Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

II. FUTBALOVÁ LIGA

Historické víťazstvo Kremničky, povinné Podbrezovej

ŽP Šport Podbrezová - Družstevník Báč 2:1 (2:0)
V 9. min Žleziari kopali priamy kop z pravej strany. Rybnikárov center usmernil Kostúr do siete a bolo 1:0. Keď v 19. min po rohovom kope Pelegrín zvýšil na 2:0, zdalo sa, že je rozhodnuté. Naopak, k slovu prišli hostia. V 20. min Nagyi v domácej 16-ke dlho váhal, až mu obrancovia šancu zmarili. V 28. min Meszároš šiel sám na brankára Hanák, no nedokázal streliť gól. V 46. min znovu Meszároš sa rútil sám na domáceho brankára, no Hanák mu šancu zlikvidoval. Gól prišiel v 55. min, keď domácej obrane unikol Plichta, Chudík ho v pokutovom území fauloval a Szijjártó z nariadenej jedenástky znížil. Hostia sa snažil až do konca zápasu, avšak vyrovnať sa im nepodarilo.

Góly: 9. Kostúr, 19. Pelegrin - 55. Szijjártó (z 11 m). Pred 850 divákmi rozhodoval Bereník, žlté karty: Chudík, Pelegrin.
PODBREZOVÁ: Hanák - Chudík, Kmeť, Gajdošík, Jančík, Ličko, Lešták, Bukovec (46. Voroňák), Rybnikár (86. Soják), Pelgrin, Kostúr (46. Krochta). BÁČ: Holec - Mikulec, Albert, Gonos, Puchner, Szijjártó, Meszároš (88. Bodrogy), Pukalovič, Füzik, Nagyi, Plichta.

Hlasy trénerov:
Ladislav Kuna, Podbrezová: Nechápem, prečo sme prestali hrať, keď sme viedli 2:0. Keď nebeháš, nemôžeš sa rovnať so žiadnym súperom.
Jozef Obert, Báč: ,,Len niekoľko dní som pri mužstve, dávam ho dokopy. Dnes sme sa dali zaskočiť na začiatku zápasu, potom sme už hrali lepšie. Podľa mňa by bola remíza zaslúženejšia."
Vladimír Vaník

ŠK Kremnička - Tatran Prešov 1:0 (0:0)
Mužstvá začali zápas opatrne, preto sa v úvodnej štvrťhodine hra pohybovala medzi pokutovými územiami. Postupne domáci striasli zo seba nervozitu a začali ohrozovať bránu Prešova. V 17. min unikol po pravej strane Murín, posunul loptu Vaculčiakovi a z jeho centra dal Haviar tesne vedľa. V 32. min sa Vaculčiak prekľučkoval cez obranu hostí, ale jeho prihrávku napálil Murín priamo do Štefanoviča. Prešov mal najväčšiu príležitosť až v závere polčasu, keď Stašova strela iba tesne minula ľavú žrď Žlkovana. Aj po prestávke viac dominovali obrany. Ešte v úvode dvakrát ohrozil bránu hostí Vaculčiak, ale brankár hostí bol vždy na mieste. V polovici polčasu získal miernu prevahu Prešov, ale si nevytvoril šance. Húževnatý výkon domácich slávil úspech v 80. min. Na trestný kop Kulišiaka z polovice ihriska nabehol za obranu hostí Choma a vsietil prvý historický gól Kremničky v druhej lige. Domáci do konca ubránili víťazstvo, aj pri šanci hostí v nadstavenom čase, keď Jantek trafil z priameho kopu múr.
Gól: 80. Choma. Pred 1 200 divákmi rozhodoval Richtárik, žlté karty: Macko.
KREMNIČKA: Žlkovan - Kulišiak, Mořingl, Karásek, Priadka, Choma, Kulfas, Országh, Vaculčiak, Murín (75. Hirka), Haviar (89. Kollár (90. Pivko)). TATRAN: Štefanovič - Jantek, Kovalík, Dzuríček (58. Húšťava), Macko, Zlatohlavý, Jaworek (86. Piterbučko), Čamo (57. Štieber), Staš, Viazanko, Friga.

Peter Pálka: ,,Na prvý zápas v druhej lige sme sa pripravovali zodpovedne, škoda, že nám nevyšli niektoré prestupové záležitosti a hrali v oklieštenej zostave. Prvý polčas bol celkom vyrovnaný, keď sme si vytvorili o jednu až dve šance viac. Po prestávke sme sa dostali pod určitý tlak, otvorením stredu ihriska a technickou stránkou súpera. Mali sme však príležitosti, jednu sme premenili a ďakujem chlapcom za prístup k zápasu, bojovnosť a nasadenie."
Vladimír Gombár, Prešov: ,,Môžem len pogratulovať domácim k prvým trom druholigovým bodom a náš výkon môžem charakterizovať jedným slovom - katastrofa. Momentálne si to hneď po zápase neviem uvedomiť prečo. Nič iné sme si za takýto výkon nezaslúžili, len prehrať."

Ostatné výsledky:
FK Rapid Ružinov Bratislava - OFK Veľký Lapáš 1:1 (1:1). Góly: 25. M. Hodulík - 9. Hejčík. DAC 1904 Dunajská Streda - Slovan Duslo Šaľa 1:0 (1:0). 42. Fabuľa (11 m).
Steel Trans Ličartovce - Slavoj Trebišov 4:0 (3:0). 9. a 74. M. Adam, 6. Pagor, 18. Kaminský. ŠK Slovan Bratislava - ŠK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0). 16. T. Sloboda.
FC Nitra - Koba Senec 4:1 (1:1). 45. a 71. Rák, 57. Grajciar, 83. Zdráhal - 30. Šimon.
FC ViOn Zlaté Moravce - HFK Prievidza 2:2 (1:0). 30. Hesek, 90. Piaček - 81. a 89. Černák.

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
  1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Národná diaľničná spoločnosť pripravila opravu mosta na R1 v Banskej Bystrici

Most na rýchlostnej ceste R1, ktorý je súčasťou mestskej estakády v Banskej Bystrici, prejde veľkou opravou.

Železiari na východe neuspeli, o všetkom rozhodol jeden gól

Futbalisti Podbrezovej vo svojom druhom tohtotýždňovom vystúpení vyšli strelecky naprázdno.