Šalková postupuje do I. triedy napriek tretej jarnej prehre

II. trieda BB

Baláže - Malachov 6:0 (3:0)
Domáci stopercentne zužitkovali výhodu domáceho prostredia. Hostia svoje šance z úvodu zápasu nevyužili a za stavu 3:0 v prospech domácich úplne rezignovali. Do streleckej listiny sa zapísal aj domáci gólman, ktorý na dvakrát prekonal, inak dobre chytajúceho kolegu.
Góly: Jo. Strečok 3, Latinák, Kostiviar (z 11 m), Kosova. ŽK: Latinák - Kučerák, Sanutra. ČK: Sanitra. Pred 30 divákmi rozhodoval Zeman. BALÁŽE: Kostiviar - P. Strečok, Čermák, Ján Strečok, Heric, Latinák (Vavrek), Kosova, Tišliar (Slobodník), Jo. Strečok, Chaban (Čierňava), Veselovský. MALACHOV: Dvorský - Necpal, Kučerák, Sanitra, Furman, Baculík, Uhrík, Očenáš, Sečkár, A. Šabo, Maľa.

Lučatín - Strelníky 3:1 (1:1)
Derby zápas na rozmoknutom a ťažkom teréne priniesol kvalitný futbal. Vyrovnaný prvý polčas priniesol šance na oboch stranách, ale brankári boli na mieste. Domáci otvorili skóre v 15. minúte, keď strela Uhríka skončila v sieti bezmocného brankára. Hostia po niekoľkých šanciach korunovali svoju snahu v 21. minúte, keď Matyó vyrovnal. Druhý polčas bol v réžii domácich, hralo sa na polovici hostí a útočníci sa pretekali v zahadzovaní šancí. Najmä príležitosti Prostredného, Zbyňovského a Seleckého si pýtali gól. Rozhodnutie padlo v 77. minúte, keď prízemný center I. Hrušku Prostredný dorazil do prázdnej brány. Bojovnosť domácich spečatil v 90. minúte striedajúci Majer, ktorý technickou strelou pod žrď upravil na konečných 3:1.
Góly: 15. Uhrík, 77. Prostredný, 90. Majer - 21. Matyó. Pred 80 divákmi rozhodoval Dírer. LUČATÍN: Oboňa - Ľ. Hruška, Hermánek, Hraško, Uhrík, Turčan (45. Prostredný), Hlinka, Selecký, I. Hruška (87. Vojník), Zbyňovský (81. Majer), Sedliak. STRELNÍKY: R. Majer - Mi. Moncoľ, D. Majer, Mi. Filadelfi, M. Majer, Ma. Filadelfi, Matyó, R. Majer (Štubniak), Ma. Moncoľ, J. Moncoľ (Čief).

Tajov - Hiadeľ 3:1 (1:0)
V slušnom stretnutí Tajov konečne zabral. Prekvapili hráči, ktorí sú väčšinou na striedačke, pretože Tajov mal v nedeľnom zápase iba šesť hráčov zo základnej zostavy.
Góly: 65. a 89. M. Murgaš, 6. Targoš - 88. Sedliak. Pred 80 divákmi rozhodoval Marček. TAJOV: Mesík - Kollár, Solivajs, Targoš, Mažgut, Žubor, Vaterka, Ursíny (50. Sedilek), M. Murgaš, D. Murgaš, Greško. HIADEĽ: Kán - Mlynarčík (70. M. Sedliak), Srniak, Brna, Fúdor, Vetrák, Vajs, Lipa, I. Sedliak, Ľ. Brodek, A. Brodek.

St. Hory - Hronsek 3:1 (0:0)
Prvý polčas mal slabú úroveň. Domáci sa prebrali až keď prehrávali 0:1 a odpor dobre hrajúcich hostí zlomil až vlastný gól po Filipovom centri. Domáci na konci zahodili šance, ich víťazstvo mohlo byť aj vyššie.
Góly: 55. a 64. Debnár, 60. Potančok (vlastný) - 51. Bursa. ŽK: Lovás, Koska, Vetrák, Jaďuď. Pred 30 divákmi rozhodoval Piar. ST. HORY: Kolenička - Antoš, Ulehla, Olejár (45. Lovás), Brhlík, Debnár, Gavalda, Navrátil (20. Štulrajter), Filip, Chrastina, Babjak. HRONSEK: Klimáček - Garaj, A. Solivaj (70. Ihring), Herkel, Zelina, Potančok, Murín, Vetrák (75. Jaďuď), Bursa, Šulek, Koska (80. J. Solivaj).

Hor. Pršany - Šalková 3:2 (3:1)
Líder prišiel na Pršany vyhrať a už v 3. minúte viedol po strele z pokutového kopu. Domáci sa súpera nezľakli, ešte v prvom polčase otočili skóre vo svoj prospech a víťazstvo si udržali aj v druhom polčase.
Góly: 28. a 41. Matoušek, 33. Snopko - 3. Bella (z 11 m), 65. Baran. Pred 30 divákmi rozhodoval Dráždik. HOR. PRŠANY: Krnáč - Kíšik, Orovčík, Ma. Kapusta, Zbořil, M. Matoušek, Snopko, Mi. Kapusta (90. Kuzma), Liďak, Murín, Schmidt (60. Bajs). ŠALKOVÁ: Hrnčiar - Smädo, Čtvrtníček, Kalman, Tuček, Šimčík, Styk (46. Očenáš), Baran, Paršo, Bella, Binder.

Ľubietová - Dúbravica 1:5 (0:2)
Domáci po prvom polčase zápas vyrovnali, no napriek tomu v závere inkasovali góly do otvorenej obrany. V slušnom zápase na ťažkom teréne sa hral celkom zaujímavý futbal.
Góly: Turčan - Kocka 2, Pinka 2, Krahulec. Pred 50 divákmi rozhodoval Krupa. ĽUBIETOVÁ: Pastorek (85. Turčan) - Babic, Urva, Čief, Uhrík, Kútik, V. Sauka, M. Sauka (65. Grofčík), Šimkovič, Uhrík, Kundrata (48. Dutka). DÚBRAVICA: Chramec - Smädo, Pinka, Karkalík, Kohút, Holík, Habány, Krahulec (60. Bubelíny), Majer, Mala (65. Kocka), Kováč.

Podkonice - Medzibrod 2:1 (0:0)
Zápas sa odohrával v dosť nervóznom tempe. Hostia si mysleli, že prišli do Podkoníc pre body, ale domáci svojou kombinačnou hrou predčili hostí vo všetkých smeroch. Domáci odviedli oku lahodiaci výkon.
Góly: 52. Bodzik, 80. Kmeť - 60. Obuch. Pred 150 divákmi rozhodoval Hláčik. PODKONICE: M. Turčan - J. Turčan, L. Barla, M. Polóny, P. Polóny, Ivan, Kmeť, M. Barla, Budaj, Bódzik, Z. Barla. MEDZIBROD: Strážovec - Prievalský, Obuch, Šuták, Haviar, Kelemach, Mat. Huťka (46. Hraško), Pipich, Padúch, Mar. Huťka, Zeman.

1. Šalková 24 21 0 3 67 : 14 63
2. Dúbravica 24 17 2 5 48 : 21 53
3. St. Hory 24 16 3 5 73 : 30 51
4. Lučatín 24 14 3 7 63 : 29 45
5. Tajov 24 11 5 8 58 : 40 38
6. Hiadeľ 24 11 3 10 51 : 52 36
7. Hor. Pršany 24 10 3 11 49 : 51 33
8. Strelníky 24 9 6 9 25 : 27 33