Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

II. liga: V Radvani v súboji nováčikov šťastnejšia Kremnička

štefan rusnák tretím gólom rozhodol o víťazstve kremničky.

ŠK Kremnička - Slavoj Trebišov 3:2 (0:1)
Od úvodných minút boli domáci síce aktívnejší, ale chýbalo im správne tempo. Hostia z východu vychádzali zo zabezpečenej obrany a Kremničke po brejkoch neraz podkúrili.
V sympatickom predstavení nováčikov Trebišov pripravil domácim dve studené sprchy, keď nekompromisne trestal zaváhania v defenzíve. Prvý úder prišiel hneď po prvej vážnejšej príležitosti, ktorú zakončil Novák. Domáci útočníci Rusnák a Haviar podporovaní aj stredovými hráčmi Chomom a Vaculčiakom neustále skúšali šťastie, ale brankár Poľacký bol pozorný. Domáci sa dočkali až po zmene strán a to v rekordne rýchlom čase. Striedajúci Országh po niekoľkých sekundách na ihrisku vyrovnal na 1:1. O štyri minúty domáci nelapili do ofsajdovej pasce Čižmára, ktorý poľahky dostal hostí druhýkrát do vedenia. V 60. minúte ukážkovo vyrovnal Sokol po Mořinglovom centri a o šesť minút zasadil hosťom rozhodujúci úder Štefan Rusnák, ktorý gólom oslávil svoje 33. narodeniny.
Góly: 46. Országh, 60. Sokol, 66. Š. Rusnák - 28. Novák, 50. Čižmár, ŽK: Š. Rusnák. Pred 861 divákmi rozhodoval Bereník. ŠK KREMNIČKA: Juračka - Priadka, Karásek, Kulfas, Kulišiak - Vaculčiak (86. Kollár), Choma, Sokol (72. P. Murín), Mořingl - Š. Rusnák, Haviar (46. Országh). SLAVOJ: Poľacký - Černej, Oslovič, Vajda, Košuda - Novák, Geri, Čerňa (76. Ľ. Rusnák), Kiačik, Capko - Čižmár.
šil

Hlasy trénerov:
Peter Pálka, tréner Kremničky: ,,V prvom polčase sme boli doslova ako zaspatý vagón. V druhom polčase po zmenách v zostave došlo k oživeniu najmä v strede, čo vyústilo v naše góly.

Ján Zuzčin, tréner Trebišova: ,,Prišli sme sem podať zodpovedný, poctivý výkon, ale v obrannej fáze by sme nemali robiť také chyby, ako dnes. Iné mužstvo, ktoré by tu dvakrát vyhrávalo, by určite neprehralo.

FC ViOn Zlaté Moravce ŽP Šport Podbrezová 0:1 (0:1)
Nováčik začal proti favoritovi bez rešpektu, ba hneď v 3. min. sa domáci dožadovali penalty, no rozhodca Straka nechal po ruke Chudíka, ktorý v páde zastavil prienik Kaňu, pokračovať v hre. Po štvrťhodine hry sa spoza 16-tky zastreľoval domáci B. Hesek a ten istý hráč mal o chvíľu blízko aj ku gólu po dobrej lopte Gregušku, no v šestke trestuhodne minul. Hostia z Podbrezovej pohrozili až pred prestávkou, strelu Voroňáka v 43. min. Brezina vyrazil, no ešte v tej istej minúte namieril z 20 m do siete aj s prispením ľavej žrde Lešťák 0:1. Gól do šatne domácich dokonale paralyzoval. Po prestávke sa síce snažili o dobýjanie bránky železiarov, ale v 54. min. vynechal ďalšiu tutovku mladučký B. Hesek, a hoci sa aj potom prakticky až do konca zápasu hralo na polovičke hostí, Zlaté Moravce boli v koncovke tentoraz neškodné. Podbrezová si tak bez väčšej námahy odviezla tri plusové bodíky.
Gól: 43. Lešťák, ŽK: Breznaník (Podbrezová). Pred 1 612 divákmi rozhodoval Straka. ŽP ŠPORT: Hanák Breznaník, Chudík, Gajdošík, Ličko Soják (31. Jurčo), Lešťák (90. Kostelný), Krochta, Rybnikár Voroňák (82. Kostúr), Pelegrin.
Števo Korman

Ostatné výsledky: Ružinov - Michalovce 3:4, 5. Liptaj, 28. Hodulík, 60. Amrich - 81. a 84. Tóth, 10. Juhás, 51. Marek Lukáč, Nitra - Šaľa 3:0 (2:0), 26. a 45. Rák (prvý z 11 m), 88. Mojský, Slovan Bratislava - Prešov 4:1 (3:1), 8. a 23. Sloboda, 22. Varadin, 90.+ Hamšík - 18. Šamo, D. Streda - Prievidza 1:2 (1:0), 15. Bognár - 57. Mečiar, 60. Papaj, Ličartovce - Báč 0:0, Veľký Lapáš - Senec 1:2 (1:1), 16. A. Hesek - 9. J. Šimon, 82. M. Lukáč.
16. Trebišov 3 0 0 3 3 : 9 0
Ďalší program, 4. kolo, sobota 14. augusta o 17.00: Báč - Senec, Šaľa - Rapid, Trebišov - D. Streda, Podbrezová - Kremnička, Ličartovce - Z. Moravce, o 20.00: Prešov - Nitra, Prievidza - Slovan, nedeľa 15. augusta o 10.30: Michalovce - V. Lapáš.

Hlasy trénerov
Ladislav Kuna, tréner Podbrezovej: ,,Zlaté Moravce hrali to, čo sme čakali - bojovali, hrali s nasadením, chýbala im však skúsenosť a najmä väčšia rozvaha v našej šestnástke. My sme mali naposledy doma takú smolu, keď sme inkasovali v 93. min., teraz sa ale športové šťastie usmialo na nás, veď sme vyhrali po jednej vydarenej strele.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Monument v Majeri môže získať prestížnu európsku cenu

V uplynulom období získal Monument na vojnovom cintoríne niekoľko významných ocenení na domácej scéne, teraz má šancu bodovať na medzinárodnej úrovni.