Streda, 8. február, 2023 | Meniny má Zoja

Harmanec vyrovnával so sťastím v poslednej minúte

V daždivom a nekompletnom druhom kole II. A triedy

Medzibrod - Harmanec 1:1 (1:0)

Aj za daždivého počasia sa hral v Medzibrode kvalitný futbal so šancami na oboch stranách, no brankári boli vždy na svojom mieste. Ako prvý sa do listiny strelcov zapísal Šuták, keď dve minúty pred prestávkou prestrelil hosťujúcich zadákov i brankára Danka. Po prestávke mali navrch domáci, vyhrávali osobné súboje, ale nedokázali dopraviť loptu do siete hostí. V poslednej minúte trestuhodne zahodil na strane domácich striedajúci Kňažko a hneď z protiútoku zaznamenal vyrovnávajúci gól Bodinger, ktorý po ľavej strane obišiel domácu obranu. V nadstavenom čase mohol strhnúť víťazstvo na domácu stranu kapitán Hraško st., ale jeho hlavička len lízala žrď harmaneckej brány.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 43. Šuták - 90. Bodinger. Pred 120 divákmi rozhodoval Faber. MEDZIBROD: Sokol - Haviar, Šuták, Francisty (55. Mlynarčík), Hirka, Sedliak (78. Huťka), Padúch, Štefanovie (55. Kňažko), Caban, J. Hraško st., J. Hraško ml., HARMANEC: Danko - Matejka, Porubský, Kohút, Lovás (85. Sopko), Šimko, Murgaš (65. Navrátil), Bodinger, Katko, Kiedžuch, Hudáček.

Hor. Pršany - Tajov 1:2 (1:0)

Na ťažkom a rozmočenom teréne mali v prvom polčase navrch domáci, no opäť nepremenili niekoľko vyložených šancí. To sa im vypomstilo v druhej časti hry, keď hostia prevzali iniciatívu. Domácim po prestávke viazla hra, a tak sa zápas skončil nečakaným no zaslúženým víťazstvom Tajova.

Góly: 4. Kepšta - 58. Patrnčiak (z 11 m), 75. Targoš. Pred 80 divákmi rozhodoval Daubner. H. PRŠANY: Krnáč - Balon, Tomka, Selecký, Koska (46. Smutný), Kepšta, Pošta, Kapusta (70. Orovčík), Fraňo (68. Urgela), Liďák, Kvasna, TAJOV: Kleniar - Murín, Solivajs, Patrnčiak, Mažgút, Murgaš (46. Komora), Čermák, Koczkás, Biely, Targoš, Norocký (69. Eliáš).

Lučatín - Hronsek 3:2 (3:1)

V Lučatíne sa napriek mokrému a šmykľavému terénu hral vyrovnaný futbal. Domáci v prvom polčase napriek trom gólom zahodili ešte tri-štyri tutovky. V druhom polčase hostia za stavu 3:1 otvorili hru a v 68. minúte znížili Potančokom na rozdiel gólu. Hronsečania pokračovali v nátlakovej hre, ale pozorná domáca obrana udržala jednogólové vedenie. Hostia napriek prehre zanechali v Lučatíne výboný futbalový dojem.

Góly: 17. Prostredný, 18. Fraňo, 40. Turčan - 35. Vetrák, 68. Potančok. Pred 60 divákmi rozhodoval Polenkovič. LUČATÍN: Čief - Mokroš, Hermánek, Mačkovič, Uhrík, Turčan, Sedliak, Hlinka, Fraňo, Prostredný, Hruška (78. Lakomčík). HRONSEK: Klimáček - Bursa, P. Garaj, Spodniak, Plško, Potančok, Ujházy, Vetrák, Šulek, R. Garaj, Moravčík.

Nemecká - Staré Hory 3:2 (1:2)

Za daždivého počasia, ale na dobrom teréne, odohrali obe mužstvá vyrovnaný zápas. Okrem strelených gólov si obaja aktéri vypracovali ďalšie šance, ktoré však ostali nevyužité. Domáce mužstvo v druhom polčase bojovnosťou otočilo skóre vo svoj prospech a zaslúžene vyhralo.

Góly: 7. Sokáč, 74. M. Bartoš, 80. V. Soják - 27. Filip, 44. Kováč. Pred 50 divákmi rozhodoval Suchý. NEMECKÁ: Vančo - Ľ. Šrot, Sokáč (23. Jablonský), V. Soják, Horváth, M. Bartoš, P. Soják, Motoška, Ľ. Bartoš, V. Soják (80. Motoška st.), P. Šrot, ST. HORY: Jaroušek - Antoš, Otelka, Kučera, Stacho, Debnár, Kováč, Maďar, Filip, Gavalda, Babiak.

Ľubietová - Hiadeľ 0:3 (0:2)

Na ťažkom teréne sa hral futbal slabej úrovne. V samotnom zápase hostia predčili domácich a zaslúžene zvíťazili rozdielom troch gólov.

Góly: 22. Ľ. Brodek, 32. A. Brodek, 81. Koman. Pred 40 divákmi rozhodoval Krupa. ĽUBIETOVÁ: Babic - Uhrík (25. Bajs), Koreň, Markus, Kolík, V. Sauka, Melíšek, Zbyňovský, Boroš, Turan (20. M. Sauka), Mišiak, HIADEĽ: Peťko - Milan, Srniak, Vetrák, Fúdor, Ľ. Brodek, Vajs, Lipa, Hutník, A. Brozman, Koman.

Stretnutie Dúbravica - Malachov sa pre nespôsobilý terén nehralo. Strelníky mali voľno.

Milo Hlaváček

Krnáč (H. Pršany) - Porubský (Harmanec) - Uhrík (Lučatín), Šuták (Medzibrod), Navrátil (Harmanec) - Sedliak (Medzibrod), M. Bartoš (Nemecká), Bodinger (Harmanec) - Norocký (Tajov), Caban (Medzibrod), Filip (St. Hory)

Poradie strelcov po 2. kole: 3 góly - Turák (Tajov), 2 góly - Norocký (Tajov), Caban (Medzibrod), Hirka (Medzibrod), Hudáček (Harmanec), P. Fraňo (Lučatín), Prostredný (Lučatín),...