Aktivisti SPZ si svoje infostánky rozložili na Námestí SNP. O svojich zámerov informovali prostredníctvom panelov, rozdávaním materiálov o vzniku a likvidácii odpadov i rozhovormi so záujemcami. K dispozícii mali aj ukážky nádob na separovaný zber, kompostovacích zásobníkov a výrobky z recyklovaných materiálov.
Podľa SPZ je najvyšší čas na ukončenie rizikových spôsobov narábania s odpadom, akými sú skládkovanie a spaľovanie zmiešaného odpadu, ktoré najviac zaťažujú životné prostredie. Východiskom je naopak separovaný zber a následná recyklácia. Veľmi nebezpečný je tiež biologický odpad, ktorý treba využívať na kompostovanie. Na skládkach sa totiž rozkladá a vznikajú tak skládkové plyny, negatívne ovplyvňujúce globálne otepľovanie planéty.
Informačné turné i celá kampaň za smerovanie k nulovému odpadu poskytujú ľuďom aj praktické rady ako predchádzať alebo aspoň minimalizovať vznik odpadu. Môžu tak urobiť napr. opätovným používaním niektorých výrobkov, ale i dávaním vecí na charitu, kompostovaním biologického odpadu a separovaným zberom. Organizátori tiež oslovujú zástupcov samosprávy s informáciami a príkladmi ako úspešne realizovať programy minimalizácie odpadu a ukázať, že efektívny separovaný zber pre následnú recykláciu sa dá robiť.
Počas informačného turné prebieha tiež podpisová akcia pod petíciu za skoré zavedenie zálohovania nápojových obalov - PET fliaš. Oponenti zákona totiž argumentujú aj tým, že ľudia ho nechcú a SPZ sa takto pokúša dokázať, že sa mýlia.
Turné, počas ktorého SPZ navštívi trinásť slovenských miest, potrvá do septembra, kampaň za nulový odpad je však časovo neobmedzená.