Banská Bystrica - V 22. tohtoročnom týždni sa na cestách Banskobystrického kraja stalo 104 dopravných nehôd. O život pri nich prišli traja ľudia, ďalší traja utrpeli ťažké a 21 ľahké zranenia. Materiálne škody na havarovaných vozidlách a prepravovanom náklade odhadli policajti na bezmála 8,5 milióna korún.
Tragická nehoda sa odohrala aj v katastri obce Psiare v Žarnovickom okrese. Niekedy medzi utorkom popoludní a piatkom ráno tam totiž vodič neznámeho motorového vozidla zrazil a usmrtil chodca, 35-ročného Psiarčana Michala H. Šofér po zrážke preniesol nebohého z cesty cez koľajnice železničnej trate a položil ho vedľa rieky Hron. Tam ho pozakrýval pokosenou trávou a z miesta činu ušiel.
V piatok vykonaná súdna pitva ukázala, že poškodený utrpel trieštivé otvorené zlomeniny klenby lebečnej a drvivé poranenia tvárových kostí. Takéto zranenia svedčia podľa odborníkov práve o zranení dopravným prostriedkom. Znalec určil pravdepodobnú dobu smrti na 28. alebo 29. mája. Vyšetrovateľ v Žiari nad Hronom začal v tejto súvislosti trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. (klm)