu. Zle vykopol, trafil za šestnástkou Rapiho, ktorý loptu zachytil a prihral Budzákovi. Patráš ho fauloval a nariadený pokutový kop Paľaga s prehľadom premenil. Do konca zápasu stojí za zmienku akcia hostí, keď Turčan zľava strelil tesne vedľa pravej žrdi Vrábelovej bránky.

Góly: 5. Budzák, 80. Paľaga z 11 m. ŽK: Oštrom - Mores, Patráš, Urgela. Rozhodoval Čuboň, 450 divákov. RAKYTOVCE: Šarlina - Pikula, Ščepko (59. Majer), Patráš, Pauk, Urgela, Fojtík, Turčan, Kaštier, Mores, Karasy.

Turčianske Teplice - Podbrezová B 1:0 (1:0)

Ak diváci konštatovali, že súper z Tomášoviec bol naozaj dôstojným partnerom pre Tepličanov, platilo to aj v sobotu o celku z Podbrezovej. Rýchly, kombinačný, bojovný futbal a nasadenie sprevádzalo aj tento duel. Poďakovanie patrí aj domácemu kolektívu, o ktorom sa právom píše, že je ašpirantom na prvé priečky. Prvú šancu mali domáci už v prvej minúte, do ďalšej sa dostali pre zmenu hostia o osem minút neskôr. A hneď po nich domáci. Nič sa však neujalo. Prišla 11. min. a po Šavolovom centri brankár Gardošík nedosiahol na loptu a tá sa dostala k osamotenému Jeťkovi, ktorý ju iba zasunul do prázdnej brány. Hráči Podbrezovej vyhrávali najmä hlavičkové súboje a boli dôraznejší v osobných kontaktoch o loptu. Tepličania boli technickí a mali lepší druhý polčas, keď si vypracovali aj niekoľko šancí. Medzi nimi nevyužili pokutový kop. Nebyť tohto zakolísania, mohla v domácom celku zavládnuť pokojnejšia atmosféra. Nacvičený signál domácich po rohovom kope v 55. min. takmer skončil v sieti, potom sa do šance dostal hosťujúci Urbančok. V 66. min. Lúčan prešiel po ľavom krídle do šestnástky hostí, vystrelil, ale Gardošík bol v bráne pozorný. O minútu neskôr mal šancu Privitzer, ale pas Letrika nespracoval podľa svojich predstáv. V 70. min. po centri hosťujúceho Turňu Pišoja hlavičkoval mimo bránu a v 86. min. poslednú príležitosť domáceho Šavola kryl brankár hostí.

Gól: 11. Jeťko. ŽK: Vreštiak, Kubovich - Meškan, Pišoja, Pančík, Ružbacký. Rozhodoval Likavcová, 550 divákov. PODBREZOVÁ B: Gardošík - Gazda, Meškan, Ružbacký, Patráš (80. Špulica), Pišoja, Koňušik, Mořingl, Urbančík (62. Michalík), Pančík, Turňa.

Ostatné výsledky: Čadca - Žiar nad Hronom 2:1 (1:0). Góly: 42. Kučák, 56. Baláž - 50. O. Číž. ŽK: Gomola, Kanálik, Kulla - Jenes, Bončo. Rozhodoval Poláček, 300 divákov. Žilina B - Dolný Hričov 2:3 (2:0). Góly: 10. Lokšík, 34. Trhančík z 11 m - 67. Sedúch, 86. Sluka, 89. Vančík. ŽK: Štaffen, Špendla - Klec, Vydra. ČK: 67. Štaffen. Rozhodoval Szabo, 300 divákov. Liptovský Mikuláš - Kysucký Lieskovec 0:1 (0:0). Gól: 82. Kekely. ŽK: Laco, P. Beňo - Mihalda, Beliančin. Rozhodoval Hreus, 150 divákov. Kysucké Nové Mesto - Lučenec 4:1 (1:1). Góly: 3. Molnár, 53. a 58. Šajnoha, 75. Vlček - 30. Csányi. ŽK: Záhradník, Jančiga - Póch. Rozhodoval Turňa, 480 divákov.

16. L.Mikuláš 7 0 2 5 5 : 19 2

Program nasledujúceho kola v sobotu 14. septembra o 15.30: Žiar n/Hronom - Turčianske Teplice, v nedeľu 15. septembra o 10.30: Ružomberok B-Ľubochňa - Žilina B-Strážov, o 15.30: Rakytovce - Kysucké N. Mesto, Podbrezová B-Valaská - Tomášovce, Kysucký Lieskovec - Čadca, Selce - Liptovský Mikuláš, Dolný Hričov - Bytča, Lučenec - Kremnička