Štvrtok, 22. apríl, 2021 | Meniny má SlavomírKrížovkyKrížovky

Kremnička už postúpila do II. ligy, vypadáva Dolný Hričov

Žiar nad Hronom - Podbrezová B 5:0 (3:0)
Podbrezová nezačala zle, šance z prvej pätnásťminútovky však nevyužila. Potom prevzali iniciatívu domáci a prakticky celé stretnutie boli pánmi na ihrisku. Po peknej akcii otvoril skóre v 20. min Páleník. V 38. min po centri Škorníka a chybe brankára zvýšil Číž na 2:0. Ten istý hráč po skrumáži bombou po zemi zvýšil v 41. min na 3:0. V druhom polčase hneď na začiatku zahodil dve čisté šance Silný. V 60. min sa na ihrisko dostal nováčik Hric a svoje pôsobenie otvoril gólom. Skóre po rohu Škorníka uzavrel Flašík.
Góly: 20. Páleník, 38. a 41. Číž, 64. Hric, 90. Flašík. ŽK: Flašík, Michalík - Pančík, Rusko, Belko. ČK: Šelmeci - Gerčák. Pred 300 divákmi rozhodoval Koša. ŽIAR NAD HRONOM: Gašpir - Škorník, Michalík, Páleník (81. Mistrík), Šelmeci, Číž, Falšík, Silný (60. Hric), Puliš, Macejko, Ceplák. PODBREZOVÁ B: Martvoň - Gazda (78. Gašperan), Jurčo, Gerčák, Belko, Rusko, Urbančok (46. Sani), Špulica, Pančík (68. Boháčik), Pišoja, Turňa.

Rakytovce - Čadca 2:0 (1:0)
V úvode mali šance oba tímy, ale brankári si svoje miesto zastali. Domáci museli počkať až do 43. min, keď si postavil priamy kop Fojtík a jeho strela skončila za domácim brankárom. V druhom polčase domáci naďalej dobýjali bránu. Fojtík v 68. min. nevyužil samostatný nájazd, ale o dve minúty neskôr už bolo 2:0 zásluhou Faška. Od tejto chvíle už boli na ihrisku len domáci, ktorí si vypracovali niekoľko vyložených šancí, no nepremenili ani jednu.
Góly: 43. Fojtík, 70. Faško. ŽK: Homola, Martinec, Karasy - Gábriš. ČK: Piňo. Pred 170 divákmi rozhodoval Repa. RAKYTOVCE: Vyskoč - Špirka, Martinec (67. Gnida), Karasy, Hurík, Pavlík, Fojtík, Turčan, Faško, Hric, Homola.

Lučenec - Kremnička 1:1 (0:1)
V prvom polčase hostia vôbec nepresvedčili, boli pod neustálym tlakom domáceho celku, ktorý si vypracoval viacero gólových príležitostí. Už v 7. min Miklóšovu falšovanú strelu Juračka spod brvna s námahou vytlačil na rohový kop. V 16. min ostrelovačku brány hostí so šťastím odvracala obrana na čele s brankárom. V 17. min Máčov prienik zastavila obrana hostí nedovolene, ale rozhodca faul nevidel. Hostia pohrozili v 20. min, keď tečovanú strelu Murína Michalík vytlačil na roh kop. V 40. min sa hostia ujali vedenia, keď nikým nekrytý Mořingl prestrelil Michalíka. V druhom polčase si tímy nevypracúvali veľa gólových príležitostí. O deľbe bodov rozhodla šťastná ruka domáceho trénera. Striedajúci Košút prenikol s loptou od poliacej čiary a z dobrých 20 m vystrelil, Juračka loptu neudržal a od jeho pleca skončila v sieti. Od tohto momentu mali jasne navrch domáci, ale víťazný gól nestrelili.
Góly: 69. Košút - 40. Mořingl. Pred 200 divákmi rozhodoval Fízeľ. KREMNIČKA: Juračka - Pilko, Kulišiak, Mořingl (82. Juhoš), Karásek, Kollnár, Hirka (72. Nemec), Kulfas, Országh, Murín (86. Čabala), Pagáč.

Ostatné výsledky: Dolný Hričov - Martin 1:3 (0:2), 58. Červenec - 29. a 57. Korda, 39. Scherer, Bytča - Ružomberok B 4:0 (2:0), 5. Raždík, 8. Šelmek, 78. Chrenko, 85. Beneš, Tomášovce - K. N. Mesto 4:1 (0:0), 50. a 53. Mihál, 65. Mahdal, 89. Grajciar - 66. Macek, Revúca - T. Teplice 1:1 (1:0), 18. Medvec (11m) - 78. M. Jeťko, Žilina B – L. Mikuláš 5:2.
16. Martin 29 2 3 24 24 : 76 9
30. kolo – streda 16. júna o 17.00: Podbrezová B-Valaská - Žilina B-Strážov, sobota 19. júna o 17.00: Martin - Žiar n/Hronom, Liptovský Mikuláš - Lučenec, T. Teplice - Bytča, nedeľa 20. júna o 10.30: Ružomberok B-Lubochňa - Tomášovce, o 17.00: Kysucké Nové Mesto - Dolný Hričov, Kremnička - Rakytovce, Čadca - Revúca.

1. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
  2. Kúpele Sliač sa pripravujú na liečbu post- Covidových pacientov
  3. Snažíte sa o ekologickú domácnosť?
  4. Luxusné dovolenky s osobným komorníkom už aj u nás
  5. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou
  6. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
  7. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
  8. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
  9. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
  10. Volkswagen Touareg: Prvá liga za slušné peniaze
  1. Snažíte sa o ekologickú domácnosť?
  2. Luxusné dovolenky s osobným komorníkom už aj u nás
  3. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou
  4. Viete ako na to, ak potrebujete silu a energiu?
  5. Viac ako polovica to zažila, hovoriť nechce nikto
  6. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
  7. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
  10. Veľkonočné inšpirácie, rozhovor so Zuzanou Šebovou 6 840

Primátor s malými "mravcami" pri zalesňovaní.

Banská Bystrica patrí k najzelenším krajským mestám.

7 h
Divadlo z Pasáže počas workshopu V4.

Divadlo z Pasáže sa zúčastnilo workshopu V4.

7 h

Už takmer 25 rokov trvá výstavba diaľnice D3 v náročných úsekoch severného Slovenska. Pripomína tak trochu nekonečný príbeh, o ktorom sa budeme rozprávať v pondelok v LIVE diskusii o 18:00 hod.