Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Hosťom sa v nedeľu darilo, doma bodoval iba Hiadeľ

II. trieda BB sk. A

Tajov - Malachov 1:2 (1:0)
Domáci od úvodu stretnutia napĺňali úlohu favorita. Hostia, naopak, svoje gólové šance v prvom polčase nevyužili. Po prestávke Mažgut v 60. minúte nepremenil pokutový kop a domáci nepochopiteľne ,,ponúkli" hosťom dva góly. Hostia všetkými silami ubránili jednogólový náskok a prekvapenie bolo na svete.
Góly: 25. P. Mažgut - 65. Ambróš, 78. Roman. Pred 60 divákmi rozhodoval Pinter. TAJOV: Mesík - I. Greško (65. M. Sedílek), Solivajs, Mažgut, Targoš, Kollár, Ursíny, Žubor, M. Murgaš, D. Murgaš, Pipka. MALACHOV: Dvorský - Sanitra, Kučerák, Klimo, Necpal, Furman, Sečkár, Uhrík, Roman, Ambróš, A. Šabo (80. B. Šabo).

Ľubietová - Strelníky 0:2 (0:1)
Na veľmi ťažkom teréne sa v susedskom derby lepšie pohybovali hosťujúci hráči. Napriek viacerým nepremeneným šanciam v prvom polčase si vypracovali náskok, ktorý v druhom polčase poistil druhým gólom Miro Majer st.
Góly: 37. a 71. M. Majer st. Pred 50 divákmi rozhodoval Kadlec. ĽUBIETOVÁ: Pastorek - P. Uhrík, Markus, Antošík, J. Uhrík, Kútik, Michalík, V. Sauka, M. Sauka, Urva, Potančok (46. P. Dutka). STRELNÍKY: Radovan Majer - Mi. Moncoľ, D. Majer, Mi. Filadelfi, M. Majer, M. Majer st., Kapusta (68. Ma. Filadelfi), Matyó, Radoslav Majer, Ma. Moncoľ, J. Moncoľ (46. Ronec).

Podkonice - Hronsek 0:2 (0:2)
Hostia sa ujali vedenia gólom rukou, čo však hlavný rozhodca nepostrehol. To vyviedlo domácich hráčov z tempa, znervózneli a inkasovali aj druhý raz. V druhom polčase domáci pritlačili hostí, ale ich vyložené gólové príležitosti zostali nevyužité.
Góly: 15. Garaj, 25. Muríň. Pred 20 divákmi rozhodoval Dráždik. PODKONICE: Lakomčík - J. Turčan, M. Barla, P. Polóny, Kvačkaj, L. Barla, Pavlák, Z. Barla (70. M. Turčan), Ivan, Bôdzik, M. Polóny. HRONSEK: Karvaš - Garaj, J. Solivaj (70. M. Solivaj), Herkel, Zelina, Ihring, Murín, Vetrák, Bursa, Šulek, Koska

Medzibrod - Šalková 1:2 (1:0)
Domáci sa od úvodnej minúty pustili do súpera. Prvý polčas vyhrali 1:0, keď predčili Šalkovú vo všetkých smeroch. V druhom polčase sa obraz hry zmenil, keď iniciatívu prevzali hostia, ktorí otočili skóre vo svoj prospech, naopak, domáci nedali gól ani z vyložených pozícií.
Góly: 22. Caban - 70. Bella, 42. Prievalský (vlastný). Pred 50 divákmi rozhodoval Melcer. MEDZIBROD: Strážovec - Obuch (65. Tonhajzer), Prievalský, Haviar (15. Zeman), Zázrivec, Pipich, Štefanovie, Huťka, Caban, Šuták, Hraško. ŠALKOVÁ: Hrnčiar - Očenáš, Čtvrtníček, Kalman, Ratka, Šimčík, Styk, Baran, Tuček, Bella, Binder (46. Smädo).

Hiadeľ - Dúbravica 2:1 (0:0)
Vyrovnané stretnutie sa hralo na ťažkom teréne. V prvom polčase mali domáci dve šance, ale obe bez gólového efektu. Všetky tri góly padli až po zmene strán v rozmedzí desiatich minút. Po Kováčovom góle vyrovnával po priamom kope Sedliak a ten istý hráč zvýšil na 2:1 po samostatnej akcii o tri minúty neskôr.
Góly: 65. a 68. Sedliak - 60. Kováč. Pred 50 divákmi rozhodoval Mišány. HIADEĽ: Kán - Mlynarčík, Srniak, Brna, Fúdor, Golian (46. A. Brodek), Vajs, Lipa, Sedliak, Ľ. Brodek, Koman. DÚBRAVICA: Chramec - Krahulec, Pinka, Karkalík, Kohút, Krahulec, Habány, Bubelíny, Majer, Maľa (72. Blaško, 80. Smädo), Kováč.

Hor. Pršany - Baláže 0:2 (0:0)
V zápase mali viac šťastia hostia, ktorí dali dva góly a nakoniec aj zvíťazili.
Pred 15 divákmi rozhodoval Marček. HOR. PRŠANY: Krnáč - Lagovský, Orovčík, Kišík, Tupý, Snopko, Liďák, Matoušek, Ma. Kapusta, Mi. Kapusta, Bajs.

Stretnutie Lučatín - Staré Hory (1:2) sa predohrávalo.

14. Ľubietová 20 1 0 19 9 : 104 3

Výsledky dohrávaného 14. kola: Lučatín - Tajov 3:0 (2:0), góly: Prostredný 3, Podkonice - Ľubietová 6:0 (3:0), góly: M. Barla 2, Pavlák, Bodzik, M. Polóny, Kmeť, Medzibrod - Hor. Pršany 2:1 (0:1), góly: 70. Kelemach, 85. Obuch za domácich, Hiadeľ - Staré Hory 3:1 (2:1), góly: 7. M. Koman, 14. Ľ. Brodek, 59. I. Sedliak - 35. M. Debnár, Dúbravica - Baláže 7:0 (4:0), góly: Habány 2, Pinka 2, Kohút, Kováč, Maľa, Šalková - Strelníky 1:0 (0:0), gól: 71. M. Styk, Hronsek - Malachov 0:3 (0:1), góly: Ambroš, Uhrík, Kúdelka.

Pastorek (Ľubietová) - Hraško (Medzibrod), Ľ. Brodek (Hiadeľ), Kučerák (Malachov), Vetrák (Hronsek), Ursíny (Tajov), Šulek (Hronsek), M. Majer st. (Strelníky), M. Majer ml. (Strelníky), Sedliak (Hiadeľ), Ambróš (Malachov)

1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  2. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  3. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  4. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Dali by ste dieťaťu cigaretu? Mnohí áno

Dali by ste dieťaťu cigaretu, ak by si ju vypýtalo? Väčšina z nás áno. Dokumentuje to sociálny experiment a mystery shopping, ktoré zastrešila vzdelávacia iniciatíva NA VEKU ZÁLEŽÍ.

Blíži sa k nám arktický vzduch, k najchladnejším bude patriť náš región

Pre okresy Banská Bystrica a Brezno platí výstraha druhého stupňa, teploty môžu klesať až na mínus 22 stupňov.

Komunitné testovanie v Banskej Bystrici: 8 459 otestovaných, 72 pozitívnych

Odborníci sa zhodli, že komunitné testovanie zamestnancov z okresu Banská Bystrica malo význam.