Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

Ľubietovania ešte nebodovali

Po 5. kole sa na elo II. A triedy znova dostal Taj

Hronsek - Dúbravica 4:1 (3:1)

Domáci chceli odini prehru z posledného kola a do súpera sa pustili už od úvodných minút. Prevahu zužitkoval Moravík v 4. minúte, no potom sa hra vyrovnala. hostia vyrovnali v 33. minúte Kapustíkom, no už o minútu domáci opä viedli, ke sa presadil Bursa. Minútu pred polasom vystrelil spoza šestnástky Šulek a Hronsek viedol o dva góly. Po prestávke boli aktívnejší hostia, no ich gólové šance zneškodnil Klimáek. Jediný gól druhého polasu však stál za to, ke sa z 20 metrov oprel do lopty Potanok a delovkou namieril pod brvno Krahulecovej brány.

Góly: 4. Moravík, 34. Bursa, 44. Šulek, 80. Potanok - 33. Kapustík. Pred 40 divákmi rozhodoval Hikker. HRONSEK: Klimáek - Spodniak - R. Garaj, P. Garaj, Potanok - Bursa, Šulek, Plško (74. Ihring), Jau (74. Nemok) - Moravík, Ujházy (81. Bobor). DÚBRAVICA: Krahulec - . Pinka - Smädo, Wittmann, Šávolt - Ková (46. Potkan), Kohút, Pa. Majer (81. Selecký), Kapustík - P. Pinka, Sklenár.

St. Hory - ubietová 4:1 (1:1)

Staré Hory sa proti obrannému valu hostí dlho nevedeli presadi a až v druhom polase našli recept na prekonanie ubietovskej obrany.

Góly: 41. a 87. Antoš, 70. a 88. Ková - 43. Filadelfi. Pred 40 divákmi rozhodoval Daubner. ST. HORY: Jaroušek - Antoš, Ulehla, Brhlík, Stacho (46. Babiak), Debnár, Maar, Harmaniak, Filip, Chrastina (46. Ková), Štulrajter. UBIETOVÁ: Majer - Uhrík, Kore, Giertl, Kolík, Melíšek, V. Sauka (55. Dobrík), Zbyovský, Dobrík (65. Felner), Granaj, Filadelfi.

Hiade - Luatín 2:0 (0:0)

Kvalitné derby-stretnutie s akciami na oboch stranách sa zaalo lepšie vyvíja v prospech domácich až v druhom polase. Najlepší hrá na ihrisku Vetrák poslal domácich do vedenia v 60. minúte. Po góle hostia otvorili hru, ale po chybe stopéra peatil na 2:0 Koman.

Góly: 60. Vetrák, 75. Koman. Pred 100 divákmi rozhodoval Kosec. HIADE: Peko - Srniak, Fúdor, Vetrák, Milan (85. Gazdík), M. Sedliak, Vajs, Lipa, Koman, Golian, Brodek. LUATÍN: ief - . Hruška, Mokroš, Makovi (46. Veselovský, 70. Lakomík), Uhrík, Turan, Hlinka, I. Hruška, Frao, Prostredný, J. Sedliak

Malachov - H. Pršany 1:4 (0:4)

Domáci nezopakovali výkon z predchádzajúcich stretnutí, naopak, hostia vyškolili domácu obranu z efektivity - prvé štyri strely na bránu skonili v sieti. V druhom polase domáci už len znížili na konených 1:4.

Góly: 87. Roman - 7. a 9. Kepšta, 2. Frao, 27. Pošta. Pred 150 divákmi rozhodoval Krupa. MALACHOV: Guzman - Kúdelka, Kuerák, Klimo, Kapusta (80. Krná), Šabo, Necpal, Uhrík, Roman, Ondrejka (89. Maa), Sanitra. H. PRŠANY: Patráš - Balon, Tomka, Orovík, Urgela (70. Ková), Murín (90. Kapusta), Kepšta, Pošta, Frao (80. Smutný), Koska, Kvasna.

Harmanec - Tajov 3:1 (0:1)

Vo vyrovnanom zápase sa vedenia ujali hostia, ke sa ako prvý do listiny strelcov zapísal kanonier Turák. Vstup do druhého polasu vyšiel domácim nad oakávanie - Hudáek vyrovnával na 1:1. V 59. minúte poslal Harmanec do vedenia Katko. V 70. minúte udreli hostia, ale brankár Danko zázrane zachránil. V poslednej minúte upravil na konených 3:1 Matejka.

Góly: 46. Hudáek, 59. Katko, 90. Matejka - 13. Turák. Pred 140 divákmi rozhodoval Koštia. HARMANEC: Danko - Matejka, Porubský (29. Bodinger), Kohút, Lovás, Šimko, Gregor, Murgaš (89. Navrátil), Katko, Kiedžuch, Hudáek. TAJOV: Kleniar - Murín (83. Knižka), Solivajs, Patrniak, Mažgut, Vaterka, ermák, Komora, Biely, Turák (74. Eliáš), Norocký (83. Murgaš),

Strelníky - Medzibrod 1:0

Nemecká mala vono.

Dohrávky 2. a 3. kolo

Tajov - Luatín 6:1 (1:1)

Góly: Turák 2, Norocký 2, P. Mažgut, Patrniak - Prostredný. Pred 60 divákmi rozhodoval Hikker. TAJOV: Kleniar - Murgaš, Solivajs (86. Sedílek), Patrniak, Mažgut, Žubor (48. Murín), ermák (68. Knižka), Komora, Targoš, Turák, Norocký. LUATÍN: ief - Mokroš, Hermánek (47. Lakomík), Mackovi, Uhrín, Turan, Hlinka, Hruška (78. Muránsky), Frao, Prostredný, Sedliak.

Dúbravica - Malachov

1:2 (0:0)

Góly: 55. Pinka (z 11 m) - 75. Ondrejka, 84. Roman. Pred 50 divákmi rozhodoval Teliar. DÚBRAVICA: Sláva - . Pinka, Krahulec, Kore, Králik, Sklenár, Kapustík, Majer, P. Pinka, Kocka, Smädo. MALACHOV: Guzman - Kúdelka, Kuerák, Klimo, Kapusta, Šabo, Necpal, Uhrík, Roman, Ondrejka, Sanitra.

13. ubietová 5 0 0 5 3 : 24 0

Danko (Harmanec) - Vajs (Hiade) - Tomka (Hor. Pršany), Mokroš (Luatín), Patrniak (Tajov) - Katko (Harmanec), Vetrák (Hiade), Potanok (Hronsek) - Roman (Malachov), Kepšta (Hor. Pršany), Turák (Tajov)

Poradie strelcov po 5. kole: 6 gólov - Turák (Tajov), 5 gólov - Kepšta (Hor. Pršany), Ková (St. Hory), 4 góly - Targoš (Tajov), Norocký (Tajov)...