Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Podkonice druhýkrát nedohrali, derby v Medzibrode nerozhodne

II. trieda BB

Hronsek - Hor. Pršany 0:0
Zápas, v ktorom bolo domáce mužstvo kombinačne lepšie, sa skončil bezgólovou remízou, nakoľko domáci v troch a hostia v jednom prípade nevyužili čisté šance na vsietenie gólu.
ŽK: J. Soliavaj - Liďák, Matoušek, Zbořil, Bajs. Pred 50 divákmi rozhodoval Caban. HRONSEK: Klimáček - A. Solivaj, J. Solivaj, Zelina, Vetrák (80. Moravčík), Potančok, Muríň, Koska (46. Jaďuď), Bursa, Šulek, Ihring. HOR. PRŠANY: Krnáč - Kišík, Orovčík, Lagovský, Zbořil, Matoušek, Snopko, Ma. Kapusta (28. Mi. Kapusta), Tupý, Liďák, Murín (60. Bajs).

Malachov - St. Hory 0:3 (0:2)
Zápas sa niesol v réžii hostí, ktorí sa predbiehali buď v zahadzovaní šancí, alebo boli prikrátki na gólmana domácich Dvorského.
Góly: 38. a 80. Debnár, 10. Babjak. Pred 40 divákmi rozhodoval Marček. MALACHOV: O. Dvorský - Necpal, Kučerák, Klimo, Sanitra, B. Šabo, Uhrík, Baculík (63. Mala), Sečkár, Ambróš, A. Šabo. ST. HORY: Kolenička - Antoš, Ulehla, Maďar, Šturlajter, Debnár, Gavalda (75. Olajár), Stacho, Filip, Chrastina (60. Navrátil), Babjak.

Medzibrod - Lučatín 2:2 (2:0)
Na ťažkom teréne boli prvý polčas lepší hráči domácich, čo vyjadrili aj dvomi gólmi. V druhom polčase po ojedinelom útoku hostí, ktorí znížili na 2:1, sa domáci prispôsobili hre hostí a pred koncom si dali aj vlastný gól.
Góly: 20. M. Huťka, 37. Štefanovie - 55. I. Hruška, 84. Obuch (vlastný). Pred 60 divákmi rozhodoval Mišány. MEDZIBROD: Strážovec - Šuták, Zázrivec (70. Padúch), Prievalský, Hraško (85. Zeman), Kelemach, Obuch, Mat. Huťka, Pipich, Štefanovie, Mar. Huťka. LUČATÍN: Oboňa - Hermánek (57. Turčan), Ľ. Hruška, Mokroš, Hraško, Uhrík, Sedliak, Selecký, Hlinka, I. Hruška (89. Huťka), Prostredný.

Šalková - Ľubietová 8:0 (4:0)
V zápase v upršanom počasí taktovku držali jednoznačne domáci. Od prvej minúty nedali hosťom žiadnu šancu. Na svoje si prišli milovníci pekných gólov.
Góly: 8. a 55. Tuček, 63. a 69. Paršo, 6. Ratica, 27. Binder (z 11 m), 45. Smädo, 88. Hrnčiar. Pred 80 divákmi rozhodoval Pinter. ŠALKOVÁ: Hrnčiar - Čtvrtníček, Strelec (28. Paršo), Kalman, Ratica, Šimčík, Styk, Smädo (46. Ďurič), Tuček, Bella, Binder. ĽUBIETOVÁ: Pastorek - Antošík, Markus, Babic, J. Uhrík (69. Turčan), Urva, Kútik (58. Šinkovič), Sauka (84. Potančok), Michalek, Sauka, P. Uhrík.

Strelníky - Baláže 2:0 (0:0)
Súper sa predstavil ako technické mužstvo, ale nepodarilo sa mu vypracovať ani jednu gólovú šancu. Naopak, domáce mužstvo zahodilo v prvom polčase aspoň štyri gólové príležitosti. V druhom polčase v priebehu desiatich minút sa domáci dostali do vedenia zásluhou Mira Majera st. Hralo sa čisto, bez kariet a bez faulov.
Góly: 50. a 58. M. Majer st. Pred 50 divákmi rozhodoval Melcer. STRELNÍKY: Radovan Majer - D. Majer, Mi. Moncoľ, Radoslav Majer, Štubniak, Mi. Filadelfi, Ma. Moncoľ, M. Majer ml., Matyó, M. Majer st. (86. J. Moncoľ), Čief (65. Ma. Filadelfi). BALÁŽE: Chaban - P. Strečok (85. Čunderlík), Čermák, J. Strečok, Heric, Latiňák (60. Vavrek), Hrdina (78. Slobodník), Tišliar, J. Strečok, Kosova, Veselovský

Dúbravica - Tajov 3:1 (3:1)
Góly: 12. Holík, 18. Pinka, 24. Habány za domácich. Pred 60 divákmi rozhodoval Hláčik. DÚBRAVICA: Chramec - Pinka, J. Krahulec, Karkalík, Majer, Kováč, D. Kohút, Ľ. Krahulec (75. Smädo), Maľa, Habány (85. Kocka), Holík.

Ostatné výsledky: Hiadeľ - Podkonice 4:1 - nedohrané, góly: P. Vajs 2, M. Fudor 2 za domácich.
Dohrávky - 19. kolo: Šalková - Hiadeľ 5:1 (3:0), gól: 72. P. Vajs (z 11 m) za hostí.

14. Ľubietová 23 1 0 22 10 : 122 3

Zostava kola: Dvorský (Malachov) - Kišík (Hor. Pršany) - A. Solivaj (Hronsek), Gavalda (St. Hory), Mi. Filadelfi (Strelníky), Mat. Huťka (Medzibrod), Babjak (St. Hory), Paršo (Šalková), M. Majer st. (Strelníky), Habány (Dúbravica), Binder (Šalková)

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Pred dom Zajacovcov chodí líška, je to vždy zážitok

Občas si pobehá aj s mačkami. Je to veľká maškrtnica, neraz si na lúku odnesie celý hrniec.

Tréner Chudý skončil, prichádza Poikonen

Po desiatich rokoch na banskobystrickej lavičke ďalší tréner z Fínska

Tuuka Poikonen

Monument v Majeri môže získať prestížnu európsku cenu

V uplynulom období získal Monument na vojnovom cintoríne niekoľko významných ocenení na domácej scéne, teraz má šancu bodovať na medzinárodnej úrovni.