Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

II. liga: V Radvani v súboji nováčikov šťastnejšia Kremnička

štefan rusnák tretím gólom rozhodol o víťazstve kremničky.

ŠK Kremnička - Slavoj Trebišov 3:2 (0:1)
Od úvodných minút boli domáci síce aktívnejší, ale chýbalo im správne tempo. Hostia z východu vychádzali zo zabezpečenej obrany a Kremničke po brejkoch neraz podkúrili.
V sympatickom predstavení nováčikov Trebišov pripravil domácim dve studené sprchy, keď nekompromisne trestal zaváhania v defenzíve. Prvý úder prišiel hneď po prvej vážnejšej príležitosti, ktorú zakončil Novák. Domáci útočníci Rusnák a Haviar podporovaní aj stredovými hráčmi Chomom a Vaculčiakom neustále skúšali šťastie, ale brankár Poľacký bol pozorný. Domáci sa dočkali až po zmene strán a to v rekordne rýchlom čase. Striedajúci Országh po niekoľkých sekundách na ihrisku vyrovnal na 1:1. O štyri minúty domáci nelapili do ofsajdovej pasce Čižmára, ktorý poľahky dostal hostí druhýkrát do vedenia. V 60. minúte ukážkovo vyrovnal Sokol po Mořinglovom centri a o šesť minút zasadil hosťom rozhodujúci úder Štefan Rusnák, ktorý gólom oslávil svoje 33. narodeniny.
Góly: 46. Országh, 60. Sokol, 66. Š. Rusnák - 28. Novák, 50. Čižmár, ŽK: Š. Rusnák. Pred 861 divákmi rozhodoval Bereník. ŠK KREMNIČKA: Juračka - Priadka, Karásek, Kulfas, Kulišiak - Vaculčiak (86. Kollár), Choma, Sokol (72. P. Murín), Mořingl - Š. Rusnák, Haviar (46. Országh). SLAVOJ: Poľacký - Černej, Oslovič, Vajda, Košuda - Novák, Geri, Čerňa (76. Ľ. Rusnák), Kiačik, Capko - Čižmár.
šil

Hlasy trénerov:
Peter Pálka, tréner Kremničky: ,,V prvom polčase sme boli doslova ako zaspatý vagón. V druhom polčase po zmenách v zostave došlo k oživeniu najmä v strede, čo vyústilo v naše góly.

Ján Zuzčin, tréner Trebišova: ,,Prišli sme sem podať zodpovedný, poctivý výkon, ale v obrannej fáze by sme nemali robiť také chyby, ako dnes. Iné mužstvo, ktoré by tu dvakrát vyhrávalo, by určite neprehralo.

FC ViOn Zlaté Moravce ŽP Šport Podbrezová 0:1 (0:1)
Nováčik začal proti favoritovi bez rešpektu, ba hneď v 3. min. sa domáci dožadovali penalty, no rozhodca Straka nechal po ruke Chudíka, ktorý v páde zastavil prienik Kaňu, pokračovať v hre. Po štvrťhodine hry sa spoza 16-tky zastreľoval domáci B. Hesek a ten istý hráč mal o chvíľu blízko aj ku gólu po dobrej lopte Gregušku, no v šestke trestuhodne minul. Hostia z Podbrezovej pohrozili až pred prestávkou, strelu Voroňáka v 43. min. Brezina vyrazil, no ešte v tej istej minúte namieril z 20 m do siete aj s prispením ľavej žrde Lešťák 0:1. Gól do šatne domácich dokonale paralyzoval. Po prestávke sa síce snažili o dobýjanie bránky železiarov, ale v 54. min. vynechal ďalšiu tutovku mladučký B. Hesek, a hoci sa aj potom prakticky až do konca zápasu hralo na polovičke hostí, Zlaté Moravce boli v koncovke tentoraz neškodné. Podbrezová si tak bez väčšej námahy odviezla tri plusové bodíky.
Gól: 43. Lešťák, ŽK: Breznaník (Podbrezová). Pred 1 612 divákmi rozhodoval Straka. ŽP ŠPORT: Hanák Breznaník, Chudík, Gajdošík, Ličko Soják (31. Jurčo), Lešťák (90. Kostelný), Krochta, Rybnikár Voroňák (82. Kostúr), Pelegrin.
Števo Korman

Ostatné výsledky: Ružinov - Michalovce 3:4, 5. Liptaj, 28. Hodulík, 60. Amrich - 81. a 84. Tóth, 10. Juhás, 51. Marek Lukáč, Nitra - Šaľa 3:0 (2:0), 26. a 45. Rák (prvý z 11 m), 88. Mojský, Slovan Bratislava - Prešov 4:1 (3:1), 8. a 23. Sloboda, 22. Varadin, 90.+ Hamšík - 18. Šamo, D. Streda - Prievidza 1:2 (1:0), 15. Bognár - 57. Mečiar, 60. Papaj, Ličartovce - Báč 0:0, Veľký Lapáš - Senec 1:2 (1:1), 16. A. Hesek - 9. J. Šimon, 82. M. Lukáč.
16. Trebišov 3 0 0 3 3 : 9 0
Ďalší program, 4. kolo, sobota 14. augusta o 17.00: Báč - Senec, Šaľa - Rapid, Trebišov - D. Streda, Podbrezová - Kremnička, Ličartovce - Z. Moravce, o 20.00: Prešov - Nitra, Prievidza - Slovan, nedeľa 15. augusta o 10.30: Michalovce - V. Lapáš.

Hlasy trénerov
Ladislav Kuna, tréner Podbrezovej: ,,Zlaté Moravce hrali to, čo sme čakali - bojovali, hrali s nasadením, chýbala im však skúsenosť a najmä väčšia rozvaha v našej šestnástke. My sme mali naposledy doma takú smolu, keď sme inkasovali v 93. min., teraz sa ale športové šťastie usmialo na nás, veď sme vyhrali po jednej vydarenej strele.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 875

Odľahlé časti Zvolena na testovanie stále čakajú, odberné tímy tam nedorazili (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Banská Bystrica, Lučenec, Žiar nad Hronom, Zvolen a ostatných okresoch BB kraja.

Rad pred Domom kultúry Ružinov.

V okrese Brezno podal občan trestné oznámenie pre neoprávnené spracovanie osobných údajov

V okrese Brezno prišiel občan podať trestné oznámenie, lebo si myslí, že osoby na odberných miestach nie sú oprávnené pracovať s osobnými údajmi.

Lekár z odberného tímu: Som príjemne prekvapený prístupom ľudí

Jozef Baláž pôsobí ako gastroenterológ v Rooseveltovej nemocnici. Odkazuje obyvateľom, že počas týchto dvoch dní máme šancu, ako spoločne zabrániť kolapsu nemocníc.