Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

V Nemeckej piate víťazstvo Oprenčáka, v Badíne najrýchlejší Debnár

BANSKÁ BYSTRICA - Časovkou jednotlivcov na 16 km v Nemeckej pokračovala regionálna cyklistická liga o Pohár Smer Magazínu 17. kolom. Na štarte sa zišlo 16 pretekárov z B. Bystrice, Vlkanovej, Zvolena a Podbrezovej. Najrýchlejší čas 21:08 min. v tropickej horúčave dosiahol Vladimír Oprenčák (Kellys bicykle Piešťany), za ním s časom 21:59 došpurtoval líder súťaže Ivan Víglaský (CK Vlkanová). Tretí skončil ďalší Vlkanovčan Martin Sirági (22:12). ,,I napriek únave z majstrovstiev Slovenska v MTB v Dohňanoch, kde som skončil tretí za profesionálmi Barényim a Kondisom, sa mi podarilo dosiahnúť už piate víťazstvo. Súťaž beriem ako výborný doplnok na maratóny v MTB," povedal po časovke V. Oprenčák.
Medzi dorastencami a ženami mal najviac síl Podbrezovčan Juraj Bútora, ktorý s časom 12:20 min. zvíťazil pred Ľ. Kalinovou z Kellys bicykle Piešťany (12:55), tretí s časom 13:26 min. skončil Ondrej Styk z Trian UMB B. Bystrica.
Na známom badínskom okruhu pokračovala súťaž pretekmi jednotlivcov na 40 km. Na štarte sa zišlo 23 pretekárov z Banskej Bystrice, Vlkanovej, Podbrezovej a Zvolena, ktorí polovicu pretekov jazdili takmer pohromade. Z hlavnej skupiny postupne odpadávali pretekári slabšej výkonnosti, avšak favoriti na seba dávali pozor. No neustrážili sa, lebo na konci štvrtého okruhu v stúpaní do Badína sa z hlavnej skupiny odpútala dvojica pretekárov - Miroslav Debnár z Dukly Trenčín a Vladimír Oprenčák. Vzornou spoluprácou sa čoraz viac vzdiaľovali súperom, ktorí sa márne snažili dvojicu dostihnúť. V poslednom stúpaní do Badína si Debnár utvoril takmer desaťsekundový náskok a časom 58:01 zvíťazil. Oprenčák skončil druhý s časom 58:13. O tretie miesto zviedli tuhý boj jazdci z hlavnej skupiny, z ktorej mal najviac síl Martin Fraňo z CK Červený Rak. V kategórii dorastencov presvedčivo zvíťazil Podbrezovčan Juraj Bútora (33:17) pred svojimi oddielovými kolegami Adamom Trnkom (34:29) a L. Žiakovou (34:38).
Priebežné poradie po 18. kole - muži: 1. I. Víglaský 307 bodov, 2. Marián Mihaliček 258, 3. M. Fraňo (obaja CK Červený Rak B. Bystrica), 4. Stanislav Mikulaj 206, 5. V. Openčák 199, dorastenci a ženy: 1. J. Bútora 278, 2. O. Styk 266, 3. A. Trnka 225.
Súťaž pokračuje 3. augusta horskou časovkou na Šturec so šťartom o 16.30 hod. v Dolnom Harmanci pri odbočke na Kráľovu studňu.

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Pred dom Zajacovcov chodí líška, je to vždy zážitok

Občas si pobehá aj s mačkami. Je to veľká maškrtnica, neraz si na lúku odnesie celý hrniec.

Tréner Chudý skončil, prichádza Poikonen

Po desiatich rokoch na banskobystrickej lavičke ďalší tréner z Fínska

Tuuka Poikonen

Monument v Majeri môže získať prestížnu európsku cenu

V uplynulom období získal Monument na vojnovom cintoríne niekoľko významných ocenení na domácej scéne, teraz má šancu bodovať na medzinárodnej úrovni.