Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Pohorelá zaspala úvod sezóny a je posledná

V úvodnom kole II. B triedy si s chuti zastrieľali

Jasenie - Pohorelá 9:1 (6:1)

Domáci podali snaživý výkon a dosiahli jednoznačne výrazné víťazstvo, ktoré sa rodilo už v prvom polčase. V druhom polčase domáci trošku poľavili a dosiahli iba tri góly a kopu zahodených gólových šancí.

Góly: 4., 16., 23. a 33. J. Weisenbacher, 10. a 31. H. Weisenbacher, 19. a 45. Kochan, 19. Štulajter - 32. Garec. Pred 50 divákmi rozhodoval Mojžiš. JASENIE: Havran - Petráš, Pocklan, Sekáč, Šaling, Černák, Kochan, Štulajter, J. Weisenbacher, H. Weisenbacher, Košík (70. Pallay). POHORELÁ: Tlučak - Ryba, Kánoš, M. Pompura, Matúš, M. Pompura, Slíz, Garec, Haluška, Kalman, M. Pompura.

Polomka - Hor. Lehota 1:2 (1:1)

Úvod vyšiel lepšie domácim, keď hosťujúci brankár fauloval Kubešu a z nariadeného pokutového kopu dostal do vedenia domácich Krupa. Polomčania sa vedením uspokojili, iniciatívu prebrali hostia a po trme-vrme v šestnástke Babčanom vyrovnali. Druhý polčas začali lepšie hostia a znova po nedorozumení v domácej obrane sa dostali do vedenia. Záverečných dvadsať minút hrali domáci vabank, zatlačili súpera pred ich bránu, no ani z troch dobre vypracovaných príležitostí nedokázali skórovať.

Góly: 18. Krupa (z 11 m) - 38. Babčan, 60. Floch. Pred 70 divákmi rozhodoval Meloš. POLOMKA: R. Kohút - Krešak, Omasta, Brozman, Venger - Krupa, F. Kohút, Skubák, Buvala - Škvarka, Kubeša. HOR. LEHOTA: Borovič - M. Demian, Zifčák, Krupčík, Balco, P. Demian, Štulajter, Floch, Babčan, Záhradníček, Kováč.

Telgárt - Michalová 2:3 (1:2)

Domáci nastúpili na úvod len s desiatimi hráčmi, čo súper využil strelením rýchleho gólu. Po vyrovnaní síl na ihrisku sa zápas vyrovnal. V druhom polčase prevzali iniciatívu domáci, ale vyrovnať sa im už nepodarilo, aj keď išiel Demčík sám na brankára a P. Černák nastrelil spojnicu Muránskeho brány.

Góly: 41. a 75. P. Černák - 41. a 68. Trnavský, 3. M. Krupa ml. Pred 50 divákmi rozhodoval Ján Sitarčík. TELGÁRT: Pisár - M. Černák, Vlček, Birka, Pavliak, Vrbiar, Mi. Lunter. Ma. Lunter, Kaločaj, Demčík, P. Černák. MICHALOVÁ: Muránsky - M. Kurek (85. Kováčik), M. Krupa st. (64. Rosiar), Novák, Luštiak, J. Kurek, Kupec, Gašpar, Trnavský, M. Krupa ml., Parašín.

Šumiac - Dol. Lehota 1:1 (1:1)

Domáci nastúpili kvôli zraneniam na zápas bez náhradíkov. Hostia od úvodu zápasu diktovali tempo hry, mali častejšie loptu na svojich kopačkách. V 22. minúte Šuchančokov center prekvapil domáceho gólmana a hostia sa s prispením vetra ujali vedenia. Po góle mali domáci dobrú desaťminútovku, v ktorej sa im podarilo Ševčákom vyrovnať. Do konca polčasu sa hralo už iba medzi šestnástkami. V druhom polčase mali častejšie loptu v moci hostia, ale ich šance zneškodnil dobre chytajúci domáci brankár Károly. Šance domácich ostali tiež nevyužité, a tak odstal v platnosti polčasový výsledok.

Góly: 36. Ševčák - 22. Šuchančok. Pred 200 divákmi rozhodoval Joz. Ridzoň. ŠUMIAC: Károly - Kubík - P. Gordan, Čupka, Z. Duraj - Fujka, Ďurčo, Jarošík, Trajteľ - Ševčík, Meľo. DOL. LEHOTA: Pavlovský - Kazár, Schrotter, Parák, Brucháč (35. Rehula), Babic, Šuchančok, Kán, M. Ťažký, Hippík (46. Žihľavník), P. Ťažký (40. Bella).

Poh. Polhora - Sihla 4:0 (2:0)

Domáci mali uľahčenú úlohu, pretože hostia nastúpili iba s desiatimi hráčmi. Sihlu od väčšieho prídelu zachránil svojimi bravúrnymi zákrokmi brankár Pančík.

Stretnutie rozhodoval Peter Sitarčík. SIHLA: Pančík - Jánošík, Úradník, Bitala, Auxt, P. Nomilner, J. Nomilner, Vetrák, Melicher, Katreniak.

Závadka - Heľpa 2:5 (1:3)

Výsledok stretnutia slabšej úrovne poznačili žalostné výkony oboch brankárov.

Góly: 17. Telgársky, 47. Hruška - 25., 33. a 90. Pa. Skladaný (tretí z 11 m), 10. Koštiaľ, 87. Babeľa. Pred 130 divákmi rozhodoval Vrbovský. ZÁVADKA: Nosko - Kolarovič, Tomčík, M. Petrovič, Zubák, Záhorec, Telgársky, T. Hruška, Pokoš, Rákoczy, Bubelíny

12. Pohorelá 1 0 0 1 1 : 9 0

Pančík (Sihla) - Kubík (Šumiac) - Omasta (Polomka), Telgársky (Závadka), Koštiaľ (Heľpa) - Garec (Pohorelá), Kaločaj (Telgárt), P. Černák (Telgárt) - J. Weisenbacher (Jasenie), Trnavský (Michalová), Pa. Skladaný (Heľpa)

Poradie strelcov po 1. kole - 4 góly: J. Weisenbacher (Jasenie), 3 góly: Pa. Skladaný (Heľpa), 2 góly: P. Černák (Telgárt), H. Weisenbacher (Jasenie), Kochan (Jasenie), Trnavský (Michalová),...

10. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 067

V národnej kultúrnej pamiatke priblížia históriu veže, bude v nej aj podlažie venované generálovi M. R. Štefánikovi.

V novom zariadení vznikne osem pracovných miest.

Ondřej Chvěja (FK Pohronie)

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v ďalšom prípravnom zápase prehrali s FK Pohronie 2:3.