Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Sk. Ľupča šokovala Jakub a Plavucha Podlavičanov

I. trieda BB

Braväcovo - Beňuš 1:1 (1:0)
Pred peknou divackou kulisou podali obe mužstvá kvalitné výkony. Domáci sa ujali vedenia po perfektne zahratom priamom kope Koľaja, ale náskok napokon neudržali. Konečná deľba bodov 1:1 je spravodlivá.
Góly: 35. Koľaj - 65. Šajgalík, ŽK: Ľupták. Pred 250 divákmi rozhodoval Mojžiš. BRAVACOVO: Martinec - J. Srnka, R. Srnka, Radóc, Hálka, Ľupták, Zelený, Knižka, Koľaj (50. J. Baliak), Bubelíny. BEŇUŠ: Kochan - Plieštik, Šajgalík, Nosko, Sihelský, Kováčik (70. R. Janko), Švantner, Ištván, Belko (80. Kafrík), B. Janko, Berčík (45. Štugner).

Jasenie - Badín 2:3 (0:1)
Vyrovnaný zápas, hostia šťastne vyhrali z prísne nariadeného pokutového kopu. Domáci nevyužili viacero šancí.
Góly: ŽK: P. Štulajter - Sokáč, Konkoľ, Masaryk, Pančík, ČK: Masaryk. Pred 50 divákmi rozhodoval Kadlec. JASENIE: Havran - Sekáč, Turňa, Čižmár, Pocklan, Jakubec, Kochan, J. Weisenbacher, Mistrík, Štulajter, H. Weisenbacher. BADÍN: Kováčik - Medveď, Vajdich, Sokáč, Ščepko, Konkoľ, Dian, Blaško, Darida, Bránsky, Pančík, Masaryk.

Mýto - Tatran Č. Balog 3:1 (0:0)
V zápase veľmi dobrej úrovne začali lepšie hostia, no gólovú príležitosť mal domáci Vajs, ale M. Kupec bol na mieste. Ten hneď po prestávke urobil chybu, keď neudržal loptu a Mýto sa ujalo vedenia. O necelých päť minút bolo vyrovnané, keď hradbu tiel prestrelil Kvietok. Po tomto góle Mýto ešte strelilo dva góly a po dlhom čase zdolalo svojho tradičného rivala.
Góly: Sarvaš, Daniš, Kán - Kvietok, ŽK: Makuša, Sarvaš – Krnáč. Pred 180 divákmi rozhodoval Vaník. MÝTO: J. Kupec - Húsenica, Kerestény, Vrtal, Botoš, Kurek, Makuša, Sarvaš (80. Roháč), Daniš, Vajs, Kán. TATRAN Č. BALOG: M. Kupec - Kvietok, Štulajter, Kováčik, Budovec, Kvietok, Koreň, Melicher, Strelec, Kliment, Giertl.

Hronec - Osrblie 2:1 (0:1)
Hostia viedli po prepracovanej akcii a tak sa aj skončil prvý polčas. Domáci vyrovnali v nadstavenom čase z penalty gólom Repku a v samom závere strelil víťazný gól Kubeša.
Góly: Repka, Kubeša (za domácich). Rozhodoval Mecele. HRONEC: Havaš - Frimm, Kučerák, Hasila, Žďánský, Cibuľa, Kocúr, Náther, Repka, Figmik, Ridzoň. OSRBLIE: Kürty - M. Štulajter, Grexa, Slúštik, Danove, Vetrák, Balco, Húsenica, Pacera, Zvarík, Trník.

Podlavice -Riečka 2:3 (0:0)
Domáci nevedeli nájsť v prvom polčase recept na zhustenú obranu hostí. Valašťan v 22. minúte trafil brvno, hostia mali v 42. minúte šancu, keď od polovice ihriska išiel na bránu Šimčík, no neuspel. Šok pre domácich prišiel v 53. minúte, keď nechali úplne voľného P. Širku a ten hostí dostal do vedenia. Po centri Plotha v 61 minúte Navrátil vyrovnal. V 78 minúte domácim nevyšla ofsajdová taktika a P. Šírka dostal hostí do vedenia. Hneď po otvorení hry ušiel Navrátil a z jeho centra Ploth vyrovnal. V 85 minúte stiahol v šestnástke Plavucha Navrátila a Hrušecký z jedenástky netrafil bránu. V 92. min. spadol v šestnástke domácich Hromada po kontakte s Brišom a z nariadenej penalty strelil Plavucha víťazný gól hostí.
Góly: 61. Navrátil, 79. Ploth - 53. a 78. P. Šírka, 92. Plavucha, ŽK: Haviar, Ševčík - Plavucha, Pataj. Pred 150 divákmi rozhodoval Kosec. PODLAVICE: Vidiečan - Kaščák, Valašťan (46. Donoval), Krčmár, Briš, Hrušecký, Haviar (82. Sanitrár), Ševčík, Navrátil, Hrnčíř, Ploth. RIEČKA: Babušák - M. Petrán, I. Petrán, I. Šírka, Necpal, Plavucha, Eštók, Pataj (77. Majling), P. Šírka (85. Ľ. Snopko), Hromada, Šimčík (89. M. Snopko).

Partizán Č. Balog - Harmanec 4:2 (2:0)
Po jednoznačnom prvom polčase zo strany domácich, keď svoju prevahu dokázali vylepšiť dvomi gólmi, sa hostia v druhom polčase dokázali vrátiť do zápasu. Ale domáci zvýšeným úsilím doviedli zápas do víťazného konca.
Góly: Kovalčík, Meškan, Kleskeň, P. Turňa - L. Gregor, Murgaš, ŽK: Giertli - J. Krajzer. Pred 200 divákmi rozhodoval Piar. PARTIZÁN Č. BALOG: Pančík - Kvietok, Hroš (Melicher), Štulrajter, Turňa, Meškan, Sarvaš, Giertli, Kovalčík, Kleskeň, Faško (Sitarčík). HARMANEC: Danko - J. Krajser, Kulfas, Zajac, Lovás, Daubner (Vajs), Murgaš, Šimko, Rozim, Kiedžuch, L. Gregor.
Najlepší hráči:

Slovenská Ľupča - Jakub 6:1 (2:0)
Zápas bol v réžii domáceho mužstva, ktoré sa po nepremenených úvodných šanciach predsa len ujali. V druhom polčase hostia na začiatku polčasu znížili na 2:1, ale domáci odpovedali ďalším gólom a záver zápasu sa niesol v ich réžii.
Góly: Michal Majer 2, J. Šimčík 2, Lešták, P. Urbančok - Dikacz. Pred 150 divákmi rozhodoval Ostruszka. SLOVENSKÁ ĽUPČA: M. Hlaváč - J. Šimčík, J. Beňák, R. Beňák, D. Mačkovič, M. Majer, R. Slobodník, P. Urbančok, M. Lipa, M. Sandány.