Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Posledná Dubová mala vo Veľkom Krtíši na dosah remízu

IV. liga sk. JUH

Žiar B - Tornaľa 3:1 (2:1)
V prvom polčase mali viac z hry domáci, ktorí prvé štyri šance nevyužili. V 11 min. otvoril skóre B. Urgela, ale v 28. min. po chybnej rozohrávke domácich bolo vyrovnané. Domáci zvýšili úsilie a v 38. min. dostal domácich druhýkrát do vedenia Hric, ktorý pred brankárom tečoval loptu. V druhom polčase domáci kontrolovali hru a pridali aj ďalšie góly. Šance hostí zneškodnil skvelý Mišík.
Góly: 11. B. Urgela, 38. a 77. Hric (2 z 11 m) - 28. Hugyar, ŽK: Bugár – Z. Blaha. Pred 100 divákmi rozhodoval P. Turňa. ŽIAR B: Mišík - Lalo, Heiler, T. Bugár, B. Urgela, Macejko, Lupták, Mikuška, Páleník, P. Urgela, Hric.

Selce - D. Strehová 2:1 (0:0)
V obojstranne dobrom zápase sa stretli kvalitné mužstvá, ktoré predviedli zaujímavý futbal. Vo vyrovnanom súboji mali viac šancí domáci. Raritou stretnutia bolo, že ho navštívil premiér Mikuláš Dzurinda aj s hokejovou legendou Petrom Šťastným.
Góly: 50. Caban, 75. Adam - 65. Ivičič, ŽK: Caban - Bačka, Tóth. Pred 300 divákmi rozhodoval Michulek. SELCE: Štrba - Adam, Presák (47. Leško), Uhliar, Caban, Kmeť, P. Rusko, J. Rusko, Jarkuliš (75. Štefančík), Čipčala (60. Karcel).

V. Krtíš - Dubová 1:0 (0:0)
Domáci sa ujali vedenia gólom z pokutového kopu, ale lepším tímom boli hostia. Ich snaha po vyrovnaní silnela v druhom polčase, ale tri dobré príležitosti sa gólom neskončili. Najbližšie ku gólu mali hostia v závere, keď Živor z trestného kopu trafil do žrde a odrazenú loptu do prázdnej brány nedopravil Gajdoš.
Gól: Koreň, ŽK: Koreň, Ľahký - Romančík, Gregor, Pikula, Végh, ČK: Citara (Dubová). Pred 250 divákmi rozhodoval Zdechovan. DUBOVÁ: Citara - J. Romančík, Gajdoš, Végh, Koštial, Gregor, Pikula (43. M. Romančík, Giertl, Jablonský (80. Živor), Belko, Gondáš.
Ostatné výsledky: Tisovec - Dukla Banská Bystrica B 1:1 (1:1), I. Vengrín - Gažík, Zvolen - Hliník n/Hronom 2:0 (2:0), Lupták (z 11 m), zápasy Fiľakovo - Brusno,.Hrochoť - Kalinovo, Králiky - Poltár - nehrali pre nespôsobilé terény.
Dubovej odpočítajú po skončení súťaže tri body
29. kolo – nedeľa 13. júna o 17.00: Žiar B – Fiľakovo, Tornaľa – Králiky, Poltár – Hrochoť, Kalinovo - V. Krtíš, Dubová – Tisovec, B. Bystrica B – Selce, D. Strehová – Zvolen, Hliník – Brusno.