Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Gólový koncert v podaní šalkovskej filharmónie

V 20. kole II. A triedy sa o prekvapenie postarali

Tajov - Hronsek 1:2 (1:1)

Vo vyrovnanom zápase sa zo zisku troch bodov tešili hostia, ktorí dokázali zvrátiť nepriaznivý stav zo začiatku prvého polčasu. Záverečný tlak domácich gól nepriniesol a šance Tajova ostali nevyužité. Víťazstvo hostí je o to prekvapujúcejšie, že počas celého stretnutia hrali bez striedania.

Góly: 18. Norocký - 37. Makóny, 63. R. Garaj. Pred 60 divákmi rozhodoval Žalman. TAJOV: Eliáš - Norocký, Žubor (46. M. Murgaš), Patrnčiak, Mažgut, Vaterka, Čermák, Turák, Biely (60. Solivajs), Murín, Magerčiak, HRONSEK: Fazekaš - Bursa, P. Garaj, Spodniak, Plško, Makóny, Ujházy, Vetrák, Solivaj, Potančok, R. Garaj.

Lučatín - St. Hory 4:1 (1:0)

Domáci začali opatrne, ale s pribúdajúcimi minútami získavali prevahu, ktorú zužitkovali gólom Turčana. V druhom polčase domáci pridali a v 55. minúte opäť Turčan zvýšil na 2:0. Od tohto momentu hostia otvorili hru, prevzali iniciatívu a v 62. minúte znížili Debnárovým gólom na 1:2. Domáci sa začali báť o výsledok, ale v 70. minúte prišla chvíľa Muránskeho, ktorý po peknej spolupráci s Prostredným zvýšil na 3:1. O osem minút si títo hráči úlohy vymenili a Prostredný stanovil na konečných 4:1.

Góly: 24. a 55. Turčan, 70. Muránsky, 78. Prostredný - 62. Debnár. Pred 60 divákmi rozhodoval Dírer. LUČATĺN: Faško - Hruška, Lakomčík (61. Hermánek), Huťka, Uhrík, Turčan, Hlinka (62. Muránsky), Kubuš, Veselovský, Prostredný, Homola (52. Mlynarčík), ST. HORY: Jaroušek - Antoš, Chrastina (25. Brhlík), Bystran, Stacho, Debnár, Gavalda, Harmaniak (68. Olejár), Filip, Kováč (54. Sirági), Maďar

Medzibrod - Nemecká 1:1 (1:1)

Na mokrom teréne produkovali mužstvá futbal vo svižnom tempe a s akciami na oboch stranách. Už v úvode zápasu v 3. minúte netrafil Štefanovie prázdnu bránu hostí. V 15. minúte sa však J. Hraško ml. nemýlil a po pokutovom kope sa domáci ujali vedenia. Po góle hra mierne upadla, ale iniciatívnejší boli hostia, keď v závere polčasu vyrovnali Ľ. Bartošom na 1:1. Po prestávke hostia nevyužili veľkú gólovú príležitosť, keď sa traja hráči ocitli pred brankárom Sokolom.

Góly: 17. J. Hraško ml. (z 11 m) - 44. Ľ. Bartoš. Pred 60 divákmi rozhodoval Daubner. MEDZIBROD: Sokol - Prievalský, Ducár, Haviar, Štefanovie (52. Kňažko), Pipich, Sedliak, Huťka (86. Zeman), Caban (75. Padúch), J. Hraško st., J. Hraško ml., NEMECKÁ: Vančo - Šrot, Ružinský, Soják, Horváth, M. Bartoš, Jablonský, Černák, Ľ. Bartoš, Bajhók, Kuprijanov.

H. Pršany - Strelníky 3:2 (1:1)

Na Pršanoch sa hral vyrovnaný zápas, v ktorom mali viac gólových šancí a šťastia domáci. Tí predĺžili svoju šnúru neporaziteľnosti už na štyri zápasy a po nevydarenom začiatku sezóny sa dostávajú do tempa.

Góly: 8. Kepšta, 62. Fraňo, 80. Liďák - 25. M. Moncoľ, 69. R. Majer. Pred 30 divákmi rozhodoval Teliar. HOR. PRŠANY: Patráš (46. Krnáč) - Balon, Tomka, Kišík, Orovčík, Smutný (60. J. Kováč), Kepšta, Pošta (88. Urgela), Fraňo, Liďák, Murín, STRELNĺKY: Radovan Majer - Jezný, D. Majer, Filadelfi, M. Majer, C. Majer (20. M. Moncoľ), Štubniak, P. Kováč, Kapusta, R. Šimkovič, P. Majer (69. Radoslav Majer).

Harmanec - Dúbravica 1:0 (1:0)

Domáci sa v stretnutí prejavili ako vyspelejšie mužstvo. Vo vyrovnanom zápase, v ktorom rozhodca udelil množstvo žltých ka-riet, sa hralo medzi šestnástkami. Jediný a rozhodujúci gól stretnutia strelil v 21. minúte Kiedžuch.

Gól: 21. Kiedžuch. ČK: 65. Kocka po 2 ŽK. Pred 70 divákmi rozhodoval Tršo. HARMANEC: Žabka - Matejka, Šimko, Kohút, Lovás, Navrátil, Murgaš (75. Daubner), Slančík, Katko, Kiedžuch, Hudáček, DÚBRAVICA: Sláva - Korteň, Ľ. Pinka, Smädo, Kohút, Holík, Wittman, Kapustík, Majer, P. Pinka, Prostredník.

Šalková - Hiadeľ 10:1 (5:0)

Prvý gól strelil krížnou strelou v 9. minúte Ďurič, v 25. minúte presne trafil Mesík, ktorý zvýšil na 2:0. O minútu neskôr po samostatnej akcii zvyšoval Bella. Obrana hostí kopila chybu na chybu, záloha jej vôbec nepomáhala, takže ďalší gól v sieti hostí nikoho neprekvapil. V 33. minúte Očenáš ľavačkou trafil ľavý dolný roh Húskovej brány. Minútu pred prestávkou zvýšil Bella po prihrávke Mesíka na 5:0. V 65. minúte ulahodil oku diváka Bella, keď sa najprv elegantne zbavil Fúdora a potom prestrelil aj brankára hostí. V 67. minúte urobili domáci zadáci chybu a Milan zaznamenal čestný úspech hostí, gólostroj domácich však pokračoval.

Góly: 26., 44., 65. a 69. Bella, 9. Ďurič, 25. Mesík, 33. Očenáš, 74. Binder, 84. Tuček, 89. Fraňo - 67. Milan. Pred 120 divákmi rozhodoval P. Králka. ŠALKOVÁ: Hrnčiar (46. Uhrík) - J. Čierny, Fraňo, Lichý (48. Binder), Obuch - Mesík, Očenáš, Mišáni - Paršo Bella, Ďurič (60. Tuček), HIADEĽ: Húska (65. Gazorík) - Jančík, Prekop, Fudor, Peťko, Brodek, Vetrák, Milan, Štefanovie, Golian, Kováčik.

Ľubietová - Malachov 1:2 (1:1)

V priemernom zápase mužstiev z dna tabuľky sa z víťazstva tešili hostia z Malachova.

Góly: 40. Uhrík - 22. Očenáš, 75. Necpal (z 11 m). Pred 30 divákmi rozhodoval Marček. ĽUBIETOVÁ: Boroš - Barna, Márius, Uhrík, Kolík - M. Sauka, Dobrík, Elner, Bajs - Giertli, V. Sauka, MALACHOV: Teliar - Kučerák, Maľa, Klimo, Krnáč, Šabo, Uhrík, Očenáš (85. Gerhát), Necpal, Sečkár (60. Baculík), Sanitra.

1. Šalková 20 14 4 2 55 : 24 46

2. Harmanec 20 13 2 5 54 : 31 41

3. Nemecká 20 12 2 6 48 : 30 38

4. Dúbravica 20 11 5 4 42 : 29 38

5. Hor. Pršany 20 11 3 6 43 : 35 36

6. Lučatín 20 10 5 5 37 : 27 35

7. Staré Hory 20 10 2 8 37 : 33 32

8. Tajov 20 9 3 8 32 : 22 30