Domáci nedali súperom žiadnu šancu, skóre 28:5 hovorí za všetko

V 22. kole II. A triedy sa z víťazstiev radovali i

Medzibrod - Harmanec

3:2 (1:1)

V zápase dobrej úrovne začali lepšie hostia, ktorí sa ujali vedenia Murgašovým gólom zo šiestej minúty. Po góle pridali domáci na bojovnosti a snahu korunovali Sedliakovým gólom v 30. minúte. Druhý polčas tiež vyšiel lepšie hosťom, keď Matejka v 57. minúte trafil z 25 metrov ľavý horný roh domácej brány. Po tomto góle bola hra obojstranne rozháraná a nervózna až do 75. minúty, keď po ľavom krídle zaútočil domáci Štefanovie a po jeho centri si hostia vrazili loptu do brány. Domácim sa podarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu v 88. minúte, keď strelcom víťazného gólu bol Zeman.

Góly: 30. Sedliak, 75. Štefanovie, 88. Zeman - 6. Murgaš, 57. Matejka. Pred 70 divákmi rozhodoval Faber. MEDZIBROD: Svetlík - Prievalský, Sedliak, Haviar, Kňažko (80. Zeman), Padúch (46. Meško), Štefanovie, Pipich, Caban (60. Ducár), J. Hraško st., J. Hraško ml. HARMANEC: Žabka - Matejka, Murgaš (56. Bodinger), Kohút, Lovás, Slančík, Navrátil (75. Gregor), Šimko, Katko, Kiedžuch, Hudáček.

Lučatín - Malachov 6:0 (3:0)

Domáci sa pustili do súpera s chuťou. Gólový účet stretnutia otvoril v 18. minúte Prostredný. O necelých dvanásť minút zvýšil na rozdiel dvoch gólov Kubuš. Domáci zatlačili súpera pred vlastnú šestnástku a zvýšili ďalším gólom Prostredného. Druhý polčas sa hral znovu v réžii domácich, gólový účet zvýšil tretím gólom Prostredný. Od tejto chvíle sa hralo len na polovici súpera a po góloch Hlinku a Prostredného domáci upravili stav na konečných 6:0. Domáci podali veľmi dobrý výkon, na ktorý hostia jednoducho nestačili.

Góly: 18., 38., 55. a 80. Prostredný, 30. Kubuš, 65. Hlinka. Pred 60 divákmi rozhodoval Ján Sitarčík. LUČATĺN: Čief - Hruška, Hermánek, Hlinka (81. Muránsky), Uhrík, Turčan, Sedliak (46. Mlynarčík), Kubuš, Fraňo, Prostredný, Majer (46. Homola), MALACHOV: Teliar (73. Mojžiš) - Klimo, Kučerák, Krnáč, Z. Necpal, Šabo, M. Necpal (25. Gerhart), Maľa, Fraňo (46. Baculík), Kapusta, Sanitra.

Tajov - Hiadeľ 7:0 (1:0)

V Tajove to bola jednostranná záležitosť domácich. Hostia mali veľkú šancu za stavu 1:0, no brankár Kleniar sa vyznamenal a sólovú akciu zneškodnil. Po polčase už domáci vypracované šance premieňali a šesť strelcov zaznamenalo ďalších šesť gólov.

Góly: 7. Murín, 47. M. Murgaš, 57. Biely, 69. Vaterka, 71. Eliáš, 76. D. Murgaš (z 11 m), 88. Norocký. Pred 50 divákmi rozhodoval Daubner. TAJOV: Kleniar - Solivajs (53. Žubor), Patrnčiak, Mažgut, Čermák - Turák, Norocký, Murín (75. D. Murgaš), Vaterka - Biely (60. Eliáš), M. Murgaš. HIADEĽ: Peťko - Balík, Kováčik, Filipko, Kapusta, Brodek, Vajs, Golian, Fúdor, Štefanovie, Gazdík.

H. Pršany - Nemecká 1:0 (0:0)

Vo vyrovnanom zápase nastúpili obe mužstvá v oklieštenej zostave - domácim chýbali Liďák a zranený Balon, hosťom kapitán Ružinský. Napriek tomu hráči predviedli futbal dobrej úrovne, v ktorom boli o gól lepší domáci.

Gól: 70. Smutný. Pred 100 divákmi rozhodoval Dian. HOR. PRŠANY: Krnáč - Kováč, Tomka, Kišík, Orovčík, Smutný, Kepšta, Pošta, Fraňo, Dobrota (63. Riečan), Murín (80. Paško). NEMECKÁ: Kuprijanov - Ľ. Šrot, Takáč, Soták, J. Motoška (53. V. Soják), M. Bartoš, Černák, Ľ. Bartoš, Bajnok, P. Šrot (75. M. Motoška), P. Soják.

Ľubietová - Strelníky 3:1 (2:0)

V nervóznom derby stretnutí sa hral obojstranne vyrovnaný zápas, v ktorom domáci pôsobili zohratejšie. Za zmienku stojí nepremenený pokutový kop hosťujúceho kolektívu.

Góly: 10. a 65. Longauer, 43. Zbyňovský za domácich. Pred 100 divákmi rozhodoval Kadlec. ĽUBIETOVÁ: R. Bajs - Markus (65. P. Bajs, 80. M. Sauka), Barna, Giertl, Hudák (45. Uhrík), Boroš, V. Sauka, Zbyňovský, Melíšek, Doboš, Longauer.

Staré Hory - Hronsek 3:1 (1:0)

Priemerné stretnutie ovplyvnil fakt, že hosťom na stretnutie neprišli Ujházy a ani brankár Fazekaš a jeho náhradník Plško zase chýbal v poli. Domáci boli vo všetkých stránkach lepším mužstvom i keď im prvý polčas nevyšiel podľa predstáv.

Góly: 23. Kováč, 58. Chrastina, 81. Debnár - 80. Moravčík. Pred 30 divákmi rozhodoval Krupa. ST. HORY: Jaroušek - Antoš, Bystran, Kučera, Kováč, Debnár, Gavalda, Olejár (46. M. Filip), R. Filip (75. Hýsek), Chrastina, Maďar. HRONSEK: Plško - Bursa, P. Garaj, Spodniak, Ihring, Makóny, Jaďuď, Vetrák, R. Garaj, Moravčík, Nemčok.

Šalková - Dúbravica 5:1 (2:0)

Domácim sa podarilo rozvlniť sieť až v 39. minúte keď Bella ideálne naservíroval loptu Tučekovi a ten v koncovke nezaváhal. V 45. minúte faulovali hostia Mesíka a nariadený pokutový kop bezpečne premenil Mišáni. V 49. minúte videli diváci najkrajší moment zápasu. Tuček presným centrom našiel Ďuriča a ten presnou hlavičkou do vinkla nedal hosťujúcemu Slávovi šancu siahnúť si na loptu. V 65. minúte našiel Paršo Mesíka a ten nekompromisne zavesil pod brvno - 4:0. V 87. minúte po načasovanej prihrávke Ďuriča prudkou prízemnou strelou zakončoval Bella. V 90. minúte popod padajúceho brankára Uhríka zaznamenal čestný úspech hostí Koreň.

Góly: 39. Tuček, 45. Mišáni (z 11 m), 49. Ďurič, 65. Mesík, 87. Bella - 90. Koreň. Pred 120 divákmi rozhodoval Hikker. ŠALKOVÁ: Hrnčiar (83. Uhrík) - Čierny, Fraňo, Gašparec (72. Lichý), Obuch, Mesík, Tuček (80. Škamla), Mišáni, Paršo, Bella, Ďurič. DÚBRAVICA: Sláva - Koreň, Ľ. Pinka, Vitmann (77. Krahulec), Kohút, Selecký, Šávolt, Kapustík, Kocka, P. Pinka, Prostredník (58. Holík).

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 607

Skríningové testovanie bude v Banskej Bystrici pokračovať zajtra.

Antigénové testovanie na koronavírus.

Niektoré obce nášho regiónu testujú na nezvyčajných miestach. Napríklad v horehronskej obci Beňuš sa testuje v dome smútku.

Testovanie v základnej škole na Radvanskej.

Mesto zverejnilo prvé priebežné čísla zo skríningového testovania.