Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Čierny rekord: Pod sprchy išlo predčasne päť hráčov!

V. liga – 3. kolo

Brezno - Žarnovica 1:0 (0:0)
V zápase dvoch rozdielnych polčasov zvíťazili po dobrom výkone v druhom polčase domáci. O ich prevahe svedčí aj pomer rohov 6:0 v druhom polčase. Hostia pôsobili kompaktnejším dojmom, boli zohratejší. O výsledku rozhodla prudká strela Daniša v nadstavenom čase. Hrdinom v domácom drese bol brankár Boháčik, ktorý v prvej časti zneškodnil dve gólové strely.
Góly: 90. + Daniš, ŽK: Betka – Mičík, Roško, ČK: 71. Mil. Štefanka st., 94. Hric
Pred 80 divákmi rozhodoval Siman. MŠK: Boháčik – Ostrihoň, Sarvaš (80. Telka), Gemzický, M. Auxt, Vrtal, Goceliak, Š. Auxt, Betka (61. Daniš), Amrich, Zajak (46. Donoval). MFK: Nemec – Mil. Štefanka st., Repiský, Roško, Gregor, Hlavačka, Mičík (56. Nasvetr), Gubán, Černák, Kopernický (76. Mil. Štefanka ml.), Hric.

Dubová/Predajná - Poniky 1:1 (0:1)
Domáci sa obávali súpera, ale nakoniec mohli aj zvíťaziť. Hostia si vypracovali viac vyložených príležitostí, ale presadili sa iba raz.
Góly: 70. Giertl – 15. Dorotovič, ŽK: Gondáš, ČK: 80. Gondáš (po 2 ŽK). Pred 120 divákmi rozhodoval Nozdrovický. PETROCHEMA: Kajda – Ján Romančík, Piliar (73. Kršteník), Gajdoš, Gondáš, Medveď, Pikula, Giertl, Jablonský, Čtvrtníček, Vaník. PONIKY: Polievka – Hríbik, Hraško, Potkan, Hrušovský, Dorotovič, Piar, Valigura, Klementis, Mikuláš, V. Maľa.

Priechod - Krupina 5:0 (3:0)
Domáce mužstvo podalo dobrý výkon, darila sa mu kombinačná hra, ktorou sa dostávalo do množstva gólových príležitostí. Už v 1. min. nevyužil dobrú pozíciu Slobodník, ktorý sa nepresadil ani v 20. min. Pri väčšom dôraze domácich mohol byť výsledok aj vyšší. Hostia sa do šancí dostávali len sporadicky.
Góly: 36. a 42. Mir. Chaban, 77. a 81. Bažík, 40. Cibuľa (vlastný), ŽK: Kollár, Cenkov – Sudimák, Cibuľa, Šebeň. Pred 190 divákmi rozhodoval Havran. DRUŽSTEVNÍK: Slobodník – Pav. Chaban, Škařupa, Pet. Homola, Marek Barla (58. Sochor), Bažík, Mir. Barla, Rich. Slobodník , Kollár (82. Sendek), Mir. Chaban, Cenkov (79. Lichý).

Dudince – P. Č. Balog 4:3 (1:2)
Hostia odohrali smoliarský zápas, keď domáci strelili víťazný gól v nadstavenom čase. Na pomery to bol obojstranne kvalitný, piatoligový zápas.
Góly: 25. a 66. Marek Harach (z 11m), 47. Pat. Dodok, 90.+ Roland Dodok -
11. Kleskeň, 45. Slavomír Švantner, 75. Pet. Švantner. ŽK: Turňa, Kleskeň, Strelec, Sarvaš (za hostí). Pred 150 divákmi rozhodoval L. Szabó. PARTIZÁN: Pančík – Faško, Turňa, Kvietok, Štulajter, Meškan, Pet. Švantner, Slavomír Švantner (90. Mich. Švantner), Sarvaš, Strelec, Kleskeň.

Dolné Hámre – Dobrá Niva 2:0 (1:0)
Domáci nepodali optimálny výkon, aj napriek tomu však zvíťazili. Hostia zahodili dva samostatné úniky na bránu domácich. V druhom polčase si už Sandrik nenechal víťazstvo ujsť a zápas dotiahol do víťazného konca.
Góly: 39., 55. Tribula (oba z 11 m). ŽK: Repiský, Necpal, Ološtiak – Slančík, Bellák. ČK: 55. Slančík. Pred 150 divákmi rozhodoval Gregor. DOLNÉ HÁMRE: Kicko – Ološtiak, Schwarz, Tribula, Káčer, Necpal, Repiský, Kotrý, Supuka, Muha, Švihla.
DOBRÁ NIVA: Slančík – Slosiarik, Švarc, J. Baláž (75. Melaga), Miroslav Baláž, Martin Baláž, Jombík (80. Frlajs), Bellák, Šimko, Mokoš.

Štiavnické Bane – Radvaň 1:0 (1:0)
Domáci začali aktívne, prvých 15 min. mali drvivú prevahu vyjadrenú gólom Jančiho. Potom prebrali iniciatívu hostia, no záver polčasu patril opäť domácim, ktorí ponúknuté šance nevyužili. Na začiatku 2. polčasu Pastier nepremenil samostatný únik. Potom domáci nevyužili ďalšie dve šance. Záver zápasu si vytvorili tlak hostia, domáci však dobrou hrou výsledok ubránili.
Gól: 4. Janči. ŽK: Venglár – Tomčík, Dovčiak. ČK: 82. Tomčík. Pred 250 divákmi rozhodoval Kret. ŠTIAVNICKÉ BANE:Blahút – Kmeť, Poprac, Beták, Lacko (79. Ferenčík), Pastier (90. Daubner), Venglár, Beňo, Urgela, Janči (89. Ondrík), Osvald.
RADVAŇ: Ritnošík – Žúbor (62. Konkoľ), Kvasna, Nemec, Ševčík, Tomčík, Dovčiak, Kohút, Vidiečan, Ondrejka, Novorolník.

Žiar B/Ladomerská Vieska - Kováčová 1:1 (0:0)
V prvom polčase mali viac z hry hostia, vypracovali si dve šance jednu vytisol Haliarsky na roh, druhú na žrď. V druhom dejstve sa ujali hostia gólom Kujana. Po tomto momente domáci pridali a po skrumáži vyrovnali. Záverečný tlak Ladomerskej Viesky gól nepriniesol, keď neuspel Urgela ani Beňo.
Góly: 51. Klejch - 46. Kujan. ŽK: Hric, Klejch, Lalo, Urgela. Pred 250 divákmi rozhodoval Király. ŽIAR B: Haliarsky – Lalo, Heiler, Lepšík (69. Mikuška), B. Urgela, Slašťan, Lupták, Beňo, Klejch, Mališ (81.Sedliak), Hric. KOVÁČOVÁ: M. Volko – Muráň (42. Pončák), V. Konček, Plavec, Belička, D. Konček (90. Páleník), I. Volko, Végh, Révay, Kujan, Koreň (69. Róba).

14. Dubová 3 0 1 2 2 : 7 1

Ďalší program - 4. kolo, 28. augusta o 16.00: Žarnovica – Dubová, 29. augusta o 16.00: Č. Balog – Poniky, Kováčova – Brezno, Radvaň - Žiar B, D. Niva - Š. Bane, Krupina - D. Hámre, Dudince – Priechod.

Zaujali
Brankári: Peter Boháčik (Brezno), Peter Kajda (Dubová/Predajná), Branislav Slobodník (Priechod), Martin Kicko (D. Hámre), Haliarsky (Žiar B), Rypnošík (Radvaň)
obrancovia: Miroslav Škařupa (Priechod), V. Konček (Kováčová), Jaroslav Repiský (Žarnovica), stredopoliari: Jaroslav Dorotovič (Poniky), Miroslav Bažík (Priechod), Štefan Sudimák (Krupina), Miroslav Meškan (P. Č. Balog), útočníci: Miroslav Chaban (Priechod), Šimko (D. Niva), Janči (Št. Bane), Kujan (Kováčová).

1. Vitajte v postapokalyptickom svete
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  5. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

V kraji sú na tom najhoršie okresy Banská Bystrica a Brezno

Včera zistili na Slovensku viac ako 2 200 nakazených. 210 z toho v Banskobystrickom kraji. 56 v okrese Banská Bystrica a 45 v okrese Brezno.

Bystrickí leteckí záchranári pomáhali pilčíkovi, na ktorého spadol strom

Po ošetrení ho previezli do Rooseveltovej nemocnice.

Na pomoc privolali záchranársky vrtuľník.

V Banskej Bystrici sa počíta so 60 odberovými miestami po celom meste

Mesto Banská Bystrica počíta v súvislosti s chystaným celoplošným testovaním na nový koronavírus zhruba so 60 odberovými miestami.

Odberové miesto na testovanie pacientov na ochorenie COVID-19 pred Infekčným pavilónom na Kramároch v Bratislave.