Dolný Harmanec - V sobotu 17. augusta sa v Dolnom Harmanci uskutoční už 26. ročník turnaja O putovný pohár obce Dolný Harmanec, ktorý bude zároveň Memoriálom Jána Gregora a Cenou Správy slovenských jaskýň - Liptovský Mikuláš. Začiatky tohto turnaja sa datujú už od roku 1974 a patrí medzi najstaršie organizované turnaje v okolí Banskej Bystrice. Recesný minifutbalový turnaj, ktorý sa bude hrať za účasti dvanástich mužstiev na miestnom trávnato-škvarovom ihrisku je organizovaný pri príležitosti 70. výročia objavenia Harmaneckej jaskyne.
Najúspešnejším mužstvom v jeho 28-ročnej histórii je mužstvo Bažantov, ktorým sa turnaj podarilo vyhrať trinásťkrát, z toho trikrát získalo putovný pohár za tri víťazstvá v rade bez prerušenia, víťazom turnaja z minulého roka je družstvo Jaskyniarov. Slávnostné otvorenie turnaja je stanovené na 8.00 hod., zápasy v skupinách od 8.15 hod., semifinálové zápasy od 14.25 hod. a finálové stretnutie bude na programe o 16.20 hod. Slávnostné vyhodnotenie turnaja bude o 17.00 hod.
Turnaj a tekvicová zábava
Jergaly - Obecný úrad Motyčky vás pozýva na 5. ročník futbalového turnaja O pohár starostu obce Motyčky, ktorý sa uskutoční v sobotu 17. augusta na futbalovom ihrisku v Jergaloch. Na akcii budú, ako každoročne, účastné mužstvá z Donovál, Jelenca, Jergál, Malého Šturca, Vinárne 6, Môc a Motyčiek. Záčiatok turnaja je 9. hod. a po ňom sa už tradične koná tekvicová zábava, ktorá je spolu s turnajom určená pre spríjemnenie voľných chvíľ nielen dovolenkujúcim chatárom.
Premiérový DAN Cup
Na asfaltovom ihrisku na Štievničkách sa v sobotu 17. augusta uskutoční prvý ročník DAN Cup-u.
Osem mužstiev bude rozdelených do dvoch skupín, víťazi skupín sa stretnú v súboji o víťazstvo, druhí v skupine v zápase o tretie miesto. Zápisné za každé mužstvo je 550 Sk.
(hck)