Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Dukla odštartovala remízou s českým majstrom

obranca f. kunzo (vpravo) v súboji s ostravským útočníkom matušovičom.

BANSKÁ BYSTRICA - Tréner futbalistov banskobystrickej Dukly Ladislav Molnár sa dávnejšie zahľadel do českých tímov. Už minuloročnú prípravu na prvoligovú sezónu po troch rokoch ladil bohemisticky a konečným výsledkom bolo druhé miesto v najvyššej súťaži. Osvedčená zostava sa nemá meniť a tohtoročné leto sa nesie v podobnom duchu. Prvým súperom vojakov v lete bolo mužstvo nanajvýš atraktívne - Baník Ostrava. Konfrontácia slovenského vicemajstra proti českému šampiónovi sa skončila v sobotu na Štiavničkách zmierlivou remízou, ale početná divácka kulisa približne 2 500 fanúšikov videla pekný futbal.

Vedenia sa ujala domáca Dukla Semeníkovým gólom, za Baník vyrovnal Zavadil. ,,Videli sme kvalitný súboj. Po náročnom týždňovom sústredení v Tatrách sme ukázali slušné veci. Niektoré sme si chceli vyskúšať. Teší ma, že hráme zápasy s takýmito súpermi, iba tie nás môžu posunúť ďalej," povedal L. Molnár, ktorý nasadil od úvodu najlepších hráčov a striedal podľa pravidiel, troch. Vyskúšal aj Michala Nehodu, ktorý sa blysol tromi presnými centrami. Na rozdiel od banskobystrického, ostravský tréner František Komňacký, ktorý pôsobil aj v Žiline, sa musel zaobísť bez reprezentantov Bolfa a Heinza a vystriedal celkom osem hráčov. Navyše zmiatol rozhodcu Vlka , keď v druhom polčase poslal na ihrisko dvoch hráčov, ktorých v prestávke stiahol. ,,Mali sme zraneného Matušoviča (bol v širšom kádri na Euro) a preto som poslal Krpca, ktorý hral v prvom polčase. Rozhodcovi sa to nepáčilo, ale sme sa nakoniec dohodli. Prvý polčas sa mi páčil viac, keď bolo viac šancí na obidvoch stranách. Po prestávke došli hráčom sily po náročnej príprave a chýbala ľahkosť v kombinácii," povedal F. Komňacký.

Ostravčania sa tiež obzerajú po posilách a prvou je slovenský brankár Miroslav König, s ktorým sa ústne dohodli a o týždeň nastúpi do prípravy. ,,Pre mňa je už teraz jasná jednotka," dodal Komňacký, ktorý má v notese zapísaných aj Brešku a Labanta.

Alexis D´aouts

Hokejisti HC05 ´Banská Bystrica zvíťazili v dohrávke 8. kola Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1.

3 h
Bude mať ešte kto do straníckej centrály v Banskej Bystrici - Novom svete chodiť?

Viacerí členovia Kotlebovcov po spore s predsedom zvažujú odchod zo strany.

7 h
Starostlivosť o pacientov s ochorením Covid-19 na OAIM - Oddelenie anesteziológie a intenzívnej medicíny v nemocnici v Galante.

Na Slovensku však pribudlo takmer 200 obetí koronavírusu.

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.