Domáci nedali súperom žiadnu šancu, skóre 28:5 hovorí za všetko

V 22. kole II. A triedy sa z víťazstiev radovali i

Medzibrod - Harmanec

3:2 (1:1)

V zápase dobrej úrovne začali lepšie hostia, ktorí sa ujali vedenia Murgašovým gólom zo šiestej minúty. Po góle pridali domáci na bojovnosti a snahu korunovali Sedliakovým gólom v 30. minúte. Druhý polčas tiež vyšiel lepšie hosťom, keď Matejka v 57. minúte trafil z 25 metrov ľavý horný roh domácej brány. Po tomto góle bola hra obojstranne rozháraná a nervózna až do 75. minúty, keď po ľavom krídle zaútočil domáci Štefanovie a po jeho centri si hostia vrazili loptu do brány. Domácim sa podarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu v 88. minúte, keď strelcom víťazného gólu bol Zeman.

Góly: 30. Sedliak, 75. Štefanovie, 88. Zeman - 6. Murgaš, 57. Matejka. Pred 70 divákmi rozhodoval Faber. MEDZIBROD: Svetlík - Prievalský, Sedliak, Haviar, Kňažko (80. Zeman), Padúch (46. Meško), Štefanovie, Pipich, Caban (60. Ducár), J. Hraško st., J. Hraško ml. HARMANEC: Žabka - Matejka, Murgaš (56. Bodinger), Kohút, Lovás, Slančík, Navrátil (75. Gregor), Šimko, Katko, Kiedžuch, Hudáček.

Lučatín - Malachov 6:0 (3:0)

Domáci sa pustili do súpera s chuťou. Gólový účet stretnutia otvoril v 18. minúte Prostredný. O necelých dvanásť minút zvýšil na rozdiel dvoch gólov Kubuš. Domáci zatlačili súpera pred vlastnú šestnástku a zvýšili ďalším gólom Prostredného. Druhý polčas sa hral znovu v réžii domácich, gólový účet zvýšil tretím gólom Prostredný. Od tejto chvíle sa hralo len na polovici súpera a po góloch Hlinku a Prostredného domáci upravili stav na konečných 6:0. Domáci podali veľmi dobrý výkon, na ktorý hostia jednoducho nestačili.

Góly: 18., 38., 55. a 80. Prostredný, 30. Kubuš, 65. Hlinka. Pred 60 divákmi rozhodoval Ján Sitarčík. LUČATĺN: Čief - Hruška, Hermánek, Hlinka (81. Muránsky), Uhrík, Turčan, Sedliak (46. Mlynarčík), Kubuš, Fraňo, Prostredný, Majer (46. Homola), MALACHOV: Teliar (73. Mojžiš) - Klimo, Kučerák, Krnáč, Z. Necpal, Šabo, M. Necpal (25. Gerhart), Maľa, Fraňo (46. Baculík), Kapusta, Sanitra.

Tajov - Hiadeľ 7:0 (1:0)

V Tajove to bola jednostranná záležitosť domácich. Hostia mali veľkú šancu za stavu 1:0, no brankár Kleniar sa vyznamenal a sólovú akciu zneškodnil. Po polčase už domáci vypracované šance premieňali a šesť strelcov zaznamenalo ďalších šesť gólov.

Góly: 7. Murín, 47. M. Murgaš, 57. Biely, 69. Vaterka, 71. Eliáš, 76. D. Murgaš (z 11 m), 88. Norocký. Pred 50 divákmi rozhodoval Daubner. TAJOV: Kleniar - Solivajs (53. Žubor), Patrnčiak, Mažgut, Čermák - Turák, Norocký, Murín (75. D. Murgaš), Vaterka - Biely (60. Eliáš), M. Murgaš. HIADEĽ: Peťko - Balík, Kováčik, Filipko, Kapusta, Brodek, Vajs, Golian, Fúdor, Štefanovie, Gazdík.

H. Pršany - Nemecká 1:0 (0:0)

Vo vyrovnanom zápase nastúpili obe mužstvá v oklieštenej zostave - domácim chýbali Liďák a zranený Balon, hosťom kapitán Ružinský. Napriek tomu hráči predviedli futbal dobrej úrovne, v ktorom boli o gól lepší domáci.

Gól: 70. Smutný. Pred 100 divákmi rozhodoval Dian. HOR. PRŠANY: Krnáč - Kováč, Tomka, Kišík, Orovčík, Smutný, Kepšta, Pošta, Fraňo, Dobrota (63. Riečan), Murín (80. Paško). NEMECKÁ: Kuprijanov - Ľ. Šrot, Takáč, Soták, J. Motoška (53. V. Soják), M. Bartoš, Černák, Ľ. Bartoš, Bajnok, P. Šrot (75. M. Motoška), P. Soják.

Ľubietová - Strelníky 3:1 (2:0)

V nervóznom derby stretnutí sa hral obojstranne vyrovnaný zápas, v ktorom domáci pôsobili zohratejšie. Za zmienku stojí nepremenený pokutový kop hosťujúceho kolektívu.

Góly: 10. a 65. Longauer, 43. Zbyňovský za domácich. Pred 100 divákmi rozhodoval Kadlec. ĽUBIETOVÁ: R. Bajs - Markus (65. P. Bajs, 80. M. Sauka), Barna, Giertl, Hudák (45. Uhrík), Boroš, V. Sauka, Zbyňovský, Melíšek, Doboš, Longauer.

Staré Hory - Hronsek 3:1 (1:0)

Priemerné stretnutie ovplyvnil fakt, že hosťom na stretnutie neprišli Ujházy a ani brankár Fazekaš a jeho náhradník Plško zase chýbal v poli. Domáci boli vo všetkých stránkach lepším mužstvom i keď im prvý polčas nevyšiel podľa predstáv.

Góly: 23. Kováč, 58. Chrastina, 81. Debnár - 80. Moravčík. Pred 30 divákmi rozhodoval Krupa. ST. HORY: Jaroušek - Antoš, Bystran, Kučera, Kováč, Debnár, Gavalda, Olejár (46. M. Filip), R. Filip (75. Hýsek), Chrastina, Maďar. HRONSEK: Plško - Bursa, P. Garaj, Spodniak, Ihring, Makóny, Jaďuď, Vetrák, R. Garaj, Moravčík, Nemčok.

Šalková - Dúbravica 5:1 (2:0)

Domácim sa podarilo rozvlniť sieť až v 39. minúte keď Bella ideálne naservíroval loptu Tučekovi a ten v koncovke nezaváhal. V 45. minúte faulovali hostia Mesíka a nariadený pokutový kop bezpečne premenil Mišáni. V 49. minúte videli diváci najkrajší moment zápasu. Tuček presným centrom našiel Ďuriča a ten presnou hlavičkou do vinkla nedal hosťujúcemu Slávovi šancu siahnúť si na loptu. V 65. minúte našiel Paršo Mesíka a ten nekompromisne zavesil pod brvno - 4:0. V 87. minúte po načasovanej prihrávke Ďuriča prudkou prízemnou strelou zakončoval Bella. V 90. minúte popod padajúceho brankára Uhríka zaznamenal čestný úspech hostí Koreň.

Góly: 39. Tuček, 45. Mišáni (z 11 m), 49. Ďurič, 65. Mesík, 87. Bella - 90. Koreň. Pred 120 divákmi rozhodoval Hikker. ŠALKOVÁ: Hrnčiar (83. Uhrík) - Čierny, Fraňo, Gašparec (72. Lichý), Obuch, Mesík, Tuček (80. Škamla), Mišáni, Paršo, Bella, Ďurič. DÚBRAVICA: Sláva - Koreň, Ľ. Pinka, Vitmann (77. Krahulec), Kohút, Selecký, Šávolt, Kapustík, Kocka, P. Pinka, Prostredník (58. Holík).

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Počet nakazených prekročil hranicu 3 tisíc za jeden deň

ide o slovenský absolútny rekord s mimoriadnou dynamikou rastu 94 percent voči minulej sobote. V Banskobystrickom kraji to bolo 315 prípadov.

Dneškom sa zatvárajú aj zariadenia na južnej strane Chopku

Ide o reakciu na preventívne opatrenia v súvislosti s COVID - 19.

Chopok, v pozadí Ďumbier

Stredoslovenské múzeum mapuje súčasné obdobie pandémie

Stredoslovenské múzeum (SSM) v Banskej Bystrici spúšťa výzvu pre Banskobystričanov, ktorej cieľom je zachytiť aktuálnu situáciu v meste prostredníctvom spomienok či fotografií.