Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Hostia strelecky pohoreli, v Kremničke štyria vylúčení!

III. liga

Turčianske Teplice - Rakytovce 1:0 (0:0)
Rakytovce v Turci potvrdili, že patria k najlepším v jarnej časti. Ich oporou bol brankár Vyskoč, ktorý spoľahlivo zneškodnil všetky vysoké lopty. Prvé slovo patrilo domácim, ale po troch útokoch prišla v 7. min. prekvapujúca delovka Fojtíka. Neskôr sa vyznamenal brankár Vyskoč, ktorý zneškodnil Ždimerovu prudku strelu. V 31. min. spálil dobrú príležitosť Karasy, keď mieril do domáceho gólmana. O päť minút neskôr nebezpečne vystrelil Pavlík a o chvíľu vyskúšal Vreštiakovu pozornosť Fojtík. Po zmene strán domáci pritlačili súpera na jeho polovici, ale šance Privitzera, Ždimera a M. Jeťka sa neujali. Na druhej strane, hrozivo vyzerajúcu Pavlíkovu strelu zneškodnil Vreštiak. V 89. min. prenikajúceho M. Jeťka nedovolene zastavil Mores, ktorý videl červenú kartu. Z priameho kopu dal Letrik ,,zlatý" gól, keď trafil pravý horný roh Vyskočovej bránky.
Gól: 90. Letrik, ŽK: Kravárik - Mores, ČK: 89. Mores. Pred 350 divákmi rozhodoval Fajčík. RAKYTOVCE: Vyskoč - Homola, Mores, Karasy, Hurík - Faško, Hryc, Pavlík, Špička - Martinec (45. Turčan), Fojtík.

L. Mikuláš - Žiar nad Hronom 1:0 (1:0)
Dve vyspelé mužstvá predviedli na ťažkom teréne dobrý, bojovný futbal. Oba tímy preferovali krídelnú hru, z ktorej ťažili Juriga s Bezákom resp. Puliš a Škorník. V úvode zápasu nevyužili dobré príležitosti Juriga a Flašík. V 7. min. hosťujúca obrana veľké sólo Blaščíka od polovice ihriska zastavila za cenu faulu až v šestnástke a pokutový kop premenil Pitoňák - 1:0. Žiar naďalej hrozil rýchlymi protiútokmi a strelami a najmä Flašík, Puliš i Ceplák boli nebezpeční. Domáce akcie sa končili na hranici šestnástky a ešte k tomu nepresnou koncovkou Kašpara, Jurigu a Bezáka. V druhom polčase mal Žiar miernu prevahu v poli, ale nebolo mu súdené streliť gól. Šance mal Puliš, Flašík a Šelmeci. Liptáci sa postupne dostávali do hernej pohody, ich hru umne dirigoval Šafranko, čo robilo hosťom problémy. V 75. min. mohol zvýšiť Žihlavník, ale trafil iba bočnú sieť. O dve minúty sa v najväčšej šanci zápasu ocitol Páleník, ale brankár Kubáň jeho strelu bravúrne vyrazil.
Gól: 7. Pitoňák (z 11 m), ŽK: Laco, Pitoňák, Kucek, Šafranko - Kuric. Pred 150 divákmi rozhodoval Petrák. ŽIAR: Gašpir - Škorník, Michalík, Páleník, Kuric, Šelmeci, Číž, Flašík, Silný (65. Žiak), Puliš, Ceplák.

Kremnička - Žilina B 3:0 (3:0)
Na ťažkom premočenom teréne začali domáci s veľkým tlakom. Už v 1. min Kuciak s námahou vyrazil Mořinglovu strelu z trestného kopu na roh. V 6. min. bol po Mořinglovej tečovanej strele, ktorá skončila v ľavom rohu, bezmocný. V 8. min faulovala domáca obrana R. Janiša a strela Šimčeka z trestného kopu išla iba nad. V 12. min Országh vysunul Chomu, ktorý nádhernou strelou z 20 m trafil šibenicu Kuciakovej brány. V 32. min. sa v pokutovom území Žiliny vzájomne okopávali Gyüre a Barošinec, ktorí následne putovali prečasne pod sprchy. Potom domáci Kulfas kopal pokutový kop, ale Kuciak jeho strelu vyrazil. V 39. min výborne hrajúci Országh uvoľnil Chomu a jeho prudká prízemná strela k ľavej žrdi bola pre Kuciaka nechytateľná. Na rozbitom teréne začali druhý polčas lepšie hostia, ale vyloženú príležitosť si nevytvorili. Hostia pritvrdili a v 54. min po zákroku Tabaka musel odstúpiť z hry strelecky disponovaný Choma. Rozhodca Pocklan však už tvrdé fauly Trhančíka a I. Janiša netoleroval a oboch
vylúčil.
Góly: 12. a 39. Choma, 6. Mořingl. ŽK: Kulišiak, Murín, Choma - Tabak. ČK: Gyüre - Barošinec, Trhančík, I. Janiš. Pred 250 divákmi rozhodoval Pocklan.
KREMNIČKA: Juračka - Pilko, Pulišiak (80. Čabala), Mořingl (75. Nemec), Karásek, Gyüre, Choma (54. Hirka), Kulfas, Országh, Murín, Kollár.

Podbrezová B - Dolný Hričov 3:0 (3:0)
Domáci územnú prevahu v prvom polčase využili na strelenie troch gólov. Najprv v 16. min. Urbančokova bomba zo šestnástky mierila pod brvno. V 22. min. ho napodobnil Turňa a v 23. min, po krížnej prízemnej prihrávke Špulicu Belko zvýšil na 3:0. Hostia si za celý polčas nedokázali vypracovať gólovú príležitosť a po zmene strán sa zamerali najmä na bránenie. Domáci už nedokázali prekonať najlepšieho hráča hostí, brankára Kurotu ani z vyložených gólových príležitostí. Šance postupne zahodili Turňa, Pančík, Špulica, Urbančok a Sani, ktorý nastrelil brvno. Hostia napokon odišli z Valaskej s lichotivou prehrou.
Góly: 16. Urbančok, 22. Turňa, 23. Belko. Pred 230 divákmi rozhodoval Tileš.
PODBREZOVÁ B: Martvoň - Gazda, Koňušík, Gerčák, Belko, Jurčo, Urbančok (75. Kučerák), Špulica, Pančík (79. Boháčik), Pišoja (63. Sani), Turňa.

Ostatné výsledky: Tomášovce - Bytča 2:0 (0:0), 56. Grajciar, 90. Vrbiniak, Ružomberok B - Revúca 1:0 (0:0), 62. Beloš, Čadca - Lučenec 1:0 (0:0), 57. Strapač, K. N. Mesto - Martin 1:0 (0:0), 65. Chovanec.
16. Martin 28 1 3 24 21 : 75 6
29. kolo – sobota 12. júna o 17.00: Žiar - Podbrezová B, nedeľa 13. júna o 17.00: Tomášovce - K. N. Mesto, Bytča - Ružomberok B, Revúca - T. Teplice, Rakytovce – Čadca, Lučenec – Kremnička, Žilina B - L. Mikuláš, D. Hričov – Martin.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 34 657