Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Dubová prehrala v Turci, ale stále má päťbodový náskok

V 22. kole III. futbalovej ligy sa Rakytovce po pr

Turčianske Teplice - Dubová 4:2 (2:1)

Hostia už v prvej minúte po krásnej strele Stachu nastrelili spojnicu domácej brány. V 3. min. po faule hosťujúcej obrany v pokutovom území na domáceho Letrika ostala na počudovanie divákov píšťaľka rozhodcu nemá. Už v nasledujúcej minúte sa domáci ujali vedenia gólom Privitzera. Domáci hráči sa svojou kombinačnou hrou dostávali pred hosťujúceho brankára a svoj tlak korunovali v 18. min. gólom Horvátha. V 23. min. sa hostia jednoduchou akciou dostali cez domácu obranu, brankár Vreštiak loptu vyrazil, ale len do domáceho Kravárika, od ktorého odrazená lopta skončila v domácej bráne. Hostia sa v ďalšom priebehu snažili vyrovnať, ale nevypracovali si žiadnu šancu, naopak, domáci mohli mať výhodu pokutového kopu po jasnej ruke hosťujúceho hráča, ale znovu hlavný rozhodca nič nevidel. V druhom polčase domáci po prvej akcii zvýšili skóre zápasu, keď po peknom centri Pittnera zakončil Jeťko. V ďalšom priebehu zápasu domáci boli lepší a svoju stúpajúcu formu potvrdili ďalším gólom Letrika v 75. min. Domáci sa po tomto góle uspokojili, ale boli to hostia, ktorí po hrubej chybe Kravárika skorigovali výsledok stretnutia. Domáci hráči si za svoj výkon zaslúžili víťazstvo, hostia svojou hrou sklamali prítomných divákov, ktorí domácich hráčov po kvalitnom výkone odprevádzali potleskom.

Góly: 4. Privitzer, 18. Horváth, Jeťko, 75. Letrik - 23. Kravárik vlastný, Stacho. ŽK: Karasy, Hollý, Horáth, Ľ. Pittner - Čibenka, Stacho. Rozhodoval Hreus, 1000 divákov. DUBOVÁ: Vyskoč - Čibenka, L. Hurík, Gašpar, Frišnič, Pavlík (62. Ernek), Kučera, M. Hurík, Penov, Stacho, Haviar (62. Kleskeň).

Liptovský Mikuláš - Kremnička 0:0

V Liptove sa hral priemerný futbal i keď mali domáci optickú prevahu. Nepotvrdili víťazstvo z Lučenca. V prvom polčase strelu Mrvu, dvakrát Beňa zlikvidoval v pohode Juračka. Hostia pohrozili v 17. min. strelou Jančiara a v 41. min. Chomístekom. Od 31. min. Kremnička prevzala iniciatívu, ale to bolo v prvom polčase všetko. V druhom polčase mal v 52. min. najväčšiu šancu Juráš, no z 5 m netrafil bránu. Domáci súpera pritlačili, ale všetko sa končilo u šestnástky. Strely Jurigu a Beňa zlikvidovala obrana hostí, ktorí mali šancu v 72. min., ale Póch nastrelil hornú žrď Hablákovej brány. Od 80. min. bola hra rozháraná na oboch stranách. Výkon a remíza je sklamaním v tíme Tatranu.

Bez kariet. Rozhodoval Potocsný, 350 divákov. KREMNIČKA: Juračka - Nemec, Kulišiak, Chomístek, Karásek, Pagáč (70. Póch), Choma, Kulfas, Országh (85. Priadka), Gyüre, Jančiar (87. Hirka).

Rakytovce - Lučenec

2:0 (1:0)

Za daždivého počasia a v okyptenej zostave začali stretnutie domáci výborne, keď už v 6. min. prvá strela do priestoru brány skončila v sieti Michalíka z kopačky Fojtíka. V 25. min. po peknej kombinačnej akcii Hejčíka, Kaštiera a Turčana posledne menovaný trafil ľavú žrď Michalíkovej brány. O minútu na to v dobrej streleckej príležitosti strelil loptu domáci Kaštier len tesne vedľa pravej žrde hosťujúceho brankára. Hosťujúci hráči v prvom polčase domáceho brankára prakticky neohrozili i keď snahu im uprieť nemožno. V druhom polčase začali hrať domáci na istotu, nehrnuli sa bezhlavo do útoku a keďže aj obrana si plnila svoje úlohy dobre, brankári obidvoch mužstiev sa v týchto fázach hry dostali k lopte len sporadicky. Za zmienku stojí 65. min., keď si s Tyčiakovou strelou domáci Auxt bez problémov poradil. V 79. min. bol v pokutovom území faulovaný Kaštier, no sám poškodený pokutový kop nepremenil, lebo smer jeho strely Michalík vystihol. V 82. min. Vigašova delovka z 30 m opečiatkovala pravú žrď lučenskej brány. V 87. min. po samostatnom úniku stanovil skóre zápasu domáci kanoniér Kaštier. V zápase slabšej futbalovej úrovne zvíťazili domáci zaslúžene.

Góly: 6. Fojtík, 87. Kaštier. ŽK: Jobko - Tyčiak, Strmeň, Prepelica. Rozhodoval Gonda, 290 divákov. RAKYTOVCE: Auxt - Pikula, Riapoš, Patráš, Terek (60. Vigaš), Siman, Fojtík, Turčan, Kaštier, Jobko, Hejčík.

Martin - Selce 3:0 (2:0)

Súboj mužstiev bojujúcich o záchranu sa hral v réžii martinských futbalistov. V priemernom stretnutí predčili hostí po všetkých stránkach, zaslúžene zvíťazili a priblížili sa k Selciam na rozdiel troch bodov. Od úvodu mali domáci prevahu v poli, ktorú vyjadrili gólmi po pol hodine. Najprv si v 31. min. pekne nabehol na prihrávku Kuciana Vilk a trafil ponad vybiehajúceho brankára hostí - 1:0. O sedem minút neskôr prešiel Kucian a strelou z 20 m prekvapil Pažouta. Potom mali šance aj hostia. V 41. min. trafil ľavú žrď J. Rusko a v 49. min. Strečok st. dobre vystrelil, ale Matkobiš zachránil. O víťazstve Martina definitívne rozhodol v 70. min. Moric, keď zblízka strelil tretí gól domácich.

Góly: 31. Vilk, 38. Kucian, 70. Moric. ŽK: Siekel, Fučela, Vilk - Kollár, Kmeť. ČK: 76. Kollár. Rozhodoval Havko, 200 divákov. SELCE: Pažout - Chaban (46. Kmeť), Strečok st., Uhliar, Kollár, Pinter, Mesík (65. Ďurík), J. Rusko, Ľ. Rusko (46. Strečok ml.), Oboril, Piar.

Ostatné výsledky: Bytča - Dolný Hričov 1:1 (1:1). Góly: 23. Sedúch - 30. Konečný. ŽK: Chrenko, Zátek, Konečný, Bednár - Trnovec, Gottwald, Vančík, Sluka. Rozhodoval Horvát, 1000 divákov. Čadca - Kysucký Lieskovec 1:2 (0:1). Góly: 86. Gomola - 16. Gállik, 46. Kubala. ŽK: Macášek - Blahuta, Beliančin. Rozhodoval Šulgan, 500 divákov. Tornaľa - Žilina B Strážov 1:4 (0:2). Góly: 80. Igo - 27. Stalmašek, 38. Filo, 55. Kozák, 60. Janiš. ŽK: Čvirik. Rozhodoval Samotný, 400 divákov. Tomášovce - Kysucké Nové Mesto 4:0 (3:0). Góly: 17., 22., 40. Kudlík, 58. Magdeme z 11 m. ŽK: Šajnoha, Pika, Bočej, Rajnoha. Rozhodoval Poláček, 250 divákov.

16. Tornaľa 22 3 5 14 21 : 47 14

Program nasledujúceho kola v sobotu 18. mája o 17.00 hod: Kysucký Lieskovec - Turčianske Teplice, Dubová - Tomášovce, v nedeľu 19. mája o 10.30: Žilina B-Strážov - Bytča, o 17.00: Rakytovce - Liptovský Mikuláš, Lučenec - Tornaľa, Dolný Hričov - Martin, Selce - Čadca, Kysucké N. Mesto - Kremnička.

(mig)

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.