Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Vypadávajúca Lovčica-Trubín ožila keď už bolo neskoro

I. trieda ZH

Voznica - Brehy 2:2 (2:0)
V stretnutí dvoch rozdielnych polčasov mali v úvode prevahu domáci, ale ani dvojgólový náskok nebol pre súpera nedostižný. V druhom polčase sa z troch striel na bránu domácich ujali dve, ktoré zaručili hosťom zisk jedného bodu.
Góly: 9. M. Blaho, 40. K. Blaho – 50. P. Vozár, 60. Holúbek. Pred 150 divákmi rozhodoval M. Truban. VOZNICA: Pukan – Brestovský, Kmeť, V. Maslen, P. Blaho, Kršiak (70. E. Mihálik), Mocpajchel, K. Blaho, Oslanec, M. Blaho, Nemec. BREHY: P. Martinec – M. Martinec, Klonga, Gašek, Halabuk, Š. Vozár, Totkovič, Hrubý, Pacher (46. Jazvinský), Mezö, P. Vozár.

Lovča - Vyhne 2:1 (1:1)
Vo vyrovnanom stretnutí sa domáci presadili až v druhom polčase.
Góly: D. Hrmo 2 – S. Libo (z 11 m). Pred 150 divákmi rozhodoval Šimič ml. LOVČA: M. Hrmo – Páleník, Valent, P. Hrmo, M. Hudec (30. Selecký) – Benča, T. Šandor, Kováč, Magula – Bien (20. V. Javorský), D. Hrmo (90. B. Šandor). VYHNE: Herold - Šrot, Šimko, Čunderlík, Hlinka – Pavol, Hrnčiar, Libo, Katina – Družbacký, Krištof (77. Majerský)

Lov.-Trubín - Št. Bane 4:1 (2:1)
Domácim sa po výbornom (aj keď už neskorom) výkone podarilo zvíťaziť, ale na záchranu v súťaži to však nestačilo.
Góly: Krajči 2, Martinka, Masarovič – Kmeť. Pred 150 divákmi rozhodoval Dekýš. LOV.-TRUBÍN: Sýkorjak – Martinka (83. I. Tršo), Bajnok, Gustiňák ml., Král (76. Masarovič), Gustiňák st., Vrtík, Roško (25. Horváth), Mazúr, M. Tršo, Krajči. ŠT. BANE: Blahút (46. Blaško) – Kmeť (85. Ondrík), Blaško, Beták, Lacko, Pastier, Venglár, Beňo, Totkovič, Ferenčík, Osvald.

Tek. Breznica - Hor. Ves 3:1 (3:1)
Domáci už v 13. minúte vyhrávali o tri góly. Hostia ešte do polčasu nepriaznivý stav korigovali, ale po prestávke už žiadny góly nepadol a obe mužstvá stretnutie už iba dohrávali.
Góly: J. Búry 2, Lauko – Schmidt. Pred 120 divákmi rozhodoval Slosiar. TEK. BREZNICA: Škvarka – Horniak, Beluský, Gaži, Jány, Potocký, Mucha, Lauko, Búry, Graus, Homola (46. R. Šikeť). HOR. VES: Hlaváč – Širáň, Sekereš (20. T. Neuschl), Dobrotka, Horváth (59. Kasza), Wágner, B. Neuschl, Kaštier, Schmidt, Mecele, Tichý.

Hor. Hámre - Ban. Štiavnica 2:3 (0:1)
Po vyrovnanej hre väčšiu vôľu po víťazstve preukázali hostia, ktorí zaslúžene zvíťazili.
Góly: Barák, Halát, Hudák za hostí. Pred 70 divákmi rozhodoval V. Búci. B. ŠTIAVNICA: Ferko – M. Budinský, Kuruc, Pajerský, Palášthy, R. Šemoda, Barák, Pachinger, Šíma (75. Halaj), Hudák, Halát (85. M. Budinský).

Ban. Belá - Kremnica 3:2 (0:0)
Hoci mali hostia početnú výhodu celý druhý polčas, z troch bodov sa nakoniec tešili domáci.
Góly: Šovčík, P. Hanzlík, F. Cibuľa – M. Žiarny, P. Ďurica. ČK: 45. Pavlík. Pred 300 divákmi rozhodoval Bajnok. BAN. BELÁ: Dobák – A. Hanzlík, Hunka, Cibuľa, M. Javorský, Ivanič, P. Hanzlík, J. Javorský, Šovčík, Durbák, Pavlík.

Ostatné výsledky: Slaská - St. Kremnička 4:5 (2:4), góly: M. Gašpar 3, Paučo 2 za hostí.

Dohrávka 19. kola: Hor. Ves - St. Kremnička 2:1 (1:0), góly: Širáň, Zipser - M. Gašpar.

14. L.-Trubín 23 4 7 12 33 : 47 19

Škvarka (Tek. Breznica) - Maslen (Voznica), M. Schmidt (H. Ves), Kmeť (Št. Bane), Magula (Lovča), Hrnčiar (Vyhne), Barák (B. Štiavnica) - D. Hrmo (Lovča), Halát (Ban. Štiavnica), Mezö (Brehy), J. Búry (Tek. Breznica)
(hck)

Dorast
Voznica - Brehy 1:2, Lovča - Vyhne 7:1, Kosorín - St. Kremnička 0:7 - nedohrané.

Antigénové testovanie na koronavírus.

Niektoré obce nášho regiónu testujú na nezvyčajných miestach. Napríklad v horehronskej obci Beňuš sa testuje v dome smútku.

Testovanie v základnej škole na Radvanskej.

Mesto zverejnilo prvé priebežné čísla zo skríningového testovania.